Aký typ človeka vám najviac vadí?

Príspevok v téme: Aký typ človeka vám najviac vadí?
martina0222

Chcela by som otvoriť konverzáciu na tému ktoré povahy nemôžete vystáť. Je tu téma, že niekomu vadia falošní ľudia, ja by som z tých falošných vybrala Manipulátorov. Manipulátor nikdy nie je k nikomu priamy a čestný, vždy robí a hovorí len tú časť pravdy/polopravdy, ktorá jemu vyhovuje. Utajuje dôležité fakty, privádza ľudí do situácií, kde vie, že sa necítia isto a znervózňuje ich, snaží sa u vás vyvolať pocit, že mu niečo dlhujete, alebo že ho potrebujete.. často skáče do rečí, samovoľne mení tému, nenechá vás vyjadriť svoj názor, núti vás hovoriť vtedy, keď sa vyjadriť nechcete..a to je jedno, či ste jeho matka, manželka, kolega, správa sa tak automaticky ku každému. Takých ľudí nedokážem vystáť. Väčšinou na mňa tie ich ťahy nefungujú, ale hrozne ma obťažuje s nimi jednať. Je to proste smiešne takéto správanie... a takých ľudí je strašne veľa, určite aj vy poznáte niekolko. Pre mňa sú to prehnilé, skazené, sebecké duše, čo si zaslúžia zhniť v pekle!

martina0222

lost... ee. Si ma nepochopil. Ja ho nenávidieť budem a nie preto, že by som to vedela spraviť, ale preto, lebo jeho čin sa protiví môjmu "svetonázoru"...? Ok toto je extrémny prípad, možno by sa vo mne aktivovala schopnosť zabiť a na mieste by som toho človeka zavraždila...

martina0222

**acidkoo.. teda, že neznášame na sebe to, čo samy máme, môže platiť pre zakomplecovaných ludí, ktorí nemajú reálny obraz sami o sebe.

lost

hmm, cize ak ti niekto zavrazdi dieta, napr na priechode pre chodcov, alebo len tak zo zabavy z Ak-47 na pieskovisku, tak ho nebudes nenavidiet, lebo aj ty by si to vedela urobit?

martina0222

takže takto môj názor. Psychológia je veda veľmi mladá a nedokonalá a nedá sa všetko aplikovať na všetkých, každý jeden človek je výnimočný a psychologicky komplikovaný. Že neznesieme na ľuďoch vlastnosti ktoré samy máme? S tým nesúhlasím. Všetky vymenované vlastnosti máme všetci v sebe. Ide o to, či ich v sebe aktivujem, alebo nie. Mohla by som kludne byť manipulátorka, nedochvílna, nespolahlivá, povýšenecká, vulgárna, lenivá atd …Ale keďže sa mi take vlastnosti z môjho svetonázoru protivia, tak ich v sebe neaktivujem. Prečo ich neznesiem na druhých (manipuláciu) lebo asi to sa najviac bije s mojim “svetonázorom”

lost

ExistBlist

ja som sa dusil smiechom, ked som cital 1. odstsavec :D

uplne som si ho predstavil :D

prave mi spadol firefox a zlepsil si mi naladu, dik :P

ExistBlist

neznášam a trpím kolegu ktorý je strašne agresívny, stále nadáva a buchá do stola keď mu nejde počítač, je 50 ročný dedo, ktorý by mal ísť na dôchodok a nie rozčuľovať sa prečo nefunguje enter, keď ho vlastne ani poriadne nestlačil.
Strašne ohovára, dudre, sťažuje sa a je veľký intrigán, každý ho má v zuboch ale niekto ho tam zrejme drží lebo keby riaditeľka mohla hneď ho vykopne.
A falošných ľudí neznášam a tiež takých ktorý celé dni rozprávajú len o sebe a každá téma sa otočí automaticky na nich.

acidkooo

no, psychologovia tvrdia, ze najviac nam na inych prekazaju vlastnosti, ktore mame my samy. tak neviem...
snazim sa byt tolerantna, ale nie vzdy to dokazem. niekedy som kriticka, niekedy nepoviem pravdu, lebo sa mi to zda jednoduchsie, niekedy sa usilujem ineho presvedcit, ze bude lepsie, ked urobime to, co navrhujem ja, inokedy som leniva, prisna, malo sebakriticka... snazim sa neohovarat, ale su situacie, ked mam niekoho v hube. sefa by som najradsej poslala niekam, ale tvarim sa k nemu milo, aby ma tam neposlal on...
je toho dost. ked sa nad sebou zamyslim, su situacie, kedy aspon ciastocne robim to, co sa mi nepaci na inych.