Známky - brali ste ich vážne ?

Príspevok v téme: Známky - brali ste ich vážne ?
Alison128

Ahoj , mám 17 a som na gymnáziu . Na známkach mi vždy dosť záležalo a vždy som sa učila ,aby som mala 1 . Škola ma celkom baví a kedže nemožem športovať ani tancovať ( čo milujem ) kvoli zdravot. problémom , tak mám viac času na učenie . Učím sa aj 2-3-4 hodiny denne ,čo znie asi dosť , ale nevadí mi to , keď nemám iný program . S kamarátkami som piatky vonku inak von chodím , len keď mám priateľa .
Ale štve ma jedna vec , ja sa snažím , makám ,aby som mala známky aké mám , no začínam mať pocit ,že to je k ničomu . V triede sú ľudia , ktorým na tom nejako nezáleží a neriešia svoje známky ...
Teraz budem mať operáciu , tak veľa v škole chýbam a známky mám o dačo horšie , štve ma to síce viem ,že mám známky stále dobré a že pár dvojek na vysvečku nevadí , dokonca polročné sa ani nikam neberie .

Je zlé ,že školu beriem tak vážne ? Občas si aj ja sama sebe leziem na nervy , že ma dokáže štvať dvojka , ale keď som sa na to pripravovala ,tak chcem výsledky ...
Nejako ma škola už prestáva baviť , sklamali ma tam kamarátky ...

Alison128

Ďakujem vám za vaše rady a povzbudenia.
Nie , učenie nie je nad úkor radostí či zážitkov . Učím sa , keď mám na to čas ,ktorého bolo doteraz viac,lebo nemožem robiť veci , ktoré ma bavia a v podstate ,keď prídem zo školy som už teraz doma ,lebo ide zima atď , cez leto to bolo zase iné ...
Teraz je však času menej , pretože sa mi blíži tá operácia a musím vybaviť strašne veľa doktorov , mala som problém s priateĽom , čiže som bola trochu mimo a tiež ma veĹmi sklamala kamarátka .... proste toho bolo teraz veľa .
Ale asi by som aj tak mala trochu zmeniť svoj postoj . Učiť sa učím , ale pri dvojke by som si to nemala vyčítať ,pretože viem ,že som tomu dala ,čo som mohla ...
A čo sa týka spolužiakov , tak na ich známky sa snažím nepozerať ,len ma štve , že niekto ma známky ako ja a nezaslúži si ich ... Máme v triede baby ,ktorým vždy všetko prejde , lebo vedia ukecať a vopchať sa učiteľom až ...

Magy

Alison128 - myslim ze absolutne nemusis mat ziadne vycitky svedomia. Si cielavedomy a zodpovedny clovek (aspon podla toho co je napisane). Pokial to fakt neprehanas a to ucenie a doraz na znamkach ci vysledkoch nie je na ukor inych zivotnych radosti a zazitkov, tak ta mozem ubezpecit, ze tvoje konanie a zmyslanie je spravne. cas ti da za pravdu. v zivote dosiahli nieco len naozaj cielavedomi ludia. a ak si teraz osvojich spravne navyky, v dospelosti budes lahko zvladat aj tazke veci.
Doporucim ti nebrat ohlad na spoluziakov, co na znamky kaslu - tento pristup sa im totiz skor ci neskor vypomsti. postoj "dajak bolo - dajak bude" je skor prezivanie, ako zivot. kym ty budes vdaka svojej cielavedomosti uz davno "za vodou", tito tvoji spoluziaci, ktorym teraz ich veget zavidis (resp. nechapes), budu sa este len rozbiehat, prip. nikdy nedosiahnu take moznosti, prijmy ci sny, po akych tuzia.
--
suhlas s maoam, ak ta bavia jazyky, hladaj sposoby ako to vyuzit, u cestoviek a pod.

Alison128

Tabletka - Ja neviem , proste kedď pri tom strávim veľa času ,tak idem na jednotku .. a štve ma napr. teraz som dostala dvojku z angličtiny , ktorú mám rada ,sedela som nad tým hodinu a pol .... a jedna baba z triedy povedala ,že všetko odpísala a má jednotku ...

Neviem , keď som bola mladšia , tak som to brala ako vlastné pochybenie a vyčítala si to viac ako teraz , no i tak ma to štve potom ..

Maoam

Alison, ak ta nieco bavi mimoriadne a bavi ta to natolko, ze by si sa tomu bez tlaku a sama od seba venovala aj vo volnom case, tak po tom chod.
Kludne sa mozes do niecoho zazrat viac, ako je potrebne, neskor sa ti to vyplati. Cojaviem ak ta bavia jazyky, tak to, alebo prir. vedy. Neskor z toho budes tazit.

Maoam

aj tak ti bude v zivote dolezite a potrebne, ci budes vediet rychlo previest vedomosti do praxe a podla situacie, soft skills, odolnost, flexibilita, koncentracia, osobnost

vela biflosov je v praxi nepouzitelnych, lepsie je ked si praktickejsia a najlepsie je byt takym zdravym mixom

Maoam

znamky z predmetov, ktore ma bavili a mali pre mna vyznam - ano, ostatne nie, ale mojmu okoliu na nich zalezalo viac ako mne samotnej :D, co bolo blbe, zbytocny tlak

Alison128

Pan D - Ja sa učím rada , lenže napr. na gympli sa jednoducho musím učiť aj veci , ktoré ma naozaj nebavia . Baví ma psychologia , jazyky ... a nič mi nehovorí napr . matika či fyzika , no i tak ju musím do školy vedieť ...

pan d.

Mne moji profesori nenaucili absolutne nic, viem len to, co som sa sam naucil. Aj teraz sa este vzdelavam, ale robim to preto, lebo chcem.

Alison128

Tabletka - čo prečo ma štve ? ...
Pan D . - Nie všetky predmety ma bavia, niečo sa učím rada, niečo len z povinnosti .