Angina - Penicilin - Trening

Príspevok v téme: Angina - Penicilin - Trening
TRN

Aktivne sportujem (crossfit- vzpieranie, vaha vlastneho tela, hrazda, beh...) a pri svojich narokoch a narokoch druhych si nemozem dovolit byt dlhsiu dobu chorý. Lekar mi diagnostikoval hnisavu anginu, predpisal penicilin, vit. C a B-komplex + nejake probiotika (koli penicilinu) . Po 3 dnoch odpocinku som sa citil naozaj fajn ( ziadna bolest tonzil, prehltanie v poriadku, bez ↑TT. Antibiotika som teda obmedzil na 750mg iba vecer vzhladom na nastup na treningovy proces. Potrebujem radu - mozem pocas noramlneho uzivania penicilinu ( 3x750mg) trenovat? Ano viem, angina sa musi doliecit, odpocinok, a vsetko okolo toho, ano zalezi mi na mojom zdravi.... Chcem len odpoved na otazku ci mozem trenovat pocas uzivania penicilinu ( 1,5 hod denne) ak sa budem citit lepsie. Dakuejm za odpoved.

RNG

Nuz ked si chces znicit zdravie permanentne, tak len sa zanedbavaj.
Neskor bude plakat uz neskoro.
Nehovorim, ze jedine, co je na anginu ucinne su antibiotika, ale ked si ich zacal brat je dobre ich dobrat.
Ja osobne pouzivam rozne antimikrobialne potravinove doplnky, ktorymi viem potlacit rozne choroby uz v zarodku. A to robim samozrejme "za behu", s viacerymi naraz, tj bez praceneschopnosti, lezania a horucok. Ale ked som chory,alebo na mna nieco lezie, rozhodne sa snazim telo nepretazovat, ved ma dost prace s branenim sa aj tak.

llek

A este jedna vec, co mi usla. Nedodrziavanie casovych intervalov, dostatocnej davky a predcasne ukoncenie ATB liecby, to su vsetko veci ktore vedu k vzniku rezistencie. Lebo ludia nechapu, ze po 3 dnoch vymiznu priznaky zapalu ale nie bakterie, co to vyvolali. Interval medzi uzitim antibiotik + dostatocna davka su dolezite na to, aby sa dosiahla a udrzala terapeuticka hladina antibiotika v krvi. Ak je ta hladina nizsia ako by mala, umozni to prezit poskupine bakterii,ktore si takto vytvaraju rezistenciu. Je to velmi zjednodusene povedane, ale tak aby to bolo zrozumitelne. Takze ked ATB, tak za tych podmienok, ako som uviedla.

llek

Trening predstavuje fyzicku zataz a ked mas infekciu, tak aj ked nemas horucky a necitis sa zle, v tele je infekcia a na jej doliecenie je potrebna dostatocna dlzka podavania ATB + fyzicke setrenie (antibiotika sa nesmu skoncit predcasne, aj ked mas pocit, ze zapal je uz prec, lebo je to sposob ako si vyrobis rezistentne bakterie). Mas dve moznosti - respektovat tieto odporucenia a v treningu na tych 5-6 dni polavit, alebo to respektovat nebudes. Argument, ze si to nemozes dovolit, to je len tvoj vlastny pocit. Nedoliecena angina moze mat zavazne nasledky, ktore by mohli sposobit, ze dlhodobo by si nemohol sportovat vobec. Klby, srdce, oblicky vydrzia vela, ale vedia aj zradit, ked si myslime, ze si nemozeme dovolit doliecenie banalnej infekcie.