Úzkosť

marcelina78

natusa neboj sa, pomoc sa vzdy najde...ja mam na taketo debaty mamu a jednu kamosku, ktora ma tie iste pocity, je to fajn, ked mas niekoho, kto to chape a ma ta kto podporit, skus veru psychologa a ked nebude prvy sympaticky, skus druheho, neboj, zvladnes to aj bez liekov:D

natusa42

no ved som rozmýšľala nad tým psychologom,lebo ja sa nemám s kým pozhovárať,ja ale hm ,viem čím trpím,viem,čo ma sužuje,lenže ja to nemôžem dostať zo seba :( vieš ..to je ten problem marcelina

marcelina78

natusa ja si myslim, ze asi ani nepotrebujes lieky, skus si naozaj len pokecat so psychologom /ten nemoze ani nepredpisuje lieky/, rozobrat pocity s nim , ako ti je , co ti je, preco ti tak je /zrejme sa doma nemas s kym bavit o svojich pocitoch ak vobec mas v okoli s kym.../a on moze aj zvazit, doporucit ci ozaj lieky treba alebo nie, ale rozhodnutie je na tebe, ak mas pocit hanby tam ist, skus v susednom meste napr. ...

marcelina78

natusa hovoris troska ako tvrdohlave dieta, neviem kolko mas rokov,asi si dost mlada este, za jedno sa stazujes ze ti je zle a potrebujes pomoc, za druhe sa jej branis, co vlastne chces? myslis ze niekto z nas co berieme lieky sme chceli u "takeho" lekara skoncit?
asi sme niektori poskusali ozaj vselico a nic nezabralo, tak sme na par mesiacov na liekoch a zijeme lepsie ako bez nich. a pokial pre rodicov je dolezitejsie ako ich vnimaju ostatni /predsudky akoze hanba ze ich dieta ma psych. problemy a radsej nech trpi ako ho povzbudit do liecby/, tak by mali ist psychologovi aj oni a mimochodom, nik okrem nich nemusi vediet z okolia, ake mas problemy, na cele to napisane nemas...je to len na tebe...

katkaxxx

hm, treba vediet si vybrat psychiatra alebo psychologa ci terapeuta. mne velmi pomohla kognitivno-behavioralna terapia napr. myslis ze tuto ostatni na fore nikdy neboli u psychiatra alebo ked boli tak ze dopadli zle?
chapem ze mozno mate v rodine nejaku zlu skusenost v tomto smere, ale tak ako su aj zli psychiatri su aj zli obvodni, zli ortopedi atd atd.to by sme potom asi nikdy nechodili ku ziadnym lekarom a umreli doma napr na zapal slepeho creva.

natusa42

ale ja ani sama od seba tam nechcem ísť,lebo cítim odpor k takým ľudom,viem dobre,čo spravili s mojimi známymi,ktorí tam prišli ,už nikdy nebudú normálni ako predtým ..ked sa niekto začne v tebe vrtať,tak nedopadneš dobre

katkaxxx

natusa, neviem ci si si to uvedomila, ale prave si vymenovala min. 2 priciny tvojich psych. problemov, zamysli sa nad tym.. ku psychiatrovi ani psychologovi nepotrebujes vymenny listok, mozes tam ist priamo..

natusa42

katkaxx lenze nepoznas mojich rodicov,oni by neprezili tu hanbu ,ze jedine ich dieta navstevuje psychologov atd ...lebo oni su prilis pysni a hrdi na mna ,a nezniesli by to ,viem to,postavili sa k tomu negativne ..a co sa mna tyka,ja mam tiez negativny postoj k tomu...a este jedna vec :nasi vedia o vsetkom,co robim,moja lekarka,ktora by mi musela dat kartu,,odporucanie je rodinna znama ...

katkaxxx

natusa a musis im to povedat? ked mas pocit ze by to nepochopili tak je lepsie im nic nepovedat... ale kazdopadne by tu mali byt pre teba a pomoct ti a byt ti oporou a nie naopak..