Strach zo zvarcania

Príspevok v téme: Strach zo zvarcania
Wikimon

Ahojte chcela by som sa poradit alebo chcela by som pomoct .... mam taky problem ze mam neskutocny strat zo ZVRACANIA.... netusim ako je to mozne.. nemozem na zemi vidiet rozliatu vodu lebos i uz myslim ze niekdo vracal.. nemozem pocut ako niekdo vyleje vod na zem.. nemozem pocut ako niekdo vracia nedaj boze to vidiet ihned sa roztrasiem a snazim sa dostat z tade prec. keby pride nejaky clovek za mnou a opre sa o mna ze je mu zle a povracia sa tak by som ho bola mozno schopna aj zbit od strachu .... takisto je to so mnou ked je zle mne ... musim byt sama a chodim v izbe hore dole stale si hovorim ze nesmiem vracat lebo to neprezijem... strasne sa toho bojim newem co mma robit..... a ked je niekdo v moje blizkosti chory na crevnu chripku alebo nejaku inu chorobu spojenu z vracanim snazim sa robit vsetko preto aby som sa aj ja nenakazila niekedy sa spravam az ako Monk...... ale zacnem si namyslam a hned je mi zle hned mam hnacku a dostavam sa do zufalstva.... :(.. uz neviem co mam robit.. beriem antidepresiva ale momentalne je mamka chora ma hnacku .. a ja uz si newem ci namyslam alebo som to naozaj chitila.... som skutocne zufala.. :(

Wikimon

No ved ani mne sa enchce verit ze as je tolko .. a ze tato choroba ma aj svoj vlasny nazov ... :( len nikdo nevie co s tym ...

Chrobacik15

Som neverila, že je nás toľko s týmto problémom. Myslela som si, že som sama :( Aspoň mi teraz trochu odľahlo... :)

Wikimon

a este chcem powedat to ze ma to trapi aj v tom pripade ked je niekomu z mojich blizkych zle tak to je nieco strasne... :(.. priatelovi bolo raz zle .. a na druhy den mi len powedal ze strasne tuzila by som bola prinom ..:( .. ale ja som nemohla.. bala som sa .. chodila som po izbe hore dole .. a raz som spala v inej izbe .... a tiez mi na druhy den powedal ze ma chel mat pri sebe... neviem co mam robit

Wikimon

ahoj .. dlho som tu nebola az moc dlho a zalozila som si novy nick lebo tato vec ma nieze prestala trapit ale naskytla sa ina .. :(.. z korej mam velky strach ... a aj ked si clovek sice powei ze potom mu bdue dobre tak mne to nepomaha .... ja proste nechem aby mi bolo potom dobre. ja hcem aby mi bolo hned dobre... a dakujem ze s ami tolko ludi k tomu vyjadrilo... :)ked clovek potom zisti ze je viacej ludi ktory maju takyto problem citi sa lepsie ... este raz dakujem .. :)

shona

vidim, ze starsia tema, ale tak pridam sa do klubu :)
u mna to tiez zacalo niekedy v detstve a po narodeni syna sa to len zhorsilo, az tak, ze teraz chodim na terapie, lebo uz sa to nedalo vydrzat, kazdy den mi to beha po rozume, ta "vec"..niekedy to ani vyslovit neviem, lebo brrr.
pri kazdej blbej situacii ma napadne "co ked" a je jedno o koho ide, ci je to blizka osoba, alebo niekto uplne cudzi. az k takej situacii naozaj pride, su to strasne stavy, trasiem sa, potim, trpnu mi ruky, toci sa hlava, je mi na odpadnutie, neviem dychat, najradsej by som usla.
ale zaujimave je, ze psychiater mi na to povedal, ze to nieje fobia, ze fobia je strach z nerealnych veci, ktore sa nemozu stat..tak nejak neviem...zmenim psychosa? :)

uhlie

Take dlhe romany o grcani som teda uz davno necital. Musite sa velmi nudit, lebo clovek, ktory ma nieco na praci by napisal o tom max 1-2 vety, ak vobec.

LETICIA

aj ja sa pridavam asi mam tiez fobiu, alebo co, dostavala som po jedle take ako zachvaty, neviem ci som si ich vyvolala sama, alebo ako, chodila som po izbe, predychvala hore dole, triasla som sa, tabletky vsetkeho druhu a teraz ked nieco zjem hned za tym tabletka. gastro vysetrenie som odmiela, ze uvidim casom, dal mi nejake lieky na travenie teraz jem 2x do dna, a jeden kusok chleba travim aj pol dna, bojim sa nieco ine zjest hrozne som schudla a neviem ako naspat, lebo sa bojim toho zaludka.ako krv som mala dobru este mi ma prist stolica, akurat mi zistili alergiu na kravske mlieko. ja ked som bola tehotna som vracala asi 5x za cele tehotenstvo, ale tak, ze mysleli, ze mi uz budu sanitku volat, ja sa cela trasiem, spotena, nedokazem sa nadychnut azma kruti...