Trápim sa ..

Príspevok v téme: Trápim sa ..
anonymka23

Asi som náročná vo vzťahu. Chodím s priateľom už cez rok, no v poslednej dobe nie som šťastná tak ako na začiatku. Kedysi sme spolu trávili viac času, no keď teraz pracuje a ja som doma, nevidíme sa stále. Naposledy som bola ja u nich, no on za mnou nebol schopný od tej doby prísť. Chápem, že má prácu a že má toho veľa, ale napríklad cez víkend sa mohol zastaviť. Nebývame v tom istom meste, ale asi tak hodinu cesty od seba. Je to síce dosť, ale ak niekoho milujete, nemal by to byť hádam problém. Či áno? Ani sme spolu nikde v poslednej dobe neboli. Chcem tak veľa, keď by som rada išla s ním niekde na výlet? Už som mu o tom veľakrát vravela, ale nejako sa nič nekonalo. Keď som mala školu, tak som sa učila a teraz keď mám už po skúškach a mohla by som niekam, nejdeme ani cez víkend, keď nepracuje. Ako ste na tom vy, ktorí ste vo vzťahu? Chodíte niekam von spolu alebo ste v rovnakej situácii? A keď sa rozhodnem ísť von s kamoškou, aby som stále nesedela doma, je nervózny a vyvoláva mi, či nie som s nejakým chalanom vonku, pretože na mňa žiarli. Asi žiadam od života veľa, keď chcem, aby môj priateľ aj po roku chodenia prejavoval o mňa taký záujem ako na začiatku, aby sme šli niekam pozrieť, aby sme mali vôbec nejaké spoločné zážitky a aby mi aj dôveroval. Aby som to zhrnula, aj keď mám priateľa, cítim sa akosi sama. Nechce sa mi spať a keď sa mi nadránom vždy podarí zaspať, nemám chuť potom vôbec vstávať. Nechutí mi ani jesť, jednoducho nič. :( Cíti sa niekto z vás rovnako? Možno ma nepochopíte, čo som týmito riadkami chcela povedať, resp. napísať, ale potrebovala som sa aspoň vyrozprávať z toho.

Magy

anonymka23 - zablokovat prichadzajuce volania od danej "kamosky", pripadne ju nahlasit ako obtazovatela. To za prve. Za druhe, to ako si pisala, ze od teba vyzaduje dokazy, ze ho milujes, pritom ta podozrieva z podvadzania ale nic konkretne ako dokaz nevytiahol, svedci jednoznacne o pokrocilom stadiu ziarlivosti, sebeckosti a zahladenosti do seba. To, ze to je detinske, uz ani nehovorim. Ze ho pozdravujem a ty sa prac od neho cim skor. Partnersky vztah je o vzajomnej dovere, o tolerancii, pomahani si a vzajomnej podpore a nie o vycitkach, podozrievaniach. Laska sa neda ani vyprosit, ani vyhrozit. Kolko rokov ma ten clvoek vobec?

anonymka23

Natusa42, chodievali? A teraz?

Neboj, MS9, nenahováraš ma na nič, len týmito názormi som chcela zistiť, či si aj iní na základe týchto mojích informácií myslia, že by bolo lepšie, keby som bola radšej bez neho. Sama sa čudujem, že som sa už nezbláznila z toho, ale držím sa. Každá taká skúsenosť ma poučí do budúcnosti.

A ďakujem za tie palce. :) Si milá. Len v dnešnej dobe je ťažké nájsť niekoho, kto je zodpovedný, úprimný, neklame, nefajčí, nechodí domov ožratý, nedroguje, nejde mu len o to jedno a bude ma brať takú, aká som. Zatiaľ som na takého nemala šťastie, i keď verím, že taký muž na svete existuje.

MS9

Tak v tom ti držím palce aby si stretla niekoho lepšieho, kto si ťa bude vážiť, a ceniť si to čo má. čo zjavne tento súčasný nerobí. a s tou babou tak no može to byť aj on, ale no kto vie. ale byť na tvojom mieste už asi prídem o nervy z toho, a dávno ho nechám. nechcem ťa na nič nahovárať, ale myslím si že by to bolo lepšie pre teba, nemusela by si riešiť také banalné veci ako je to že ti neverí, že žiarli a pod. a časom by si našla určite niekoho lepšieho, a dovtedy si uživala ešte :)

natusa42

mna zase stále kdesi brať :D:D my chodíme stále po výletoch ..teda no chodievali sme ..nenechal ma ani jeden víkend doma :D stále ma ťahá von kdesi-a mne sa nechce už ani pomaly :D ja to mám oapčne ..

anonymka23

Pýtala som sa ho včera. Vraj nejaká jeho kamoška. Napísal mi včera sms, že keď mu nedokážem, že ho milujem a som mu verná, pôjde s ňou von. Myslím si, že som urobila preňho dosť a také niečo, že dokáž mi, že ma miluješ, to je od neho detinské, či? Vraj nakoniec nebol s ňou vonku. Lenže čo ak vôbec žiadna neexistuje a si to len on vymyslel, aby som začala žiarliť. Alebo možno existuje. Netuším. On má vypnutý mobil a z toho neznámeho čísla mi chodia sms-ky, že prečo som podviedla takého super chalana, ktorý by ma nikdy nepodviedol, že už kvôli tomu ho chce, že každá by ho chcela a ja že som chudera a ešte horšie oslovenia. Ingnorujem to, čo iné sa dá robiť. Hádam to toho dotyčného/dotyčnú prestane baviť. A ja snáď časom stretnem niekoho, kto si ma bude viac vážiť a budem šťastná.

anonymka23

Pýtala som sa ho včera. Vraj nejaká jeho kamoška. Napísal mi včera sms, že keď mu nedokážem, že ho milujem a som mu verná, pôjde s ňou von. Myslím si, že som urobila preňho dosť a také niečo, že dokáž mi, že ma miluješ, to je od neho detinské, či? Vraj nakoniec nebol s ňou vonku. Lenže čo ak vôbec žiadna neexistuje a si to len on vymyslel, aby som začala žiarliť. Alebo možno existuje. Netuším. On má vypnutý mobil a z toho neznámeho čísla mi chodia sms-ky, že prečo som podviedla takého super chalana, ktorý by ma nikdy nepodviedol, že už kvôli tomu ho chce, že každá by ho chcela a ja že som chudera a ešte horšie oslovenia. Ingnorujem to, čo iné sa dá robiť. Hádam to toho dotyčného/dotyčnú prestane baviť. A ja snáď časom stretnem niekoho, kto si ma bude viac vážiť a budem šťastná.

MS9

Fuu tak byť na tvojom mieste tak sa v prvom rade spýtam jeho že či vie kto to je a podobne...Z toho čo píšeš mám skor taký pocit že si ťa skoro vôbec neváži. Ja osobne by som s takým chlapom nevydržala ani sekundu. A snažila sa mu čo najviac vyčitať to ako sa správa, čo robí, ako koná, ako sa ty potom cítiš. A vážne by mu to možno pomohlo, a uvedomil si to ako sa správa. No vyzerá že je až moc žiarlivý a taký chlap sa nikdy, nikdy nezmení

anonymka23

MS9,
heslo by som mu nedávala, lebo si myslím, že by všetkým známym vypisoval. Bohužiaľ, spravil pár vecí, ktoré ma dosť nahnevali a strápnila ma. Opísal si číslo mojej kamošky z telefónu a vyvolával jej, keď sa mi nemohol dovolať, že kde som a pod. Ako už aj kvôli tomu by som mu žiadne heslá radšej nedala. Vlastne už asi ani nie je komu. Nevdržala som už ten tlak a to večné podozrievanie a povedala som mu, že už ďalej nemôžem. Síce do telefónu, ale čo keď on za mnou nepríde a ja k nim chodiž stále nebudem. Teraz riešim ďalší problém, že mi napísala nejaká ženská, že je jeho kamoška, že ho chce a že ho mám nechať na pokoji a oslovila ma pár vulgárnymi výrazmi. Neviem, kto to je, i keď chcela by som zistiť, komu patrí to číslo. Aj ma napadá myšlienka, že si zo mňa môže on robiť srandu.

MS9

Ono to vyrozprávanie sa pomôže takže pohode :) A myslím si že je dosť velký žiarlivec ked už žiarli aj na také banálne veci ako je FB, a pod. Ked neverí no tak mu daj heslo a nech si pozre a snád uverí :) Možno by si mu mala pár vecí vykričať, nech má výčitky a snad sa uvedomí že aký je a že ťa može hocikedy stratiť ked sa nespamätá.

anonymka23

MS9, Magy,

asi sa už nezmení. :( Prestávam dúfať a veľmi ma to mrzí, lebo som snažila, aby sme tie problémy riešili. Vždy som sa mu snažila vysvetliť, že nikoho nemám, často sme bývali spolu. Nechodievala som na diskotéky ani nikam po baroch (teda nie že by ma to predtým nejako veľmi lákalo) ako moje spolubývajúce na intráku. Zastávala som sa ho aj pred rodičmi..

Môžete mi povedať, či je niečo zlé na tom, keď občas idem na FB? Pretože on mi vždy vyčítal, že si tam píšem s nejakými chalanmi, čo nebola pravda. Ako keď sme spolu trávili viac času a neboli také problémy, chodila som na net minimálne, hlavne kvôli škole. A na FB som tiež chodila len kvôli spolužiačkam, keď sme sa väčšinou dohadovali ohľadom niečoho zo školy a pod. Nikdy by ma nenapadlo si vypisovať s cudzími mužmi na nete, keď som zadaná. Ale to on nevie pochopiť.

A ešte mi vyčítal, že som si dobila kredit, ani mu nezavolám. Pritom ja som mu vyvolávala stále, keď on nemal kredit aj mesiac, aj z mobilu, aj z pevnej a on mi to teraz ide vyčítať, že hneď, ako si dobijem, mu nezavolám, pritom som sa mu v ten deň ozvala ale z pevnej linky. On asi nechápe, že sa nedá mu volať 100x denne..

Na druhej strane má však aj dobré vlastnosti, keď sme spolu. Ale teraz vnímam skôr tie, ktoré opisujem, preto sa kvôli tomu trápim. Prepáčte, že stále píšem o tom, len som sa chcela vyrozprávať.