Vysoka Skola FIIT ? alebo certifikat cisco + programovanie

Príspevok v téme: Vysoka Skola FIIT ? alebo certifikat cisco + programovanie
PCsietar

Dobry den som studentom na strednej skole v maturitnom rocniku so zameranim na pocitacove siete.

Neviem sa rozhodnu na aku vysku ist.

Chcel by som vediet ci niekto nema skusenosti s uplatnenim sa v IT obore.

Alebo ci niekto z Vas nie je studentom

jednej z nasledujucich skol / kurzov.

FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY (FEI)

FAKULTA INFORMATIKY A INFORMAČNÝCH TECHNOLÓGIÍ (FIIT)

Paneuropska Fakulta Informatiky

A ci sa dnes uplatni lepsie vysokoskalak IT alebo mat kurz a certifikat Certificate of Proficiency in Information Systems Management (CPISM)

alebo si sietami CISCO NETWORKING ACADEMY PROGRAM ?

Dakujem za vsetky nazory a info.

wreck

cokolvek okolo elektrotechniky a informatiky je dnes stale dost dobre a dlho este bude, o to strach nemaj.

najpodstatnejsia zo vsetkeho je... prax. musis vediet pouzit poznatky v realnom svete. skola, kurzy a certifikaty su fajn, ale samotne nestacia. ak sa chces uplatnit, musis popri tom uz rozmyslat ako by si to vsetko vedel pouzit. nie je nic presvedcivejsie, nez ked na pohovore povies, napriklad:

"doniesol som vam ukazat moj content management system, ktory som sam vytvoril. pouzivaju ho redakcie tych a tych webov, stale sa aktivne podielam na jeho zlepsovani. teraz je vo verzii x.x, je dobry preto a preto, slabsie miesta ma tie a tie, ale postupne ho vylepsujem. nesmierne ma to bavi. snazil som sa o vas zistit co sa len dalo, ale neviem zatial ako mate rieseny intranet. ak s nim nie ste spokojni, mozno by som vam v tom vedel pomoct."

alebo...

"doniesol som dokumentaciu k lan, ktoru som sam navrhol pre firmu s 50 ludmi. majitelovi islo najma o nizke naklady, takze som navrhol riesenie v tom zmysle, zohnal som z velkoskladu dva layer 3 prepinace, naucil som sa ich obsluhovat, cele som to nakonfiguroval a vyladil, natahal som vhodne kable a do konferencky som este ako bonus dal access point. spisal som k tomu dokumentaciu, aby sa to nezrutilo, ked odtial odidem. paci sa."

alebo samozrejme nieco podobne invencne.
ak budes ziadat o adekvatnu poziciu, garantujem ti, ze ta tam na fleku okamzite zoberu, ani si nebudu nechavat cas na rozmyslenie. a nemusis ziadny certifikat ani len polozit na stol. prax, aktivita, skusenosti, schopnost efektivne riesit problemy -- v tom to je.

takze predovsetkym hladaj sposob ako a kde praxovat popri skole. na certifikaty a vsetko ostatne vzdelavanie este mas cas, ale zameskanu prax uz nedobehnes.

sad2

mat moznost rozhodnut sa este raz, tak urcite volim IT, terza vsade hladaju IT, ti maju velmi dobre uplatnenie, a to nehovorim o nadpriemernom financnom uplatneni, urcite si vyber bud IT alebo techniku a v zivote sa nestratis...