Terapia a AD

gljoha

Dufala som, ze napise viac ludi svoj nazor :)
Ale vam velmi dakujem. Tiez si myslim, ze pri pomahajucich profesiach je to skor vyhodou.

Rost

Ja by som velmi chcel kontakt na takeho terapeuta.Uplne suhlasim s tym ze sa dokaze vcitit do druheho cloveka ak to sam zazil - osobne skusenosti nadovsetko.Ja mam psychologicku a mam pocit ze som jej ukradnuty a vobec neviem ako sa citim.Napriklad som prisiel a povedal som ze sa chcem zabit ale strasne zle som sa citil ale nevedela zrejme podla mojho nazoru pochopit ze som prisiel vlastne poziadat o pomoc a nie sa vyhrazat alebo oznamovat ze chcem ukoncit zivot a ine veci a odmietala spolupracovat a poslala ma prec a ja som sa vtedy uz ozaj skoro zabil uz som zapocal pokus...Skor by som to robil opacne ako to je ze cloveku ktory to nema odzite by som ani papiere nedal ale to sa bohuzial neda tak.Co keby som sa bol vtedy zabil a stacilo pri tom iba par slov ktore som nakoniec nasiel u priatelov a s odstupom casu mi to prislo ako blbost nieco take robit.To ako priklad preco by som radsej mal pri sebe cloveka ktory napriklad chape to ze niekedy ak je clovek v nepriaznivej situacii tak moze mat aj nejake problemy.

Larita

Prave naopak !!! Clovek, ktory nikdy nemal depresie, podla mna moze len velmi tazko, a sporostredkovane pochopit depresivne utrpenie, a mnoho ludi si tym preslo...
Napis konkretnejsie, ci sa jedna o psychologa, alebo psychiatra...tak ci tak po case zistis ci Ti ta terapia pomaha, alebo nie...

Meretseger

To fakt? To je sranda :D Hej, chodila by som. A to po prvé preto, že môj býv. psychológ bral AD, ale nie už vtedy, keď pracoval, to nie. Ale bol dobrý. A po druhé, sama som sa hlásila na psychológiu, a pritom takisto budem možno doživotne užívať mix antidepresív, antiepileptík a anti... anti čo? Aha, antipsychotík. Ale myslím si, že by som vedela robiť terapiu, prešla som si všeličím a hádam som empatická... Len sa konečne naučiť, ako pomôcť najprv sebe. K človeku, čo toto nevie, by som nechodila, AD sú však o niečom inom. Takže áno, pokojne. Viem aj o nejakej zahraničnej psychiatričke, ktorá má ruky plné jaziev (ako i ja) z toho, ako si ubližovala, ale i tak robí tento džob. Dá sa to, verím tomu.