Prestup z LF UK na JLF UK

Príspevok v téme: Prestup z LF UK na JLF UK
ImiGrand

Zdravím, máte niekto skúsenosť s prestupom z LF UK v BA na JLF UK v MT?
Aký je postup, čo treba urobiť najskôr, kedy to treba začať riešiť?
Viem že musím mať ukončený ročník, že nebudem robiť prijímačky, no to je asi tak všetko.
Ak by ste mi vedeli poradiť tak by som bol rád.
Chystám sa prestúpiť po prvom ročníku.

Maoam

Laurina, tak potom medicina pre teba nic nie je, myslim to v dobrom! asi to malo tak byt, ze ta nevzali, myslim ze do poistovne a verejneho zdravotnictva sa hodis aj osobnostne daleko viac!

tpch

Vies co, dobry psycholog dokaze robit zazraky, je len problem toho dobreho najst. Psychika je zaludna zalezitost, nikdy nevies, co moze byt cim sposobene. Aj ten strach z nemocnic je niecim podmieneny a najlepsie to zvladnes, ked odkryjes vnutorne mechanizmy, ktore k nemu vedu. Ale psychologa treba tiez vyberat-napriklad kognitivno-behavioralna terapia by ti asi moc nepomohla.

Laurina22

Ano ale napriklad u mna sa uz vyvija az taky postoj,ze akonahle vstupim do nemocnice,je mi zle,na zvracanie,oblieva ma pot...Mozno je dobre,ze ma nevzali na medicinu ale LEN sem...

A to ma este len caka patologicka anatomi,fyziologia,interna medicina,gynekologia,etc...

Ja to obraciam na zart sice ale nie je to sranda...

Mame aj trocha klinickej praxe ja si to neviem predstavit

tpch

Laurina, to ma vela studentov. Je velmi tazke vyhodnotit "priznaky" u seba, pretoze bud to vnimas prehnane intenzivne, alebo potom opacna reakcia, ked vsetko podcenujes. Niekedy tieto stavy mozu oscilovat-najprv si namyslis to najhorsie, potom zistis, ze si to prehnane vnimala, tak prehupnes do opacneho polu-a ked ti nieco naozaj je, tak to mozes podcenit. Je v tom proste ludsky faktor, subjektivne vnimanie, preto sa nemozes liecit sama, ale musis sa zverit do ruk ineho.