Silny liek na spanie

Príspevok v téme: Silny liek na spanie
bibba

nie som si ista, ci som tuto temu nevytvorila uz vcera (ak ano, ospravedlnujem sa, ze sa opakujem, ale nejak som ju nevedela najst)

k veci... hypnogeny, zopiclony, dormicumi (ci jak sa volal) mi nic nerobia.
existuju silnejsie lieky na spanie?
to neni mozne ze ja si musim dat aj styri tabletky. a aj tak spim len 5 hodin... prosim dajte tip ak mozte. fakt diky

lenk_a

bibbba suhlasim s lekarnikom..ja uzivam calixtu ale to Ti nepomoze lebo antidepresiva Ti musi predpisat psychiatricka..a hlavne ona vie co Ti zaberie pretoze kazdy pripad je individualny..na Tvojom mieste by som ju co najrychlejsie vyhladala...

lekarnik

Krky... Zolpidem, Stilnox - nenavykove??? Hej, Diazepam, Xanax su navykovejsie, ale to neznamena ze po par tyzdnoch uzivania hypnotik 3.generacie, kde patria tie vyssie spomenute lieky, sa nevytvori zavislost a navyk... tj. nezaspis bez nich, ale casom uz ani s nimi a je nevyhnutne stale zvysovat davky. Zazila som par zufalych vystupov, ked sa pacienti v lekarni dozadovali dvakrat tyzdenne 20-tabletkovych baleni spomenutych liekov. a po tom, co jeden zhltal 10 tabliet za noc skoncil v nemocnici.
tym aj pre bibbu - ked si vo faze 5 zopiclonov na noc, nepovedala by som ze je to v pohode. a skusat nieco silnejsie uz urcite nie. zavisla uz bohuzial si, najlepsie by bolo zacat to riesit cim skor u doktora, naklepsie hned a povedat, ze mas tento problem. nie pytat dalsie a dalsie lieky. lebo tym si zavislost len prehlbis a bude sa z toho kolotoca dostavat tazsie. drzim ti palce, viem ze to neni lahke, ale mojej kamaratke sa to podarilo - takze nie je to nemozne. drz sa a hlavne - zacni to riesit, lebo je to problem!

lenk_a

tak ja som so spnakom mala probelm viac ako 2 roky....cez tyzden som spavala, 4-5 hodin kedze som rano musela vstat skoro a nemohla zaspat dost dlho...v piatky som si od bolesti uz musela davat ibalgin....no a jedien co mi pomhlo su antidepresiva...beriem ich uz dlho ale spim a to je zaklad...

zuzinka 20

kto enzazil nevie si predstavit co je to mat problem so spanim, to nie je ako u niekoho par dnova zalezitost to sa taha niekolko tyzdnov a vtedy vam uz poviem ze pri takej celkovej unave a podrazdenosti je to fakt tazke, pridruzuju sa potom k tomu depresivne stavy.Ono hovori sa ze nechajte tak ze telo si potom po case ten spanok sam vypyta...ano vypyta, ale u man to tak bolo ze raz za tyzden som spala tych 8hodin inak som nemohla askor zaspat a zobudzala som sa tiez skoro a pocas noci len taky lahky spanok, niekolkokrat prerusovany zobudzanim..
Ked som bola zufala, zacala osm to reisit najprv takymi lahkymi doplnkami ako su caje-lubovnik, melisa,valeriana..kupila som si aj melatonin..hmm ale to skor lepsi ucinok mal pohar vinka, alebo piva..
Ked sa uz zacnu taketo problemy tak je velmi tazke z nich vyjst, ale a to hovorim ze je podla mna najucinnejsia zbran je aerobny pohyb,a treba sa tam dost znicit, cize ist behat a nie na 20minut, ale tak aby ked sme sa vratili tak sa nevieme ani poriadne pohnut:DD..vazne toto funguje , ist na aerobik, beh, taebo..a na zaciatku ked sa chceme teda insomnie zbavit tak musime to dat co najcastejsie, cize ak sa da tak kazdy den a, alebo kazdy druhy.
nemusi to zabrat na kazdy typ, ale je to jedna z moznosti:)

krky

som od fachu tak ti poradím len farmaká.nenávýkový stilnox,zolpidem,hypnogen,a tie návykovejšie- gerodorm,diazepam,dormicum,neurol1,frontin1,xanax1 do toho sa ale nenamotávaj radšej sa porad s psychiatrom.

RNG

Tatri, ja som za sex ako posilovac zdravia vseobecne, hahaha.
Ale vazne, sex upravuje rozne diania v tele, je to prirodzeny pochod dokonca aj spomaluje starnutie

ta3

suhlasim s Janoom, prave som chcela rozsirit RNGove doplnky na lepsi spanok o kvalitny sex, ale ani zdaleka nezartujem, myslim, ze by to malo pomoct a druha moja rada je, hlavne sa nesnazit za kazdu cenu zaspat a napokon 5 hod spanku ci uz s tabletkami alebo bez, nie je zas az tak malo, kopa ludi nespava viac a staci