rozpocet penazi v rodinach

Príspevok v téme: rozpocet penazi v rodinach
milada1111

ahojte,tuto temu som zalozila preto,ze by ma zaujimalo,aky rozpocet v rodinach mate.ide mi o to,ze ti co maju deti,ako si dokazu rozlozit peniaze tak,aby im to fungovalo a zili si spokojne.takze vas poprosim,ze by ste sa podelili so mnou a napisali sem ako delite peniaze a na co ich miniete.moja ukazka- zijem s manzelom v podnajme za ktory davame cca 400 eur,za stravu davame aj 300 eur cize dokopy minieme cca 700 eur.planujeme dieta,ale mam trosku strach z toho,ze sa nase stravovanie o moc zvysi,preto by ma zaujimalo kolko s detmi miniete za stravu za mesiac.dakujem pekne

0mega

milada1111 ... Este nie.. zatial zijem len sam/s fionce/s rodicmi, kazdy tyzden inak :)

Ale vydavky sa daju prezit, ako jedlo, osatnie atd, tam sa da setrit dost, lenze byvanie, to je uz totalne ina liga..

lebo:
1. ak sa clovek upise diablovi na 30 rokov a zoberie panelak ktory ma 60 rokov, tak akonahle splati hypoteku, padne mu panelak na hlavu.. lebo mu dojde zivotnost.

2. novostavby su nehorazne drahe, nepustia a nepustia, radsej investor zerie omietku, ako keby mal pustit cenu a to podotykam, ze maju zisky v STOVKACH percent.

proste SLOVENSKO, preto som sa pytal, ci by nebolo lepsie odist odtialto co najdalej..

0mega

nj, tiez pravda..

v Indii ludia radsej ziju na smetisku s rodinnou, ako bez rodiny 12-16 hodin denne v praci za minimalnu mzdu.

Podotykam ze "na smetisku" je doslova, vid: img2.photographersdirect.com www.indiandacoit.com

a praca = fyzicke zdrenie na smrt za pasom, v zarovku tak 2eura denne (luxus), zit z pol az 1 eura na den a zvysok posielat penaize rodine a vidiet ju... mozno raz za 3 roky, lebo cesta stoji 10eur a to je taky luxus, ako u nas cesta do USA sukromnou stihackou!

Sila co?

milada1111

pokial mas rodinu na ktorej ti zalezi a chces ju vidavat 3 x do tyzdna a nie kazde 3 mesiace ci kazdy pol rok,tak to potom sa ti tam neoplati byt v anglicku a samozrejme,pokial tam mas kamaratov,pokial tu zem poznas ako keby si tam vyrastala,pokial rozumies anglicky,tak to ano to je uz o niecom inom.povedz me,ze chyba mi rodina a zalezi mi na nej viac ako zit niekde v prepychu.

0mega

Na vidieku dokazem prezit za:
voda = 0 (studna)
maso = 0 (krmivo)
krmivo = 0 (zahrada)
zahrada = 0 (voda)

jedine co clovek potrebuje je, ak chce nieco ine ako zemiak, tak ryza.

muka = si 5eur mesacne? ak vela pecie.

elektrina mozno 10-15eur. tv nepotrebuje, internet nepotrebuje, popripade ma nejaky lacny balik za 10eur.

oblecenie este menej nez v meste, lebo nikto ma na dvore nevidi a nepotrebuje znackove sracky.

konieckoncov, verim ze menej ako 100eur pre prakticky celu rodinu ;)

Mesto?
ehm.. najomne 150eur, energie, voda 50eur. potraviny 200eur-300eur a to su extremne nekvalitne a zdraviu skodlive.
cize 400-500eur a je zatvoreny cely den medzi 4 stenami? asi tak.. to je asi rovnaka rodinka ako v dome..

vyssie mesto? (tj, hotelovy styl zivota)
tam to ide do tisicov mesacne.. na 1 den 20-50eur noclah, 20-30eur jedlo, cize dokopy 40-80denne, cize 1200-2400 mesacne, a to je len uboha vidiecka blava.. (velkomesta su este drahsie)

vsetko zalezi od KNOW HOW..vysvetlim:

- 100% celulozne servitky mozem kupit za 30 centov, za 50 a za 59 a niekde az za 79 centov.

Otazne je, ci viem kde kupit za 30 centov a ci sa mi tam oplati ist, ak to je daleko, musim napocitat cestovne (auto to extremne predrazuje, palivo+riziko kolizie) a MHD je tiez draha, plus neprakticka, pesi to sotji cas = zas peniaze.

Ale myslim si, ze ludia BY dokazali usetrit MAJLAND, ak by mali financneho poradcu, apson virtualneo a tym je google.. treba vediet ako setrit, treba vediet co nepouzivam.. a to zahodim, neplatim, napr zbytocne pausalne telefonne veci.. bankove poplatky.. atd atd.. da sa toho najst vela. mozem prestat pouzivat niektore veci, ktore nemaju ziadnu hodnotu, napr namiesto toho, aby som zmackol 3x ten davkovac na mydlo, zmacknem ho 1x a pouzijem radsej viac vody (alebo ani to, proste naucim sa co a ako ma najvyssiu hodnotu za dany peniaz)..

a co tak kaslat na 3izboy panelak na smradlavom slovensku a zit novyzivot v UK ? iste to tam nemoze byt tak biedne ako tu..

milada1111

moja situacia je takato.zijem tu 3 roky a pracujem 2 roky v sklade,ktory sa ma stahovat do ineho mesta,ale kedze nemam s nimi podpisanu zmluvu a som cez agenturu,nikde nieje napisane ze ma tam zoberu.pravdupovediac,manzel tam ani nechce ist,chce ostat v meste v ktorom sme.mame nasetrene peniazky,ale to zhruba 23 000 eur co je podla mna malo,lebo dohoda je taka,ze ked chceme mat svoje vlastne byvanie 3 izbovom panelaku na sk,tak musime kupit mojmu otcovi 1 izbak ktory stoji cca 30 000 eur,zalezi na aky natrafim.ale to je este daleko.to az tak za rok,2 budeme riesit toto byvanie.zrazu som si zaumienila,ze by som uz rada chcela mat dieta,mam 25 a manzel 27,lenze co ma stve je to,ze ten sklad padne a ja budem bez prace.manzel si najde,ten to ma lahke ale co ja?to je to,ze uz asik nebudeme odkladat po 1500 eur,ale mozno uz len 500.to je to co neviem,ci mam ist do tehotenstva,ale mam cakat?ak mam byt uprimna,nechce sa mi cakat :-) co by ste vy robili?

annddyxxl

no ked chces dieta tak setri na sebe..moja mama jak sa povie chodila v jednych nohaviciach len aby sme my mali..ide o tom ked to dieta tak velmi chces obetujes pre neho vsetko.nedoprajes sebe ale radsej das tomu malemu..a tak to ma byt.a potraviny?kupuj len tie najnevyhnutnejsie..kazdy ma v tomto problem co poznam a platia aj dom al.podnajom nie si v tom sama..chceli sme si kupit chalupu a byt samy,z nasich platov a materskej a potrembnej pozicky ci uveru by sme si potom nemohli nic dovolit ci dopriat zatial neviem ako to poriesime ale mame to vsetci tazke.v dnesnej dobe je to tazke vyzit,bude len chudoba a bohaty..a my patrime do tej chudoby.

??!!??

no rátaj 30 eur plienky a pokila bude kojiť tak na stravu nič pokial začne papkať alebo piť mliečko z flaše tak sa buchneš po vačku tak to bude presne ako si nápísala. tú 100 na dieťa rátaj určite....+ kde je všetko ostatné.

Maoam

predtym, nez sa zacnes pytat, musis si upresnit, co vlastne chces vediet

takto je to take nijake, dolezite je v ktorej krajine zijes, ci na vidieku alebo v meste, velkomesto je zasa nieco uplne ine, kolko osob, aky byt/dom, ci podnajom alebo ci splacaju hypoteku/uver, mate auto?, zivot nie je len vyplatit najom+inkaso+stravu, je to ovela viac poloziek, od telefonu, cez drogeriu, kozmetiku, cestovne, benzin, udrzba auta (ak maju), cez rozne poistky, oblecenie, pripadna dovolenka (ak vyjde) a kopa inych veci

ked sa uz chces porovnavat, musis sa porovnavat s ludmi, ktori sa pohybuju zhruba v tvojom standarde, inak je to zmes info, z ktorych nemozes pre seba vyvodit ziadny zaver

k strave: tak je rozdiel, ci kupujes polotovary alebo chodite obcas jest aj mimo, alebo vsetko varite doma, alebo sa stravujete aj v nejakej kantine a tak dalej....

musis blizsie opisat vasu situaciu, lebo z info ktore si dala sa neda vobec nic vyvodit

plus ze zijete v UK; tak to su ine prijmy aj ine vydavky ako SVK priemer, takze treba to upresnit aby si dostala uspokojujuce odpovede