Parkinson - Vaše rady a skúsenosti s touto chorobou

Príspevok v téme: Parkinson - Vaše rady a skúsenosti s touto chorobou
momika

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, aby ste sa so mnou podelili o vaše rady a skúsenosti v boji s touto chorobou. Len prednedávnom som zistila, že touto chorobou trpí aj moja mamina, ktorá je ešte veľmi mladá, má len 40 rokov. Už dlho sa jej triasla ruka, ale ona mi tvrdila, že to nič nie je vraj s tým bola u lekára. No minulý týždeň som jej našla asi troje lieky na Parkinsona. Veľmi sa o ňu bojím a ona o tom nechce vôbec hovoriť. Je to teraz zložité lebo ja chodím na VŠ do BA a doma som len občas. Neviem, čo mám robiť, či mám prerušiť štúdium a radšej jej doma pomáhať a starať sa o ňu, pretože sa zdá, že sa jej to zhoršuje. Nikdy som neverila, že táto choroba postihuje aj ľudí v takom relatívne mladom veku. Neviem, čo mám do budúcna čakať... Ak máte nejaké tipy, čo môže pomôcť, sem s nimi. Nech je to čokolvek, privítam všetky vaše rady..

mjanik

to nemusí byť parkinsova ch.to môže byť krčná chrbtica a k nie krčná, tak preliečiť pečeň,najlepšie akupunktúrou

Noky

Ahoj RNG. Tie davkovania B12, D-3,dopa... to mas odskusane sebou alebo overene po predpisani? A odkial objednavate doplnky, z bezne dostupnych stranok slebo mate overene? Pytam sa preto lebo casto byvaju roznej kvality. A Turbo1, mozes mi poskytnut viac informacii o naplastiach? Vdaka

Lion8544

Parkinson ako diagnoza nejestvuje, je to iba kryci nazov skrytych infekcii a to chlamydia pneu a mykoplazma pneu, taktiez i neuroborelioza. Ale testy na toto vsetko byvaju negativne, treba si vsimat aj Elisu test v Igg staci ked len toto je pozitivne, je treba brat dlhodobo kombinacie ATB az pokym nevymiznu vsetky symptomy i tras na rukach. Ten tras je sposobeny tym, ze bakterie napadaju periferne nervy a preto sa ruky trasu :) Ziaden Parkinson, RS, Alzheimer a podobna sprostost :)

Turbo1

Skušenost - Parkinson - Glutathione náplast
Pozdravujem Vás,

Rada by som Vám poskytla informáciu o možnosti zlepšenia stavu pomocou non transdermálnej náplaste GLUTATHIONE,
Ktorá dokáže zvýšiť hladinu glutatiónu v tele za 24 hodín až o 300 %.Je to unikátny a vo svete jedinečný produkt.
Je to vyššia forma svetelnej terapie, viac ako 70 klinických štúdií – patentovaná technológia.

Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti s náplastí Gluthathione. Zhruba před 3 lety mi diagnostikovali Parkinsona. Bylo to pro mě těžké Trápil mě silný třes pravé ruky a bolesti. Byla jsem zoufalá, ale nevzdávala to. Začala jsem hledat na internetu, jestli je nějaká alternativní léčba. Zaslechla jsem něco o Gluthathione. Tak proč to nezkusit. Byl v tabletách, tak bylo třeba velkých dávek a i tak toho nebylo dost. Ale potom jsem objevila náplasti. A vše se změnilo, samozřejmě k lepšímu. Třes ustoupil, bolesti nebyly tak intenzivní. Byla jsem překvapena stejně jak i má lékařka. Já jsem spokojená, že tyto náplasti existují a opravdu pomáhají. Už si to bez nich nedokážu představit. Chci takhle pomoci těm, kdo o náplasti Glutathione ještě neví. Více
www.lw-slovakia.com

Bez liekov a ich vedľajších účinkov.
V prípade, že by ste chceli vedieť viac, jednoducho ma kontaktujte.

RNG

Pozri aj na pritiparazitne kury, nakazy boreliozy a chamidii, L-formy a mykoplazmy, pripadne aj na zvysovanie viralnej imunity, lebo to vsetko vplyva na nervy a moze byt spojene s Parkinsonom

knedlicek

Zdravim,pisem po dlhšom čase...mamina už skoro 4 mesiace užíva B12, Coenzým, L-dopu a rybi olej, no musim zialbohu povedat, že žiadny vyraznejší účinok sa neprejavil. Pýtam sa jej či berie take dávky ako som jej odpovedala a hovorí že áno, aj keď odsledovať ju nemožem. Veľmi sa o ňu bojím, je este hrozne mladá a nemožem sa divat ako sa trápi. Ak máte niekto skúsenosti s inou liečbou, poprípade nejakú radu, prosím ozvite sa mi. Samozrejme jej budem tieto výživové doplnky kupovať aj nadalej a uvidime. Snažím sa nestrácať nádej, ale je to náročné...

nela17

Ahoj RNG, uzivam co sa da, B12,E,D3,probiotika, mucunu..cakam zasielku ubiquinolu, chcela by som ist az na 1200, len neviem ci to pre telo nebude uz priliž...co mozem este pridat? Inak pri poslednej zasielke zo swansonu som platila 20 eur clo, skvele...

M-M

Pan Jozef, kedze mate pomerne nizky vek, skuste sa opytat svojho neurologa nech pozistuje moznosti liecby pomocou hlbokej mozgovej stimulacie. Tato liecba je dostupna na Slovensku, robia ju neurologicke pracoviska v spolupraci s neurochirurgickymi, neviem presne ake su kriteria, ale je mozne ze prave pre nizky vek by ste mohli byt vhodny kandidat. Pripadne sa informujte sam, robia to v univerzitnych nemocniciach. Vela stastia.

JOZEFJA

Dobrý večer!
Som pacientom s Parkinsonovou chorobou. Diagnostikovali mi ju pred dvoma rokmi. Začalo sa to prejavovat trasenim horných aj dolných končatín a velmi zlou chodzou, letel som dopredu a nohy stáli na mieste. Naordinovali mi Rolprynu 2mg. Pomohlo mi to, ale len na určitý čas, odvtedz som zvýšil dávky na Rolprynu 16 mg. V januári tohto roku som bol na 3 týždne v kupeloch v Turčianskych Tepliciach a tiež mi pomohli, hlavne čo sa týka chodze.Bral som aj oxygenoterapiua myslim si, že tá mi pomohla najviac. Bol som ako znovuzrodený.Ale trvalo to len 2 mesiace, medzitým som chodil normálne do práce, lebo zamestnávatel mi umožnil pracovat aj ako polovičnému invalidnému dochodcovi. Po Velkej noci sa moj stav rapídne zacal zhoršovat a tak som sa objednal do Madarska na týždenný rehabilitačný pobyt v Soproni, o ktorom som sa dozvedel od jednej známej. Tento pobyt mi taktiež velmi pomohol, moja chodza bola velmi dobra, nemal som problémy ani s chodením do kopca. Tam som mal naordinované okrem iného aj elektrické magnety do hlavy, neviem ako sa tomu hovorí odborne a tie ma asi znova postavili na nohy. Pani doktorka mi naordinovala uplne iné lieky, Comtan 200 mg a Sinemet retard tabletten 50 mg Carbidopa a 200 mg Levodopa. Nemohol som si vsak na ne zvyknút, nerobili mi dobre, stále som od nich zaspával, nemohol som sa na nič sůstredit, moja mysel bola uplne mimo, proste som bol z nich uplne mimo ako nadrogovaný. Tak som ich musel vysadit a vrátil som sa naspat k starým liekom. Moj stav sa upravil natolko, že som dokazal pekne vzpriamene chodit, rýchlo sa otočit a bol som optimistickým človekom ako dva roky predtým. V tento týžden som na tom však tak zle, ako som ešte nebol. Nohami nielenže šuchtám, ale neviem im rozkázat, aby sa pohli, idem len trupom, potom sa rozbehnem akoby som bežal z kopca a neviem ubrzdit, som roztrasený a musím sa chytat vecí okolo seba, aby som prešiel dlhsiu trasu. Prosím Vás, poradte mi, čo mám robit, či je ešte niečo,čo by som mohol skúsit, lebo včera som už bol ne dne a so mnou celá moja rodina, ktorá stoji celá pri mne a pomáhajú mi všetci ako možu. Viem, že nie som sám a sú aj horší odo mna, ale ved mám len 49 rokov a uz si neviem dat sám so sebou rady. Poznám vela ludí s touto chorobou, ale sů podstatne starší a skoro vobec to na nich nie je vidno. Dakujem vopred za vsetky odpovede, ktoré dostanem.
S pozdravom, Jozef.