Ako sa dokopat do zivota?

sialeneSmutn

jezisikriste zase hadat sa tu nemusite! Dnes ok celkom. Ziaden motuzik okolo krku nemam chut omotat. Taka prijemna apatia..nahodou su z vas celkom sikovni psychosi :)

jajka001_

no, hlupych ludi myslenie neboli, takze maju o starosti menej
na druhej strane, oblbovat mozog nejakymi hrami je to iste ako nezit svoj zivot
myslím, teda som, povedal raz ktosi kto premyslal a mal pravdu
myslenie boli ale byt sprostý tiez nie je príjemné. len sa to tak zdá. tí chytrejší zas majú moznosti, o ktorých sa tym menej chytrym ani nesniva.

Genesis

BJ

omyl BJ ja propagujem pre ludi so sklonmi k depresii naucit sa ovladat svoje myslenie pretoze to je jedina obrana voci svinstvam ktore dokaze zivot so sebou priniest.

to co som tym chcel povedat je ze ak uz clovek nevie mysliet tak aby mu to neublizovalo tak je lepsie radsej nemysliet. Jednoducho svoje myslenie vieme ovplyvnit aspon ako tak kdezto veci co sa nam prihodia svoju genetiku atd atd atd bohuzial ovplyvnit nevieme a sme plne zavisli na tom co nam prinesie zivot.

Ina obrana jednoducho neexistuje ... clovek je prilis bezmocna bytost a svet ma obrovsky arzenal zbrani ako mu emocionalne alebo aj fyzicky ublizit.

Okrem toho v podstate aj hlupost ma svoje caro. Informacie taktiez dokazu ublizovat ... Co ja by som dal za to keby som nikdy nestudoval genetiku ... clovek ma potom aspon kusok naivity v sebe a moze apson trochu verit v nieco dobre na tomto svete

lenze bohuzial hlupost sa propagovat neda :) ... da sa len varovat pred tym aby si clovek vyberal take odvetia ktore ho budu udrziavat v dostatocne velkej miere nevedomosti ktora je este zlucitelna so zivotom :)

BJ

Genesis, tym co si napisal, propagujes hlupost a nevedomost, a to nieje posun vpred. Nemozes doporucovat niekomu, aby ostal hlupy, lebo to menej boli. Ved to je uplne proti zivotu.
Jasne, najlepsie by bolo, keby si nikto neuvedomoval sameho seba, bol len takou bezbrannou naivnou oveckou, ktora skace, ako pan piska.
Ja hovorim presny opak, treba si uvedomit sameho seba, a vidiet presne, co sa deje. To je clovek, ktory este zije, ten co ho popisujes ty, uz zomrel. To uz radsej nejaky poriadny druh samovrazdy, nie taky polovicny. :-)

Genesis

oprava

v poslednej vete malo byt cim menej si clovek bude uvedomovat tym stastnejsi bude :)

uz som prepracovany :) a to uz hned z rana :) hehe

Genesis

BJ

antidepresivny ucinok hier nie je v tom ze ich hraje s ostatnymi alebo pri ostatnych ale ze hra odvadza jej mysel od reality a cyklu negativnych myslienok v jej hlave cim oslabuje negativne emocie a tie zas spatne maju mensi vplyv na cyklus negativnych myslienok v hlave. Hra sama o sebe vytvara aj pozitivne emocie a dostava cloveka do pozitivnych hodnot nalady. Je ale pravda ze nie kazdemu zaberie. Tak ako su ludia ktorych nebavia knihy tak su ludia ktorych nebavia hry. Dolezite je si uvedomit ze akakolvek cinnost ktora vas odputa od vasich myslienok ma antidepresivne posobenie. Moze to byt napr drilovanie sa cudzich slovicok atd.

Uvedomenie samej seba nie je zrovna to najlepsie co moze urobit. Velka cast problemu depresivnych ludi prameni prave z toho ze si uvedomuju az prilis. Kazdy clovek po niecom tuzi. Tie tuzby su bud nadobudnute alebo dane geneticky. Problem ale je ze clovek si ich nevyberie a vela krat ich jednoducho nevie dosiahnut nech sa snazi akokolvek. Cím viac si clovek bude v tomto svete uvedomovat tym stastnejsi bude.

sialeneSmutn

no dohodnime sa,ze pocitacove hry asi nebudu vhodna terapia pre nikoho a nieto este pre cloveka, co cumi do compu 9-10 hod.denne + par hodin doma. Ci uz sam, s ostatnymi zavislakmi alebo bez nich..
Mam za sebou opat jednu "krasnu dlhu noc plnu hlbokeho spanku" hor sa konat pozitivne zmeny vo svojom zivote! ha ha ha

BJ

Genesis, pocitacove hry funguju, len ked si v pozitivnom prostredi, a najlepsie, ked si v partii... hras s ludmi, ktorych poznas, najlepsie ked ste spolu fyzicky.
Vytvara to ciastocny pocit socialneho spojenia s inymi, aj ked, ponoreni do virtualneho sveta, su vlastne kazdy mimo, oddeleni urcitou hradbou.
Nefunguje to, ked je clovek sam, a musi hrat s anonymnymi ludmi, alebo proste sam s pocitacom... a hlavne, ked sa nachadza v negativnom prostredi. To stav len zhorsuje, clovek sa stava slabsi v socialnej oblasti, osobnost cloveka sa oslabuje. V tomto stave si musi clovek uvedomit presny opak, teda spojenie so sebou samym, uvedomie sameho seba, a k tomu smeruje cista a jasna mysel, ciste zdrave telo, bez toxinov, spravne dychanie, atd... chcem tym len povedat, ze ani pocitacove hry nemusia fungovat, nieje to recept pre kazdeho. Nehovoriac o tom, ze nie kazdy sa vie dobre ponorit do virtualneho sveta a prezivat abstraktne zazitky. Niektori ludia radsej volia proste krcmu, kde su realne s ludmi okolo, aj ked... s otupelou myslou ich vnimaju len velmi obmedzene, energetika zvysku organizmu tu funguje... kdezto pri necinnom sedeni na obrazovku, stagnuje, a je aktivna iba urcita cast mozgu, ktora vytvara abstraktne prezitky.

vebe

Necitala som vsetko co sa tu popisalo, ale aspon nieco. Mozno je niekolko veci, ktore si musis uvedomit a pripustit.
Same od seba sa u teba v zivote nic nezmeni, ak sa chces citit lepsie, musis pre to nieco vedome urobit. Mozno je to vec nastavenia priorit, postoja k praci, ludom a vobec vsetkeho co sa okolo teba deje. Urob si prehlad toho, ako zijes - preber si napriklad posledny tyzden - kolko hodin robis, kolko oddychujes, kolko travis s priatelmi. Potom si analyzuj, ako pracujes, skutocne efektivne? nepracujes aj za niekoho ineho? nestracas niekde cas? Potom si analyzuj svoj volny cas- ako ho travis, aktivne ci pasivne? s kym sa stretavas? o com sa bavite? nestazujes sa prilis, ked si s priatelmi? dodava ti to energiu?
Potom sa zamysli nad prostredim, kde zijes -nedala by sa urobit nejaka mila zmena? Potom zakaz si vedome negativne myslienky, povedz si, ze sa nebudes stazovat, nestretavaj sa s ludmi, co si stazuju, najdi si aktivitu, pri ktorej sa skutocne dobre citis, ktora ti napumpuje adrenalin do zil. Vidis, kde vsade sa da urobit zmena k lepsiemu. Je to hlavne na tebe, ty sama si mozes spravit zivot krajsi a ked sa budes spokojna vyciti to aj tvoje okolie, lahsie stretnes niekoho, komu sa budes pacit a tak. Lieky to nespravia.

Genesis

bohuzial ziadne lieky ktore by boli ucinne na naladu alebo na spanie z volno predajnych neexistuju:

mas tam persen alebo sanason - na naladu maju slaby upokojujuci ucinok na spanie su prislabe

deprim - ucinok slaby

hypnotika klasicke na predpis tak tym sa vyhybaj ... rok a pol som dostaval priatelku zo zavislosti na nich ktoru jej vytvorila psychiatricka tym ze vedlajsie ucinky antidepresiv ako bola nespavost riesila liekmi na spanie. Poviem ti je to peklo dostat sa z tej zavislosti.

keby existoval liek ktory zjes a budes sa citit super bez vedlajsich ucinkov alebo navykovosti tak zan uz dotycny ma nobelovu cenu aj vsetky ceny sveta pretoze aspon podla mojho nazoru jedine o co v tomto zivote ide je to aby bol clovek stastny ... vsetky tie keci ze trapenie je tu preto aby niekoho nieco naucilo a tie keci co ta nezabije to ta posilni su uplne na staru belu ... zivot nie je vycvik marinakov aby sme sa vyvinuli v megaodolne bytosti bez emocii ktorym uz nic neublizi ... a taktiez aj tak vsetko co sa tu naucime na konci stratime bud nam to zoberie alzheimer :) alebo smrt :)

TAKZE NEBERTE ZIVOT TAK VAZNE AJ TAK Z NEHO NIK NEVYVIAZNE ZIVY :)

KED UZ VAM ZIVOT ROBI ZLE TAK ASPON MU V TOM NEPOMAHAJTE A NEROBTE SAMI SEBE ESTE HORSIE SVOJIMI MYSLIENKAMI :)