Mladý človek a introverzia

Príspevok v téme: Mladý človek a introverzia
rajik

Zdravim.
Netusim ako sa zacinaju podobne prispevky pretoze som nikdy do ziadnych podobnych diskusii neprispieval, ale jednoducho citim potrebu sa niekam anonymne vykecat, teraz a tu. Snad sa budem citit lepsie.
Mam 15 , coskoro 16 a som samotar.
Mam problemy s komunikaciou, som hamblivy, tichy.. a je mi smutno.
Nejde ani tak o to, ze som introvert a jednoducho necitim nejaku extra potrebu sa stretavat s inymi ludmi, ale skor o to, ze nemam nikoho, nejaku spriaznenu dusu s ktorou by som sa mohol od srdca porozpravat.
Mam asi dvoch-troch vcelku dobrych priatelov, ale to nie je ono. Ked im zacnem rozpravat o svojom vnutornom zivote, pridu uskrny. Tak to radsej nechavam tak. Neobvinujem nikoho - viem, ze ja som ten co vybocuje z radu, o to viac sa trapim.
Ono.. mam toho vela co povedat, ale niet komu.
V spolocnosti som ako stena - iba bez pohnutia stojim alebo sedim, cumim do blba a dianie okolo nevnimam.
Doma to tiez nie je ziadne terno. Otec je alkoholik - "charizmatik" a sem tam nas poriadne vyplieska.
Nemam zmysel zivota. Hladam, ale nic ma stopercentne nenaplna.Lahko podlieham melancholickym naladam a casto placem.

Nie som stastny clovek.
Stereotyp z ktoreho neviem a mozno ani nechcem odist prec ma nici a udrziava pri zivote zaroven.
...a navyse ten patos

Zijem si vlastny zivot vo svojom imaginarnom svete co ma trochu desi.

Este jedna vec:
Mam taku "uchylku" alebo ako to nazvat:
Ked fantazirujem, pohybujem sa. Jednoducho chodim do kruhu. Postavim sa a simulujem pohyby z toho mojho imaginarneho sveta. Robim to od detstva a nejako ma to neprechadza.
Som magor?
Za urcitych okolnosti mi to pride aj ako kompliment.
Je mi lepsie(:

rajik

Zdravim.
Neviem ci si niekto pamata tento prispevok, prinajhorsom si to znova precita :)
No jo - opat sa potrebujem vyrozpravat, tentokrat vsak trochu z ineho uhla.
Presiel nejaky ten polrok a veci sa menili (hoci podstata zostava, furt som sam). Tak za prve, nejak som si tu samotu
zacal "vnutorne"(to ja rad "vnutorne) uzivat (obcas:)).Zistil som, ze je sakra fajn venovat nejake tie chvilky sam sebe, starat sa sam o seba - utriet po sebe moc ked
netrafim do zachoda a popritom mysliet na Marka Škopa, sam si vychutnavat ten klud, tmu, pokoj, to ticho a kukat po ostatnych, ze
preco si ho neuzivaju aj oni :). A, co je hlavne, preradil som na druhy stupen, jemne sa ustipol do ruky... a akosi som sa okrem toho myslenia (cize snivania) zacal realizovat aj v praxi.
Sportovci to tak radi propaguju to slovicko..ze "makat". Ja - pisat.Poctivo, kazdy den (s obcasnymi prestavkami:)) Kraviny (hovadiny), nonsensy, nezmysly, somariny, skratka onanie.
Nejde o to ci ma to bavi, ci sa mi to lubi, ale ze to jednoducho robit viem, tak to robit musim... no a bavit ma to tiez zacina.
Takto sa mozem na nejaku samotu vykaslat ak mam zo seba a zo svojej prace dobry pocit pri vecernom slineni vankusa.Tu Magyho
radu som si vzal k srdcu - najma tu pasaz "zo zaciatku to mozu byt kostrbate a nedokonale skice, zaznamy, neskor sa zdokonalis a nikdy nevies, kam to az dospeje."
Pretoze to je kostrbate, ale lepsie ako na zaciatku a ono to tym cvikom bude este lepsie...a ak aj nie, lepsie jak sediet
na prdelke a plakat...(placem:)).
Amen.
Aj chlpky na penise som si oholil :D. Aj diskoteku skusil, ale usiel po par minutach.:D

Treecat

Tie tvoje problemy alkohol premoze.Preto treba chodit von disko bary atd .Si tam najdes babu mozna a budes mat po starostiach.Len davaj pozor lebo v piatok chodia razie.

Valium

rajik - tiež som bol taký v tvojom veku no vyrástol som z toho teda aspom z väčšej časti. Ale tak stále sa to zlepšuje, život ťa donúti. Inak dík za spomenutie Davida Lyncha - pozrel som na net a púšťam si jeho hudbu a niektoré skladby sú fakt pecky. Dobre sa pri nich rozmýšla.
A drž sa, tento stav ťa síce neprejde hneď ale za pár rokov určite ak sa budeš snažiť.

oreganoo

mne sa paci ta \\\"uchylka\\\", ze chodis dookola :) ja zase pocitam. vsetko, okna, ludi, stlpy, ked idem v aute tak pocitam znacky, lampy, stromy, proste vsetko :D a preco? to netusim.. som tiez radsej ked som sama so sebou, tak asi sa to tyka samotarov ;)

kacenkaaaa

suhlas s predchadzajucim prispevkom. si jeden skvely, bystry, vyspely chalan, najskor nadpriemerne inteligentny (a ta inteligencia obcas komplikuje zivot, o tom by som vedela rozpravat - ked clovek stale len "riesi"). mas uzasne bohaty vnutorny zivot, a raz najdes cloveka, s kt. ho budes uprimne zdielat. nie si cudny, si vynimocny v pravom slova zmysle. a nie je nic horsie ako byt tuctovy. treba najst sposob, ako zuzitkovat svoju vynimocnost :)... napadov ti poskytli habadej, so go for it :))). drzim palceky

alenka_maxova

rajik, ty mas 15, skoro 16? Fuuu....Na svoj vek si neuveritelne vyspely, co sa tyka dusevna, emocii. Ostan taky aky si, naozaj. Nic nemen, mozno sa viac zabavaj a uzivaj si zivot, ale vo svojej podstate ostan taky, aky si teraz. Prinesie ti to viac uzitku, ver mi. Ja som bola v tvojom veku presne taka ista ako ty. Spriaznenu dusu som hladala dlho, ale ver, ze si ju pritiahnes do zivota :)

rajik

hehe:)..rozhodne zaujimava myslienka:)..ale to radsej nie. ono to v podstate stoji fakt za prd a je to pre vlastne oci, a pre vlastne potesenie.A ta mobiloiva kamera, TOHO mojho telefonu je fakt... nekvalitna.Ale pobavit si ma pobavila, zato vsetka cest:)

rajik

Inak teraz naozaj neviem co mam napisat pretoze si pripadam trochu hlupo- sedim a tukam - volne improvizujem. Nechcem byt nejaky vtieravy alebo spamovat, ale uz kaslem nato. Proste ma napadlo, ze ako ste si toto obdobie presli,ze ako sa to spravilo.
Filmy
Pre mna je absolutny masterpiece scena z Trierovej Tanecnice v temnotach ked si syn hlavnej hrdinky uziva jazdu na novom bicykli - ta scena je ako vystrihnuta z reality. Milujem Dogmu 95 - tieto postupy su aplikovatelne v podstate aj na mobil, vyjadrene jasnejsie- na TEN moj mobil:) Paci sa mi aj myslienka ambientneho filmu po vzore madara Benedeka Fliegaufa, tiez pouzitelna pre domacu vyrobu.Pre toto vsak treba uplne odlisny zvukovy material.
Ja tocim filmy nahravanim samostatnej zvukovej plochy, ktoru potom spajam s jednotlivymi zabermi. Na papier si potom napisem kratky pribeh - nieco ako namet, premyslim si konkretne strihy a zabery, potom ich spisem. Pripravim si akysi scenar a zacnem makat.. hercami su vsetky veci co su po ruke. Plisaky, ovocie, zeliny, konare stromov..proste bars co, hlavne nech sa to vojde do kamery..v podstate taky animak:)Dabujem samozrejme ja, to je azda ta najproblematickejsia cast filmu:).. je to samozrejme vrchol amaterizmu, ale to nie je podstatne ved to nikomu neukazujem, snazim sa takto trenovat atmosferu, dialog, rozne kamerove finesy - robim doslova kotrmelce, staviam sa na nedostupne miesta, skusam vsetky mozne uhly pohladu a azda jedine, ktore som zatial nespravil su tie, ktore neexistuju, hehe, vtipalek som ako svina, dokonca sa pohravam s myslienkou samplovania zvukov a vytvoreni tak originalneho soundtracku k mojim dielam, he:)...bonus je ked sa mi podari niekoho z tych mojich dvoch-troch kamosov presvedcit, aby v tom dielku hral, to je potom uz ina kava. Nato treba trochu odlisne pripravy...
Zistil som, ze dokazem vytvorit akusi snovo-absurdnu kvazi atmosferu. Ano, v podstate som taky David Lynch v mladsom prevedeni:)
Ide o zabavu. Nevidim sa v buducnosti ako nejaka tazka artova hviezda, ale aspon mam o com premyslat a na niecom sa vyburit, to mi zatial staci. Hoci...ako pisem v temovom prispevku...nieco tomu chyba.
Fuu... to bol teda výšup.Po tom neistom zaciatku...