"Psychopat" sused

Príspevok v téme: "Psychopat" sused
agentka007

Dobrý deň,

už neviem kam sa mám obrátiť, tak sa chcem aspoň vyžalovať. Ide o nášho suseda, ktorý má byt za nami (to znamená, že naše byty sú spojené za sebou). Od začiatku, keď sa tu nasťahoval, čo je tri roky dozadu, ma "psychicky týra". Ako? Od začiatku nás (bývam len s mamou),odpočúva o čom sa rozprávame, a keď spomenieme niečo "hanlivé", tak treskne s dverami. Väčšinou je to viazané na moju osobu, a takto trieska s dverami celé dni, v snahe ma čo najviac ponížiť, ba dokonca mi nedá pokoj ani keď som v kúpeľni (a vykonávam potrebu, alebo sa sprchujem) samozrejme odpočúva a keď zachytí nejaký zvláštny zvuk, zase "treskne" s dverami. Pri tomto jeho "týraní", nie som schopná sa niekedy sústrediť aj na úplne bežné veci ako je učenie, či trávenie voľného času.....Žiadnym spôsobom som mu neublížila, ani nič zlé naňho nepovedala. Chcem len upriamiť pozornosť na to že sa nejedná o žiadneho slušnáčika ale o muža, ktorý (ako mama tvrdí), žije s už bohviekoľkou babou "nadivoko". Taktiež je veľmi podozrivé, že celé dni skoro nikde nechodí, stále je doma, preto a nielen z toho dôvodu usudzujem, že sa možno jedná o nebezpečného človeka...Práve preto, sa bojím ísť na políciu, alebo túto vec nejakým spôsobom riešiť, a už neviem ako ďalej. Mám 24 rokov a som podľa nielen svojej mienky ale aj mienky mojich príbuzných, slušný človek, vychovávaný odmalička v kresťanskom duchu....Takže na záver chcem len dodať, že to dosť vplýva na moju psychiku, keďže som sa s takýmto niečím ešte nestretla....A čo sa týka odsťahovania sa, to zatiaľ neprichádza do úvahy, lebo mama tvrdí že do bytu už vrazila určité ťažko našetrené peniaze...No aspoň som sa vyžalovala a dostala to zo seba :-((((

takze

nie som žiaden znalec práva, ale som si istý, že za toto by mal riadne problémy. Keďže ti zámerne strpčuje život, nemá sa na čo vyhovoriť. Jedine žeby tvrdil, že mu jednoducho búchajú dvere. Si si istá, že nimi trieska lebo mu prekáža vaše správanie alebo jednoducho to tak vyjde. Najskôr si musíš byť istá, že to robí kvôli tebe a až potom by si mala rozmýšľať napr o súdnom riešení problému. Najskôr však musíš mať zistený dôvod, prečo tými dvermi búcha a či naozaj odpočúva. Ak áno, tak ide o obťažovanie a narúšanie súkromia. Ja mám zase suseda, ktorý sa nám vtrepe do domu a pýta pohárik. Najhoršie je, že aj keď sme ho vykopli, jemu to zjavne nevadí a chodí k nám stále a furt niečo chce.