Strach z depresívnych ľudí

lost

Na margo toho, ci niekto hovori niekomu, ze bol niekde na lieceni..

Myslim si, ze clovek co povie "aha, ty mas/mal si depresiu? chod prec" - hovori samo za seba :D a zase DOKONALE zapada do mojej teorie malej - ludia SAMYCH SEBA ODFILTRUJU svojou tupostou a reakciami (tupymi)...

cize takeho by som proste vyhodil zo svojho zoznamu ichadzacov o moje priatelstvo a ked by chcel pomoc, hold, "who the f... are you ?"

anjelik*

Mimulus, existuje niečo, čomu sa vraví dejové Ja. Znamená to asi toľko, že keď čítaš nejakú knihu, dej ťa pohltí a ty zabúdaš, kto si a stávaš sa súčasťou deja. A teraz napíšeš knihu ty. No amen tma, keď by sa ľudia začali ponárať do deja. Hodnotím to na základe tvojich postojov, keď sústavne opakuješ, že sa to nedá, zvíťaziť nad depresiou, ak s tebou niekto nesúhlasí, tak sa porúčaš...aspoň že žiadna pieseň na rozlúčku...:o))) No a to by malo byť návodom a radou, ukážkou , ako sa vysporiadať s depresiou?? Podľa mňa to myslela Zewa svojim príspevkom.
Asi máš svoje dôvody, prečo podceňuješ *zdravých* ľudí, keď vravíš, že keby zistili, že máš depresiu, vykašľali sa na teba. To ja neviem, ale ja stále verím, že v ľuďoch je viac, ako sa na prvý pohľad zdá a takým by si mal venovať svoju pozornosť.

lost

anjelik*

no hej, ale ak by to bolo take pekne u nas, neplatilo by "za dobrotu, na zobrotu" :D

a osobne mam skor kriticky pohlad na svet, pretoze mam taky pohlad aj na seba. Cim kritickejsi (ale zase nie extremne prehanny, skor konstrukitvny, i ked tazko sa krotit), tym rychlejsie clovek postupuje dopredu..

ak by som si povedal "je mi dobre", tak by som stagnoval, a aj stagnujem svojim sposobom, lenivost :D

vcera mi napadla jedna myslienka.

ak by u nas udrela Sandy, kolko ludi by chytilo svoju sukromnu motorovu pilu a islo pomahat, absolutne zadarmo, absolutne len pre dobro spolocnosti? uplne anonymne, aby co najskor dali veci dokopy a do "starych" kolaji ? alebo kolko ludi by uchylilo do svojho sukromneho domova niekoho, ako suseda a podobne? nemyslim teraz niekde na dedine atd, ale skor v nejakej petrzalke a podobne..

to by som bol fakt zvedavy, ako by sa ludia chovali v takej situacii :)

i ked asi to zalezi od toho, ako brutalna ta burka je, ak extremne niciva, tak to s ludmi asi najskor pohne, ak len lahko niciva, tak si kazdy asi povie "ved co, to zvladne aj sam, nepomozem"

ano ludia pomahaju, ale je stale dost ludi co to zneuziju.. to na margo neexistujuceho kapitalistickeho trhu a podobne.. (vid extremne predsrazene sluzby), alebo ak chcem vysadit 1 strom aby vyzeralo sidlisko lepsie, musim najskor zaplatit (zamestnat) 15 Bruselsko-nazijskych uradnikov, o tom zacina byt slovnesko :)

Meretseger

Prečo? No pretože Slováci sa príšerne boja niečoho, čo nepoznajú a pri psychických chorobách to platí dvojnásobne. Nikde som nevidela väčšiu xenofóbiu. zewa, odpoveď je tak jednoduchá:)
Preto tajím, že som bola v Pezinku, i keď ľudia ma pokladajú za bláznivú už i bez toho :D A keďže názory stáda si predsa len neberiem k srdcu, tak prečo o tom nenapísať knihu!
Mimulus - info k vydaniu knihy ti hodím do tvojej témy, nechcem tu spamovať.

Mimulus

anjelik* zaujímavo napísané :) Takže sme vylúčení so spoločnosti len preto, aby sme sa napravili? Svet je k nám zlý len preto, že nás to má donútiť zmeniť svoj postoj? A čo taký outsideri? Aj oni sú vyradení zo spoločnosti....

anjelik*

Lost, keď som dočítala tvoj príspevok, jediné, čo ma napadlo, je príslovie: Pre les nevidíš stromy. ;o) Áno, máš pravdu, aj toto je obraz Slovenska, ale aj tak ti tvrdím, že je tu veľa ľudí, ktorí sú hlbší ako kdekoľvek inde na svete. Aj na tomto fóre. Jasné, že nemyslím seba, ak ťa práve napadlo toto. :o)) Ale je tu kopec ľudí, ktorí sa zamýšľajú a snažia sa tým druhým pomôcť. Platí staré dobré, pokiaľ človeku nie je najhoršie, nič ho neprinúti čokoľvek zmeniť. Preto sú tu možno tak neskutočne zlé podmienky pre život, aby sa ten život snažil niečo s tým urobiť. :o)) Stále znovu a znovu skĺzavaš iba po povrchu, nezaškodil by ti pohľad aj kúsok hlbšie.

Mimulus

lost pekne napísané :) Ja naozaj netuším čo stojí vydanie knihy ale závisí to od množstva a čím je väčšie tým je menšia kniha za jeden výtlačok.
To í je napísané práve pre zewu takže asi tak.

lost

Inac stale neviem pochopit, co ludia vidia na depresivnych ludoch :D

Poznam mnoho ludi, ktori evidentne depresiu nemaju, no je s nimi horsie, ako ked ju niekto ma :D

Napr. tvrdohlavost.. :)