Národná hrdosť

Príspevok v téme: Národná hrdosť
azbest

Dobry den
moze to zniet trocha sialene ale rad diskutujem na veci takehoto charakteru...
uz dlhsie ma trapi otazka hrdosti a veci s tym suvisiace.Preco sa my ludia musime vzdy niekam zaradovat do nejakych skupin ci uz narodnych,etnickych,nabozenskych...preco sme hrdy na svoju krajinu?...nie je jedno odkial clovek pochadza?? myslim si ze by sme mali byt hrdy predovsetkym na seba a pozerat sa na inych ako na cloveka,nie ako na slovaka,nemca,maďara a pod.
mozno sa pytate co som tymto chcel povedat...chcel som len vyjadrit svoj nazor takto verejne :) rad by som si rvypocul nazory mnohych ludi na tuto temu...

0vecka

osobne si nemyslim ze anrchia vedie k vojne... si zober ze nikto z vojakov tu vojnu nexce ich musi k tomu donutit nejaka vyssia moc... anarchia moze viest len k takych lokalnym nepokojom...

uhlie

To, co popisujes sa vola komunizmus. Vsetci patria do jednej skupiny-komuny a su na tom rovnako. Ale ten system je tiez zly.

lost

jajka001_

nj, nechcel som to napisat az tak brutalne :) skor jedna obet alebo stagnacia kolektivu..

nj, take volby su brutalne.. ta Sofia..

nemyslim si ze vojny su prospesne, ale viem ze ludia su blbi, lebo netreba nic zle ako vojnu na prospech/postup :)
staci motivacia a clovek ide dalej, aj bez vysokej ceny (obety niecoho, napr obete ludske)

________
k tej revolucii, hlavne priciny boli:
1. nerovnomerné rozdelenie príjmov z prudkého hospodárskeho rastu Francúzska v 18. storočí
2. vysoké výdavky kráľovského dvora (Versailles), sčasti na prepych, ale aj na výboje a vojny
3. rozdelenosť francúzskej spoločnosti na tri stavy, z ktorých dva (duchovenstvo a šľachta) tvorili len 2 % obyvateľstva, ale mali politickú moc a neplatili dane, kým tretí stav (roľníci a mešťania) tvorili 98%, ale politickú moc nemali a dane platili
4. nezvolávanie zhromaždenia generálnych stavov od roku 1614 (generálne stavy vznikli v roku 1302 ako poradné zhromaždenie kráľa , najmä na schvaľovanie daní)
5. katastrofálna neúroda v roku 1788 a z toho vyplývajúce povstania chudoby

Zdroj: wikipedia

Podobnost s pritomnostou totalne nahodna? ;)

H2O

Mame to v povahe - potrebu niekam patriť, niekam sa zaradiť, byť obklopeny ľuďmi kt. maju rovnake zaujmy, nazory, idealy.., pokiaľ to nema viesť k nejakemu nezdravemu spravaniu ako napr. odsudzovanie sa na zaklade prislušnosti k inej skupine, tak proti tomu osobne nič nemam, ale vlastne vždy to zavisi od konkretnych ľudi, ako priklad by som uviedol, že normalny/rozumej neobmedzeny Slovak si vie sadnuť aj s Maďarom, ti obmedzenejši s tym už maju značny problem ..

jajka001_

no tak ja by som urcite radsej prepadla ako vidiet niekoho umierat :) skus skor tak ze bud jeden alebo vsetci. uplne najbrutalnejsie bola Sofiina volba, ze ktore z jej dvoch deti posle do plynu, ale rychle, inak pojdu obe...
myslis ze vojny su prospesne? viac su destruktivne. ale niekedy to inak nejde. napr. Francuzska revolucia.