Čo bolo skôr - sliepka alebo vajce?

lost

A simple view is that at whatever point the threshold was crossed and the first chicken was hatched, it had to hatch from an egg. The type of bird that laid that egg, by definition, was on the other side of the threshold and therefore not a chicken—it may be viewed as a proto-chicken or ancestral chicken of some sort, from which a genetic variation or mutation occurred that resulted in the egg being laid containing the embryo of the first chicken. In this light the argument is settled and the egg had to have come first.
zdroj: en.wikipedia.org

Milujem a zaroven zavidim takuto naivitu, ze "had to have come", rozkazovat niecomu co ani nie je dokazatelne, prkaticky toto je slepa viera totozna s napr. vierami v Boha. "had to have come" ale ziadny hmatatelny dokaz, proste len nejaka bájka, hypoteza. Toto je zosmiesnenie akademickeho titulu kazdeho kto sa na tomto podielal a veri v to a uci to dalej, ak to nemysli ako trolling samozrejme..

Tak ja mam pre vas, mili Vedci, jednu malu otazocku, co bolo skor, vajce alebo vtak ?

A teraz sa ukazte...

(pokial by ste zase chytracili s teoriami ako "no pred vtakom bol dinosaurus, a potom zmutoval do vtaka v istom bode a teda vajce bolo skor ako vtak", tak si to zacyklite a do novej otazky "co bolo skor, X alebo vajce?" za "X" doplnte odpoved z prechazdajucej otazky (v tomto pripdade napriklad dinosaurus, a som zvedavy co doplnite skor)...

Stavime sa o 10 000 EUR ze na to nikto nepride ?

Science je tym padom pre mna len dalsia Religion :D

Mimulus

Plodná debata :) Môžem sa pridať? :D
Čo bolo prvé? Podľa mňa raz okolo zeme preletela mimozemská loď a všetci tu ostali aj s tým čo mali na palube. Viera? Ja napríklad verím - som katolík, som pokrstený svadbu som mal v kostole no verím, že Ježiš bol mimozemšťan :) Nikto mi však nemôže povedať že som neveriaci, pretože niečomu verím :)

Ak bolo prvé vajce tak potom kto ho zniesol? A ak nejaký živočích tak z čoho sa vyliahol a alebo ako sa na zemi vlastne ocitol? :)

:D :D :D A ďakujem za príspevky :) Dobrá téma na odreagovanie nie? :D

goriliazena

mne uplne staci teoria, teza, ci mysticizmus v style pociatok-koniec. zo singularity (zrejme) vzisiel kozmos v singularite (zrejme) aj zanikne.

a keby aj vieme fakticky o vsetkom, a vsetkych pricinach, nasledkoch a prapôvodoch, tak co? aj tak je nasa existencia zanedbatelna nie? visime tu v nicote, bez ziadneho dovodu ci vyznamu a mohli by sme to uz prijat a prestat z nas robit polobohov. no soul, no cry

lost

Milujem ludi co su to par storoci (ak pocitame predavanie vedomosti skrz pisany text a ine formy vedeomosti), ale dokazu odusudit vesmir/cokolvek co je tu uz po par miliard rokov..
Pride mi to take komicke, take bulvarne, "autobusar zatvoril dvere pred babickou, podme ho zlyncovat"
prosim vas..

lost

no ved to je ako ked mi doktor povie ze mam brat lieky a ked sa ho spytam preco, tak proste "lebo!"
tak isto ako zatial nie je dokazana teoria anti-"vsetko-je-nahoda" tak isto podla mna nie je dokazane(telne) ze vsetko je nahoda bez priciny :)

lost

sweater*

tej teorii tiez skor uverim, ze "zrazu je clovek" a musi sa naucit hrat tuto hru (ohen, nastroje..)

lenze odkial sa vzal clovek, to je otazka.. teoreticky vedci (teda niektori) si myslia, ze vesmir je jeden zivy organizmus (teda aj neziva hmota v nom)

a aj ked pride vedec co povie ze nie, lebo entropia (alebo lebo fico), tak to este neznamena, ze ma pravdu :)

podla mna lepsie tak, lebo aky by bol zivot bez otazok ?

lost

a to ze dinosaurus zinesol vajce a z neho sliepku je bohapuste slovickarenie ktore absolutne nedokaze zodpovedat otazku :)
jedine ze by nejaky dinosaurus trpel genetickou vadou a namiesto porodi prdol vajicko a hola mame sliepky...

sweater*

evolucia v nasich radoch, alebo ako to nazvat je fakt. akoze boli primitivny ludia a postupne sa vyvijali a.. az sme tu mi. ale darwinovska teoria tipu: vznikol jednobunkovec, vyvyjal sa v stale zlozitejsie organizmi a z neho potom postupne banan, krokodil, clovek atd. je vyvratene.