Vysoký krvný tlak a lieky naň

Príspevok v téme: Vysoký krvný tlak a lieky naň
Jano1991

Zdravím, kedysi som sa liečil u detskej kardiologičky na vysoký krvný tlak, bral som naň lieky, ale doktorka mi ich na dva roky vysadila, aby skúsila, či nie som z toho náhodou vonku. Teraz som v rámci kontroly navštívil normálneho kardiológa a ten mi lieky opäť predpísal, pretože som mal tlaky vysoké. Hneď prvá dávka lieku mi ho znížila, no zároveň cítim vedľajšie účinky ako bolesť hlavy, nevoľnosť, dýchavičnosť a tlak na hrudi. Opakujem, zatiaľ to bola iba prvá dávka. Jedná sa o liek Quinapril/HCT. Máte s týmto liekom niekto skúsenosti? Prejdú vedľajšie účinky, keď si telo na tento liek zvykne? Bojím sa totiž, aby tieto účinky nepretrvávali nakoľko som aktívny športovec a dýchavičnosť by mi v športových výkonoch bránila... Vopred Ďakujem za odpoveď...

house

Ak mate od detstva hypertenziu zrejme sa jedna o dedicnu formu po rodicoch proste mate to zakodovane v genoch, radsej by som aktivne nesportoval iba tak rekreacne
a hlavne brat lieky , ktore nemaju take markantne vedlajsie ucinky.Aj ja som mal uz na zakladnej skole 150/100 ako 12 rocny a srdce mi bilo 120 za min.Citil som sa zle.Niekedy to ustupilo.Liecit som to Tabletkami zacal az ked som mal 21 a odviezla ma sanitka s tlakom 220/150.Odvtedy som sa liekov nezbavil.Keby som ich nebral uz som dva metre pod zemou.Hlavne je nefajcit a klud,teple sprchy, cesnak, prechadzky a neprejedat sa .Uzivanim liekov na tlak si chranite srdce a cievny system , oci, oblicky , nicite si pecen, preto treba uzivat vela ovocia a zeleniny pripadne lipovitan.