Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poburujúce predpovede počasia

Príspevok v téme: Poburujúce predpovede počasia
oto777

Poburujúce predpovede počasia

Tento článok vznikol ako reakcia na nepochopiteľné a podivuhodné reakcie ľudí počas mimoriadneho sucha na jar, začiatkom leta, ale i na jeseň tohto roka.

V dnešnej sebeckej dobe všeobecného upriamenia ľudí iba na seba samých je ich slepým egoizmom poznačené takmer všetko, ba dokonca i taká zdanlivo odťažitá vec, akou je predpoveď počasia. Vždy, keď som ju v poslednej dobe počúval, ma vyslovene poburoval egoizmus z nej priam sršiaci. Egoizmus, uzurpujúci si právo mať všetko tak, ako chcem JA! Ako to je výhodné práve pre MŇA a nič iného ma nezaujíma! Všetko ostatné mi môže byť ukradnuté.

O čo ide? Skúste sa raz lepšie započúvať do ktorejkoľvek z predpovedí počasia. Či už krátkodobých, alebo dlhodobých. Či už v komerčných rozhlasových staniciach, alebo na staniciach verejnoprávnych. Všade je to rovnaké. Vo všetkých správach vládne snaha mestského, počítačového človeka po príjemnom, teplom počasí. To je ideál! Akonáhle sa má zamračiť, ba nebodaj pršať, je to hneď ohlasované ako zhoršenie počasia. A keď už zrážkové obdobie prejde, je sebeckému človekovi, zahľadenému iba samému do seba radostne oznamované, že počasie sa našťastie v najbližších dňoch opäť zlepší. Že opäť bude pekne, čím sa myslí slnečno, približne do 30 stupňov Celzia.

Čo je však na tomto tak zvláštneho a poburujúceho? Spomínaný trend kultu pekného počasia vládne dlhodobo a bol plne aktuálnym počas celého toto roka. I počas jari i leta, ktoré boli extrémne suchými. Pôda bola mimoriadne vysušená, pretože zrážky chýbali nie len na jar, v lete, ale aj na jeseň minulého roku. No a toto veľké sucho spôsobilo neúrodu. Výpadok v zbere husto siatych obilnín sa pohybuje okolo 30 percent. Vyčíslené škody rastú do desiatok miliónov Eur, na základe čoho je už dopredu avizované ďalšie zdražovanie ceny potravín.

Na jar, kedy sa rozhodovalo o tom, ako to s úrodou obilnín dopadne, bol akýkoľvek dážď pre vyprahnutú prírodu doslova požehnaním a životodarným balzamom. A tak je tomu i naďalej, pretože deficit vlahy je obrovský a na poliach sa nachádza ešte mnoho plodín, ktoré dážď veľmi potrebujú. Plodín, využívaných ako kŕmne zmesi pre živočíšnu výrobu, ktorých nedostatok zdvihne ceny krmovín a následne zapríčiní zvýšenie cien mäsa. Mimochodom, toto zvýšenie cien krmovín je už avizované na základe neúrody kŕmnych obilovín. Od zberu jesenných plodín iba záleží, do akej konečnej výšky sa vyšplhá.

Z vyššie uvedených dôvodov ľudia, čo i len trochu spojení s prírodou ďakujú za každú kvapku dažďa. Za každú vlahu, prichádzajúcu zhora pre dlhodobým suchom zmučenú prírodu. Keby sa napríklad niečo podobného dialo v stredoveku, ľudia, vtedy ešte prevažne veriaci, by sa úpenlivo modlili za dážď.

No a za takejto extrémnej a doslova hraničnej situácie zaznievali z rozhlasu počas jari i leta spomínané, poburujúce predpovede počasia, podlízavo poplatné sebeckým prianiam človeka mestského, počítačového typu, požadujúceho neustále pekné a slnečné počasie.

Len si vypočujte nejakú predpoveď počasia. Buď priamo, alebo v podtexte to všade nájdete. Je to ale svedectvo neuveriteľného a nepochopiteľného egoizmu, demonštrácia extrémnej zahľadenosti ľudí iba samých na seba a doslova absolútnej odtrhnutosti od prírody a jej základných cyklov a potrieb.

Len JA! JA chcem mať všetko tak, ako to MNE vyhovuje! Nič ostatného ma nezaujíma! A už vôbec nie nejakí hlúpi poľnohospodári a iní sedliaci! Ja pôjdem do Tesca alebo niekde inde a všetko, čo potrebujem si kúpim.

Hľa obraz našej doby! Hľa, obraz človeka, ktorý vyšiel z lona prírody a ktorý si vytvoril inú, vlastnú realitu. Od prírody sa odtrhol, ide proti nej a už vôbec ho nezaujíma. Vlastne zaujíma, ale iba vtedy, keď potrebuje mať pekný víkend a dovolenku. Inak mu môže byť celá príroda ukradnutá! Inak ho iba obťažuje svojimi nepohodlnými potrebami, akou je napríklad dážď, ktorý modernému človeku dnešnej doby iba znepríjemňuje život a kazí pekné víkendy a dovolenky.

Čo si zaslúži takýto človek? Čo si zaslúži takéto ľudstvo? Čo si zaslúžia neverní a vierolomní synovia matky prírody, ktorí sa obrátili proti nej? Ktorí ju ničia, drancujú, týrajú a pomaly chemicky likvidujú?

Takýto človek a takéto ľudstvo si nezaslúži nič iného, ako spravodlivú odplatu! Spravodlivý protiúder za všetky tie ich nespočetné údery a rany, za všetku tú necitlivosť, agresivitu a aroganciu, prejavovanú voči matke prírode.

A toto sa už začína diať! Príroda nám začína vracať údery! Slepý je ten, kto to v prejavoch extrémneho prírodného diania nevidí! Vskutku nadchádza čas, keď sa príroda obracia proti ľudstvu a bude ho biť pre jeho sebecký, už ďalej neudržateľný, všetkému a všetkým ubližujúci, rozpínavý a stále rastúci egoizmus.

Oko za oko, zub za zub a úder za úder!

Ak sa človek nespamätá, neprecitne a nezmení sa, matka príroda sa napokon v mohutnom protiúdere zbaví egoistického netvora, zvaného človek, ktorý nebol nikdy schopný ničoho iného, ako škodiť.

Zostať na zemi a žiť na nej naďalej budú môcť iba ľudia, ktorí sú spojení s prírodou, ktorí majú voči nej úctu a ktorí sú schopní hľadieť na dobro celku a nie iba na svoje vlastné, sebecko malicherné dobro tak, ako je tomu dnes.

-odkaz odstránený- v spolupráci s M.Š.

Deria

Ano, je smutne, ze clovek tak humpluje chuderu prirodu a malokto si uvedomuje, ze nie priroda nas potrebuje ale my ju! Preto: cokolvek by sme radi zmenili, netreba hovorit "ved na mne uz nezalezi, ja to nezachranim" ale naopak, treba zacat vzdy od seba. Lebo len tak sa da nieco zmenit. Plavat s prudom je totiz pohodlnejsie, nez proti nemu ale kazdy jedinec, ktory sa dokaze vzopriet alebo v tomto pripade sa aspon pokusa zit v sulade s prirodou, sa sakramentsky rata, teda kazdy jedinec na tomto svete hra velku rolu. Mozno som jedna z milion, mozno z tisic.... a co na tom zalezi? Ano, zalezi a velmi!

veves

aj ja som si to vsimla. a presne tak isto som to pocitila ako si to tu zpoviedkoval.
lenze chodim musim aj nadalej chodit do prace, platit odvody, dane, upratovat, varit, zametat chodnik, pocuvat ludi, obliekat si rukavice na ruky, takze aj ked mam chvilku pre seba, nepremyslam na egoizmom inych ale radsej sa idem von prejst a to do pekneho pocasia.

Leela333

Chápem, čo tým chceš povedať, aj keď som to neprečítala celé, nehnevaj sa.

Ale musíš si uvedomiť, že ľudia takýmto štýlom nerozmýšľajú. Nebudú sa zamýšľať nad suchom a neúrodnou pôdou, pri každodenných stresoch, samozrejme že nadávajú na dážď, keď má pršať akurát vtedy, keď musia pobehať celé mesto a povybavovať si veci a nemajú ani auto.

Viac ako sťažovanie sa na počasie ma skôr trápi to, ako ničíme túto zem, ako nám nezaujíma, aká budúcnosť nás čaká pri takomto zaobchádzaní s našou planétou.

Ale máš pravdu, ľudia sú sebci a to úplne vo všetkom.

xxy

je zarazajuce, ked niekto oznaci dazd ako zle pocasie.. vacsinou su to ludia, co z mesta bud nevytiahnu paty a nevedia, ze mrkva sa nevyliahne v obchode, ale ze je treba ju zasadit a vypestovat, alebo taki, co su jednoducho blbi od prirody. i ked idealne pocasie je take, ked je cez den pekne a v noci vydatne sprchne.

rozaa

A vieš že som si to všimla? Tiež ma to hnevalo, najmä keď v tom suchom počasí ohlasovali dážď ako katastrofu. Čo tí ľudia nejedia? Alebo si myslia že potraviny rastú v obchodoch?
Sme konzumná spoločnosť. Kúpiť a zahodiť, kúpiť a zahodiť, a tak stále dookola. Ak nás nestrasie Zem, tak sa utopíme v odpadkoch. Plodíme deti a pritom im ničíme budúcnosť.
A keďže sa nás chce príroda zbaviť, sme pre ňu asi ten najhorší a najzbytočnejší živočíšny druh aký tu existuje.
Východisko ovšem nevidím. To by každý jeden z nás musel začať žiť inak, a to je neuskutočniteľné.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.