Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.

Príspevok v téme: Rodičia ma nechcú púšťať von napriek tomu že mám 15.
Andrea,15

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu.Už nemám nervy sa pozerať na to ako ma moji premilený rodiča držia doma na reťazi..Mám 15 rokov všetci moji spolužiaci kamaráti a rovesníci si užívajú sú vonku aj do 00:00 a žúrujú..Ja musím byť doma o 19:30 vždy keď sa pýtam okolo 21:00 von s partiou povedia nie.Ich dôvod je že nechcú mať so mňa kur*u pritom som s nikým ešte nespala!Vždy mi ešte s ironiou a nervami povedia keď budeš mať 18 zbaľ si veci a choď kde len chceš..Je mi to trápne pred kamarátmi doslova sa mi zato vysmievajú a ja po nociach plakávam zato akých mám rodičov..Proste myslím že by mali byť trochu povoľný voči mojim požiadavkám aj keď chápem že sa o mňa boja ale tak trochu dôvery by im nezaškodilo či?..Ja to už takto nedokážem trpieť ďalej veď to už nieje normálne keď ma 9 ročné decko večierku neskôr ako ja?! ..Prosím poradte mi čo mám robiť? Ako im mám vysvetliť že aj ja chcem byť dlhšie ako všetci kamaráti?...Vopred za všetky rady Ďakujem!

sovičkaE

Andrejka... chápem tvoju chuť chodiť von medzi svojich..pamätám si ako som chodila von ja- tajne :) a pamätám si aj to ako chcela ísť von moja dcéra...dnes už má 19 a keď sa jej opýtam či lutuje, že musela byť doma o 21:00 tak sa len usmeje a povie, žechápe, že sme ju nepúšťali. Aj keď sama viem, že ak spala u kamarátky, tak boli vonku dlhšie a aj na diskotéke. Ale išlo o dôveru a vzťah , ktorý je medzi nami. Vedela som o tom iba ja a ocko nie :) Neber to ako návod! Ver mi, že tak ako moja dcéra zistila, že by už ani ona keby mala svoje dieť, nepustila by ho von :)

Žužova

JAsenka ,pekne píšeš a pravdivo..toto je to ,komunikovať a dôverovať . takýto vzťah s mamou by mala mať každá dcéra :)

Fleur-de-lis

No konkretny pristup tvojich rodicov nemusi byt najspravnejsi.
Ale ja osobne s tym casom aj celkom suhlasim. A to som stale mlada baba... Teda o nejaku hodinu by to mohli obcas posunut...
Ale podla toho ako vyzera mesto po veceroch, sa vobec necudujem ked tam nejaky rodicia svoje deti nechcu pustit. Skor sa cudujem rodicom, co maju v pazi co ich deti robia.
Tie preslapy, co tam mladi narobia sa uz naspat nevratia. A ak od toho budes uchranena tak mozno ani nevies, ake dobro ta postihlo...
Skus odpustit rodicom, ze su v tom taky necitlivi ci direktivni, ale skus si aj vazit to, ze im zalezi na tom, aby si si neublizila.
Teraz to tak nevnimas, ja viem, mas tuzbu zabavat sa s priatelmi. Ale zabavit sa da aj cez den. A tie vecery si nechaj na cas, ked uz bude tvoja mlada dusicka o nieco vyzbrojenejsia do toho prostredia, kde sa velmi lahko sklzava na sposob zivota, ktory ti neprinesie stastie, ale len na cas zakryje prazdnotu co ti ludia citia...

Jasenkaa

Som mamou dvoch dnes už dospelých detí. Dcéra má 22 rokov a syn 23 rokov. Andrejka veľmi veľa vo výchove závisí na vzájomnej komunikácii s rodičmi. Na tom či dokážeš mame povedať všetko ..ale doslova všetko. Ja som takýto vzťah s deťmi budovala od ich najmladšieho veku. Dcéra v tvojom veku už kludne s mojim súhlasom chodila po diskotékach, spávala u kamarátky a nikdy, ani raz sme nemali konflikt. Moja dcéra je krásna a tak bola kráľovnou všetkých diskoték a žúrov a ja osobne na tom nevidím nič zlé...nestala sa z nej žiadna k...ani alkoholička a dokonca ani narkomanka..:-). Dnes žije vo švajačiarsku a chystá sa tam študovať na vysokej škole., má úžasného priateľa. Odišla tam sama ako 21 ročná...a tiež to bolo o tom že ja jej verím. V každej situácii či mala 15 rokov, alebo dnes.
Pokiaľ je komunikácia medzi rodičmi a deťmi na báze príkazov a zákazov, deti majú tendenciu utekať, čo bola aj moja mladosť. Tak som si povedala že ja svojim deťom tú ich nezničím...a nech si ju užijú až do dna. Pravda...miera toho je už vštepená výchovou, rozhovormi, dôverou od malička.

Prezývka55

Aja02 este posledna vec :D tie byty v poprade su otrasne, takto pokazit taku krasnu prirodu, doslova to tam zasrali tymi hnusnymi blokmi. OK koncim v tejto teme som povedal az az.