bulímia-help

bambi25

Silvus28,bola som tam hospitalizovana v roku 2008,mala som 38 kil ked ma tam prijali a pribrat som musela na 50.ta vaha isla neskutocne pomaly,lebo som sa velmi vela hybala,cvicila aj ked sme to mali zakazane,ale menili mi lieky a potom som sa ukludnila a ta vaha sla hore.ale prvorade bolo ze ja som sama chcela konecne z toho von,je pravda ze ppp som sa uplne nezbavila,kamaratka bulimia ma sem tam trapi,ked mam nervy,ale snazim sa nevzdavat sa.

proserpina

lenže ja nemám ani bulímiu ani anu, ja mám "len" neovládetelné prejedanie deň čo deň, takže neviem, či by ma tam zobrali. A ked o tom hovorím so psychologičkou alebo aj keď som bola teraz na psychine tak tam o tom vedeli ale nebrali to vážne, oni nechápu, ako je to pre mňa dôležité. Keď som mala v minulosti začínajúcu anorexiu tak to riešili, ale keď som mala bulímiu - teda keď som všetko jedlo vyvrátila a užívala som preháňadlá, to neriešili. Vlastne potom som prestala vracať kvôli problémom a ani som nemala väčšinou ako vracať, lebo nikdy ma doma nenechávajú samu. Tak mi zostalo len prejedanie, čo je podla mňa horšie ako klasická bulímia, lebo nemôžem to jedlo vyvrátiť. A každý mi len hovorí že je dobre že mi chutí jesť, ale asi si nevšimli že mám už vyše 90 kíl a že tá moja chuť do jedla nie je normálna. Čo mám robiť?

silvus28

bambi25 - kedy si tam bola hospitalizovaná? To si mala takú veľkú podváhu, keď si tam bola tak dlho? Teda...či Ti trvalo tak dlho to priberanie, alebo skôr rozhodovanie, že chceš konečne pribrať? Koľko si tam pribrala? Lebo ja som tam bola opakovane, raz tiež pol roka ale nepodarilo sa mi PPP zbaviť...asi som sama vtedy nechcela

bambi25

ahojte aj ja odporucam pani doktorku Horvathovu,chodila som k Havlickovej,ale ako pisala silvus ta ide do dochodku,ale tam na oddeleni v ba vo fakultnej vam pomozu urcite,ja som tam bola hospitalizovana pol roka a dostala som sa z anorexie.odporucam

bambi25

ahoj,ak mas uz taky pocit ze to sama nezvladas,vyhladaj psychologa ten ti poradi co a ako,ale mne najviac pomohli vo fakultnej nemocnici v ba na oddeleni poruch prijmu potravy,ak mas este niake otazky pis na bozula@yahoo.com

oui.

ja po 6 rokoch velmi, velmi tazkeho zapasu a fakt nenormalne rozbehnutej bulimie odporucam jedine jedno ... Pezinok..
je to choroba a to, cim je Pezinok teraz, je najlepsim riesenim, ktore na Slovensku zatial je.
pokial clovek naozaj chce skoncit a dokaze na sebe pracovat, je to ucinna pomoc.

rakovinu tiez liecia doktori.na bulimiu treba ist tiez s ich pomocou. a bud si ista, ze lepsie podmienky, ako na hospitalizacii mat nebudes nikdy a nikde, pretoze zo zaciatku sa choroba bude branit zubami nechtami a bude hladat vsetky mozne sposoby a dovody, preco s tebou ostat. mnohym nepomozem na prvy krat ani pomoc lekarskeho teamu, to je iba dalsi dokaz toho, aka je to silna a vytrvala choroba.

cim menej striktne sa na nu ide, tym viac sa predlzuje doba liecenia, oddaluje den, kedy budes uplne vyliecena a prehlbuje sanca, ze do toho spadnes zas. preto su svojpomocne pokusy len oddalovanim normalneho zivota. netvrdim, ze pre niekoho nemozu byt funkcne, ale keby kazda hned ked zacne mat chut daco s tym robit, vyhladala odbornu pomoc a tvrdo si nestala za tym, ze to musi zvladnut sama, bolo by tu daleko menej pripadov, ktore sa v tom tocia roky.

velmi, velmi dobre viem o com hovorim.

nechcem sem viac toho vypisovat, stale neradsej sem chodim. mozno inokedy vam sem toho hodim viac.:)

silvus28

špeciálne pre PPP je vo FN Mickiewiczova v BA MUDr. Havlíčková, ale tá ide od marca do dôchodku, zastúpi ju MUDr. Viera Horváthová, aj tá má prax pre PPP, chodila som k nej, je dobrá, vyskúšajte...

izabela neu

A Larissa, vyhladaj odbornika - psychiater, psycholog. Aj ked nepoznam nikoho, kto by sa venoval ppp, mozno tebe sa podari najst niekoho takeho :)