Mýty o jedle

Príspevok v téme: Mýty o jedle
winki

Ahojte v poslednej dobe tu čítam rôzne protichodné názory a tak by som bola rada, keby do tejto témy prispievali ľudia so svojimi názormy, ktoré sú aj nejako podložené.

Prečo sú tak zaužívané raňajky? Každý to preferuje a ak neraňajkujete ste chorí ( mne napr. stačí na raňajky štava z mrkiev a cvikly).

Prečo treba jesť 5 krát denne? (ja by som 5krát denne do seba nič nenatlačila a ani nemám čas myslieť na to)

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo? Stále len jesť a jesť a jesť. Veď jeme preto, aby sme žili a ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?

sweater.

o tom silnom tele, myslim ze konzumacia masa s tym vobec nesuvisi, este pol roka dozadu som jedaval vsetko, snazil som sa zdravo stravovat ale v jedalnicku mat vsetko, aj zivocisne vyrobky, a po tom case som nepocitil ziadny rozdiel v ubytku/nabrati sily. nikdy som nemal nejake silne telo, ale tak snazim sa bojovat s tym co mam :). chodil som do fitka aj pred a chodim aj teraz.

sweater.

to ze su frutariani slabi je len hlupa domnienka nicim nepodlozena. tu vam dam link na jeden s MNOHYCH prikladov www.vegan-fighter.com len doplnim ze hromada ludi su vegani/vegetariani len o tom neviete pretoze sa o to nezaujimate a oni to nevytrubuju vsade

0vecka

2 GoFruit zem bude asi o miliardu rokov neobyvatelna. Doftedy pravdepodobne ludia najdu sposob ako prezit bez Zeme. A taki ezoterici ako ty sa zvezu na uspechoch tych zlych co vyvrazdili plno kuriatok vysekali pralesy atd.

Kebyze by vsetci rozmyslali ako ty tak o miliardu rokov sme v jaskyni (ak by sme to vobec doftedy prezili) a zhebli by sme ako tie kuriatka.

Takze to prave tie tvoje prehnane humanisticke myslienky nas mozu vsetkych zabit.

Tych 20 milard to bol len priklad.

GoFruit

Ovecka nechapem tvojim uvaham. Preco by mala byt zem neobývatelna? Preco by zrazu malo byt na nej 20miliard ludi? Ak dobre chapem tak ty vlastne chces aby ludia zomierali od hladu a tym bolo na planete memej ludi? Aby ty si mohol jest masko ttak nech ini zomieraju od hladu lebo tvoj dobytok pozere to co by nasytilo jednu dedinu?? Prepac ak som to zle pochopila ale to mi z tvojho prispevku vyslo.

0vecka

2 GoFruit jj tak si pekne budes zit v sulade s prirodou az jedneho dna bude Zem neobyvatelna a vsetci zomrieme.

Tieto myslienky su velmi nebezpecne.

Namiesto toho by bolo mozno lepsie urobit nejaky ten technicky pokrok a ked bude Zem neobyvatelna najdeme si inu planetu.

Inak s tym ze Zem uzivy momentalne viac veganov ako mesozravcov suhlasim ale o to tu VOBEC nejde. Naco ti je 20 milard ludi zijucich "v harmonii" s prirodou. Podla mna miliarda pracujuca pre svoju buducnost ma pre mna vecsi zmysel.

GoFruit

Lebo inak ak by si o tom nevedel tie obilniny a gmo soja re dobytok sa pestuje hlavne v krajinach 3. sveta kde ludia hladuju pritom tam maju polia s jedlom s kopcom jedla ale to je urcene pre dobytok v bohatych krajinach pre tych co si mozu zaplatit maso a prejedat sa nim.

GoFruit

Tak to je blbost. Judr nobody. To su iba tvoje domnienky ktore maju daleko od triezveho zmyslania. Ovocia a plodin a trav a hub a orechov je dost a hlavne clovek na prirodnej strave nezere take mnozstva jedla. Je to co priroda da prvotne. Pri dobytku vsak najskor musis mat obrovske polia s obilovinami teraz uz len geneticky modifikovanou sojou ktore zaberaju take plochy ze keby tam boli plodove stromy aleebo hoc aj obilniny primarne pre ludi a nie pre dobytok nikto na tejto planete by nehladoval. Proste dobytok musis krmit taki mnozstvami jedla co by mohlo ist primarne pre ludi a takisto vodou... hned by bsetkeho bol dostatok. V dakej inej teme som tu presne rozpisala kolko sa spotrebuje na 1 kg masa vody a obilia a su to dost hrozne cisla. Chov dobytka je proste tak strasne neekologicky ze az. Ale ved klud. Ja memam taku moc aby som vsetko zmenila takze neboj.

JUDr. Nobody

GoFruit, lenze kaloricky prijem tych 7 miliard ludi by zostal rovnaky, ihned by sme cely prales vykoristili a vyzrali do par dni, nesithali by sa regenerovat tie trasliny/zvierata.. alebo by sme pomreli..

GoFruit

Hm ja by s rozhodne bola za to aby sa chrobac zachranovala a aj vsetky zvierata pri rubani pralesov a vlastne aby sme sa vratili k prirode a zili s nou v sulade tak ako to zamyslalo to co nas teda cely vesmir stvorilo.

0vecka

2 vitavi a co xces ospravedlnovat? kto polozil tieto chore moralne zasady ze nemozeme vyuzivat zdroje okolo seba vo svoj prospech?

Pripomina mi to 7 rokov v Tibete. Ty by si bol asi najradsej aby sa chrobac v zemi zachranovala pri bagrovani. KEby ze su vsetci ako ty tak zijeme v jaskyni.