Mám ísť na operáciu nosa?

Príspevok v téme: Mám ísť na operáciu nosa?
kilina

Čo poviete na môj nos? kikusin.rajce.idnes.cz .Chcela by som ho mať asi taký ako keď naň pritlačím prstom viď. moje foto. Všetky dievčatá v mojom veku ho majú krásny (dokonca aj moja sestra!)maličký len ja ho mám rôznych divných tvarov. Z predu nie, tam vyzerá celkom súmerne ale z boku je ako orlí zobák, čiže ohnutý dole + s hrbolom. Mám len 14 rokov a viem, že na operáciu môžem ísť až od 16 ale už vopred ma zaujíma Váš názor. A tiež by bolo dobré keby ste mi niekoho doporučili. Ďakujem.

Janka_

Kilina
operácie nosa sa robia až od 18, skôr ťa nikto operovať nebude lebo do 18 sa vyvíjajú tvárove kosti a ten rast musi byť ukončený čiže v 18. Len vo výnimočných pripadoch sa robia operácie skôr, ako napr velmi zdeformovany nos po uraze, alebo razštepe pery.
Ako chceš na operáciu isť možeš zaleži na tebe ako sa s nosom citiš, ale daj si pozor na výber chirurga nie všetci su dobrí odborníci, iba sa tak tvaria lebo im to platiš. Operáciu odflaknu a ty budeš neštastna. Ich to už zaujijmať nebude zaplatene maju a koniec viacej s tebou nič nechcu mať. A ak budeš mať nos po operácii hrboľatý alebo nesumerný povedia ti že nikto nema nos sumerný a je to dobre. Ty prideš o peniaze, budeš neštastna a chirurg si doloži tvoje peniaze napr. na prerabanie domu, na stužkovu pre dceru alebo si kupi nový nabytok do domu, pôjde na dovolenku alebo da na učet svojim deťom. Na teba sa už vykašle nech nos vyzera akokolvek zle ty možeš šetriť peniaze aby si mohla isť na reoperáciu k inemu chirurgovi, lebo zadarmo už nebude taký ochotny opraviť čo nespravil dobre
Toto je moja osobna skusenosť s operáciou nosa a takto to chodi u väčšiny chirurgov, či sa jedna o nos, uši alebo prsia.

kpl

Ked som si pozrela aj ine albumy, tak si viac fotogenicka ako to druhe dievca (asi tvoja segra). Nemate si co zavidiet ;)

ewa30

otazku si polozila jasne ...
odpovedám -nemáš ísť na plastiku .
Dosť ma zaráža , že tunajší tínedžery majú také malicherné problémy . A v tvojom prípade to ani neje ziaden problém , pretože nos ma absolutne normálny

Lulu2011

jankaaa - ved viem, len som chcela poukazat na to, ze nosy tam nikoho nestvu, mozno dvaja chalani povedali, ze sa im nepacia, ale inak zakladatelka tejto temy na milion krat lepsi nos ako tie dve sestry, takze moze byt uplne kludna :)

Lulu2011

Mne sa tvoj nos paci, vyvyeny do hora strasny, nechaj ho tak ako je, pockaj do 18 ako sa vyvinie a rozhodnes sa, mne osobne sa prsaky vobec nepacia ;)

ak mate otvoreny facebook pozrite si tieto sestry s velkymi nosmi, kolko pozitivnych komentarov maju :)

www.facebook.com

kpl

Ahoj :)
Myslim si, ze tvoj nos je pekny. Ja by som na nom nic nemenila. Neporovnavaj sa so svojou sestrou. Na co? Podla mna si pekna ako si. Vies, ono sa v zivote casto stava, ze to co clovek povazuje za nevyhodu, castokrat sa stane neskor jeho vyhodou. Tvoj nos by som urcite nemenila a nehanbila sa zan. Dokonca si myslim, ze k tvojej tvari by sa tvoj vysnivany nos ani nehodil. A ono, ak v tom hraju rolu chlapci ver, ze sa skor pozeraju na to, ci ma baba nieco v hlave. Dufam, ze kvoli nosu teraz nesedis doma cele prazdniny. To by bolo velka skoda!

jankaaaaaaaa

odkial chces zobrat peniaze na operaciu?? myslis ze i to rodicia len tak zaplatia? je to dost drahe a navyse chodit neviem kolko mesiacov s oblepenym nosom , ziadna vyhra .. a pokial viem operacia nosa z estetickych dovodov sa da absolvovat az po 18tke