Výber VŠ

Príspevok v téme: Výber VŠ
Minnie Mae

Dobrý deň,
riešim taký problém. Tento rok som vyletela z veteriny a ostávam rok doma. Ibaže po tom roku si chcem dať opäť pár prihlášok na VŠ, lebo nechcem ostať bez vzdelania, no absolútne vôbec mi nenapadajú žiadne VŠ ktoré by mi vyhovovali a našla by som po ich doštudovaní na Slovensku nejaké uplatnenie. Mne zatiaľ napadla len lesnícka škola, záhradná architektúra, psychológia a zubarina, no neviem, potrebujem ešte nejaké nápady... Preto sa s prosbou o radu obraciam na Vás :) aby ste mali aspoň šajnu akým smerom sa pri radení uberať, tak by to mala byť určite jednoduchšia škola, než je veterina (čo je asi každá škola okrem jadrovej fyziky, haha). Na strednej ma bavili predmety ako biológia, slovenský jazyk a literatúra, NOSka, dejepis, angličtina a estetika, neznášala som telesnú a fyziku a neutrálny vzťah som mala k matike a chémii. Na veterine mi najväčší problém robila asi anatómia a trocha chémia. A strašne ma baví práca so zvieratami alebo s rastlinami, celkovo mám veľmi blízko k prírode. Vopred vďaka za každý tip! :)

kjfjla

zubarina ani vseob. lekarstvo niesu ani nahodou lahsie ako veterina. ked si vyletela z veteriny, asi tazko spravis zubarinu. skus tu zahradnicku architekuru. s tym sa mozes uplatnit vsade, je to pekny odbor .. zase ta lesnicka je velmi vseobecny odbor

Mimulus

Určite choď z tohto čo si napísala na zubarinu...zuby tu budú pokiaľ bude existovať ľudstvo, takže to bude mať vždy perspektívu a ak si otvoríš súkromnú prax tak sa nemôžeš mať lepšie :)

prírodu si nechaj ako koníček...v tom sa dnes len veľmi ťažko uplatníš.

Minnie Mae

Tak čo viem, zubarina je o dosť ľahšia než všeob. lekárstvo... a všeob. lekárstvo je zase o dosť ľahšie než veterina :D z toho som vychádzala... akurát je problém sa na ňu dostať, kedže je o ňu záujem a berú veľmi málo študentov, čo by však nemusel byť problém, keďže budem rok doma. času na prípravu bude habadééj :D

Mimulus

z týchto určite zubarina ale ak si vyletela z veteriny tak toto nie je ľahšia škola...premysli si hlavne budúce uplatnenie na trhu práce.