Hlada sa slovenský Dr. Hause

RNG

Sisia, hrcky, tvrde hned vedla chrbtice su zapaly spsobene prienikom miechoveho moku cez mikropraskliny v stavcoch.
Takze mas pociatocnu osteoporozu.
Casto je sposobena znicenim travenim(nedostatok kyselin sa prejavi nafukovanim alebo palami)
nedostatok enzymov alebo
Hormonalnym kolisanim, pri ktorom sa narusi hospodarenie s mineralmi
Docasne sa daju mineraly napochytro doplnit, ale dlhodobo si treba napravit priciny uvedene, nielen ich dosledok.

Co sa tyka poskodenia nervov na regeneraciu potrebujes hodne DHA a tiez trochu EPA, to najdes v rybacich olejoch(10 gramov denne) alebo krill oleji(2 gramy denne)
Samozrejme treba adresovat aj pricinu, tj alebo
mechanicke poskodenie, alebo este castejsie
viralny utok na myelin(nervova izolacia), kde si tereba zvysit viralnu imunitu, co nakoniec v dnesnej viralnej epidemii treba robit,a co si lekari nechcu uvedomit, cest vynimkam.
Na prostriedky pozri na Google.sk pod rng, herpes. Pridam k nim este monolaurin, citral a Sangre de Grado . Viacero z nich iste bude mat kladny ucinok na to pre kazdeho. Samozrejme branie jedneho z nich nenarobi ziadne zazraky

Ema 1234

Opíšem ti svoju skúsenosť: Sedací nerv je najväčší nerv v tele. Ide od krížovej oblasti chrbtice cez zadnú stranu stehna a lýtka až k prstom na nohách. Poznám tú bolesť, keď je dráždený. Od pálenia môže prejsť k bolestivému tŕpnutiu, kŕčom až k nevládnosti nohy. Mne to spôsobila vysunutá platnička. Po infúziách mi prešli bolesti v prížoch, ale takmer tri mesiace som sa nevedela zbaviť pálenia v celej nohe. V noci som zaspala max na 2 hodiny s liekmi. Na ten piriformis som prišla sama, keď som som pri cviku fig. 20 prvý krát po dlhej dobe pocítila úľavu. Keď som sa vrátila do pôvodnej polohy, bolesť sa vrátila. Tak som začala cvičiť. Išlo to pomaly, ale cítila som zlepšovanie, hlavne hneď po cvičení. Potom som ešte od neurológa dostala lieky Lyrica. Sú na neuropatické bolesti vznikajúce pri poškodení nervov. Kombinácia cvičenia a Lyriky nakoniec v priebehu cca mesiaca zabrala. Odvtedy je nerv v kľude.

sissia

Ema, je to v mm. Ved praveže problem bude niekde v tych svaloch. Cvičím jogu a to mi dost pomaha. Najma v noci, ked to začne, tak musim vstat , zacvičiť niektore cviky, ukludni sa to, ale to je každu noc a to je uz neunosne, takto sa budit min.3x cez noc a cvičiť...alebo si musim rozmasirovať sedacie svaly, no spanok je vlastne takto o ničom.stracam vitalitu a pozornosť cez den.Som unavena, nevyspata.
chrbticu mam vraj v poriadku a este ked aj ohyblnost noh, kedze cvičím jogu, je v poriadku, a cela som v podstate ohybna,tak nik nevie určiť diagnozu.

kosa

Vazeni,
dochadza tu k neporozumenju, ako Milan Tazko hovoril.

pochopte, ze mljeko je ako surove pozivatina.

v momente ako ho spracuju sa stava produktom prinasajucim zisk a konzumentom zdravotne zavadiny.

ak pouzivate mljeko surove prjamo od kravy tak snazte sa ho pouzivat ako kedisik slovaci-rusini: nechajte to skvasit, zoberte smotanu na maslo a kysele mljeko je okej na konzum.

Ema 1234

Sissia, tie čísla sú centimetroch? Myslela som, že hrče by mohli byť spazmy svalov.
Konkrétne som mala na mysli hruškový sval (piriformis), ktorý sa nachádza pod sedacím svalom. Ide o to, že tento sval sa pri bolesti (poškodení alebo nejakom dráždení) stiahne do hrče a tlačí sedací nerv do otvoru v bedrovej kosti. Nerv je takto stále dráždený a spôsobuje pálivé bolesti. Sval treba cvičením roztiahnuť, aby tlak na nerv (sciatic nerv) prestal. Tu je to znázornené:
spyhunter007.com

A tu je pár cvikov na naťahovanie piriformisu:
www.spine-health.com

jaxmed.com

Nemala si niekedy problémy s chrbticou, s platničkami?