Antikoncepcia - rodičia?

Príspevok v téme: Antikoncepcia - rodičia?
nikusik_248

Chcela by som sa spýtať ohladom toho, keď chcem ísť ku gynekológovi si dať predpísať antikoncepciu, tak či o tom musia byť oboznámení rodičia. Mam 16 rokov a nerada by som sa im s tým "zverovala". A ešte by som sa chcela spýtať, či potrebujem ku gynekológovi(ešte som tam nebola) výmenný lístok od mojej obvodnej lekárky. Ďakujem za odpovede

ebi77

tak to skúste riešiť tak, že prezervatív bude len ako poistka, prezervatís si natiahne a k tomu normálne prerušovaný sex, teda. t.z. že predtým ako sa pôjde urobiť, vytiahne von a urobí sa do prezervatívu,,,,
a takto sa nemôžete vyhovárať, že vám praskol prezervatív....

escap

viem nikusik, že je to tvoja vec, ale nie je na sexuálny život s chlapcom príliš skoro? ak sa máte radi, nič nestratíte, ak váš vzťah ostane v nesexuálnej rovine, lepšie sa spoznáte, čo sa týka pováh a záujmov. Nakoniec ani nemáš istotu, či s ním zostaneš celý život. Ktovie, koľko takých chlapcov ešte bude. Aby ťa raz nemrzelo, že si niekomu dala to, čo si by si zaslúžil niekto úplne iný.

regina92

Súhlasím s babami predo mnou, z vlastnej skúsenosti viem, aké zlé účinky to má na organizmus.. zo začiatku všetko pekné, avšak asi po 2 rokov užívania HAK časté bolesti hlavy, náladovosť, depresia a vypadávanie vlasov. Nie, neklamem, hovorím pravdu. Neznamená to, že má tieto príznaky každá, to je moja osobná skúsenosť. Ja viem, moderná doba, veď to berú všetky a v neposlednom rade je to veľmi pohodlné :) ale na druhej strane, tvoj organizmus si zaslúži viac, než len také svinstvá :) A druhá vec je, že to stojí cca. 9 eur mesačne, závisí od samotnej antikoncepcie, na trhu sú aj oveľa drahšie, možno aj lacnejšie a neviem teda, koľko peňazí ti dávajú rodičia, ale po čase by si prišla na to, že tie peniaze si mohla utratiť aj na niečo iné. Rozhodnutie je však na tebe, tak veľa šťastia :)

nikusik_248

Je tam viac dôvodov prečo som nad tým rozmýšlala. Jedným je, že mam priatela, s ktorým intímne žijem a už druhý krát za mesiac sa nám stalo, že nám praskol kondóm. Čiže stále to riešiť tabletkou? Asi nie..A rodičom sa s takýmito vecami nezverujem. Nemáme medzi sebou taký vzťah aby sme si všetky takéto intímnosti hovorili

ebi77

úplny súhlas s escap,,,tak ale aby som sa neodklonila od témy,
navštíviš gynekologičku, opýtaš sa ju, že by si chcela HAK, ona sa vyjadrí, s veľkou pravdepodobnosťou ti ju bez problémov predpíše, takže asi tak
ale to záleží od gynekologičky, niektoré vôbec neriešia, že koľko ročným dávajú HAK ;)

escap

si ešte vo vývine a už chceš brať HAK? takto si škodiť - máš mladé zdravé telo - a už v ňom chceš potláčať prirodzené a tlačiť do neho neprirodzené umelé hormóny, odstaviť menštruáciu, narušiť plodnosť, ktorá je prejavom zdravej ženy.

Ak si myslíš, že nerobíš zlú vec, prečo sa hanbíš priznať to pred rodičmi?

Posledná vec: ak si prečítaš, ako účinkuje HAK, zistíš, že pripúšťa, že aj s jej užívaním môžeš počať - v tom prípade antikoncepcia pôsobí potratovo. Naozaj to chceš?