zmena lekára-aký je postup

zuzic_

prednedavnom som menila lekara, boli s tym velke problemy aj ked neboli vobec opodstatnene. normalny postup je ze sa dohodnes s novym lekarom ktory vypise ziadanku a stary lekar mu preposle kartu. do ruky ti ju dat nesmie. daj si pozor kedy si podpisovala zmluvu lebo vtedy je tam urcity cas ked ti ju nevyda, mylsim ze 3-6 mesiacov neviem presne.

nyky20

podla správnosti by sa zdravotné karty nemali dostať vobec do ruky pacientom. Myslím to tak že by ti ju nemal dať že odnes si k novému lekárovi. Mala by si doniesť žiadosť od nového lekára a ten by ti to mal poslať na adresu nového a za to si može naučtovať nejakú sumu. Ale neviem či je niekde určená najvyššia suma. Ale ak bude normálny tak by nemal byt problém dá ti to ty len nadiktuješ meno a adresu nového a je to.

blondula

ja budem musiet zmenit zubara a pocula som,ze nechce davat karty :-( alebo,ze sa plati 10 euro.to som len pocula,ci to tak je,neviem.bola som minuly rok na preventivnej prehliadke a vratila sa mi fobia z detstva :-( este stare hrdzave komunisticke nastroje mala :-( ... auuu...

Deee

Neviem presne ako to funguje, ale ja som si našla nového lekára a ten mi dal listocek pre starého lekára s vyžiadanim zdravotnej dokumentácie, teda starý lekár mi potom kartu dal, ale myslím, že by ti ju mal vydať aj na tvoju žiadosť s odovodnenim, že sa stahujes