Bolesti pri cviceni

Jill

Pompikolacik ma pravdu. Fitlopta ti odlahci chrbat a s lahkostou sa nanej cvici. Nebudes mat bolesti lebo je poddajna podla pohybu tvojho tela. Ja to robim tak, ze lezim na lopte a nohy mam vylozene na posteli alebo tiez, tak, ze lezim na lopte a nohy mam oprete v v pravom uhle o stenu. Pozri na youtube, tam najdes kopu cvikov s fitloptou. Zo zaciatku mozes mat problem s rovnovahou, ale casom sa vycvicis a pojde ti to lahko.

pompiKolacik

Inak ma napadlo ,ze fajn by bolo, robit brusaky na fitlopte ,ked mas problem s kostrcou.
A ak spevnujes ,tak vzdy cele telo ,lebo naozaj venovat sa len brusku je totalna blbost. Urob si plan a spevnuj cele telo ,kazdy sval ,lebo darmo budes mat vypracovane brucho ,ked budes hrbata. :)))

0vecka

brusaky nema vobec nejaky vecsi zmysel cvicit zapaja sa tam velmi malo svalov a dost sa pritom namaha chrbat to si mozes radsej zabehat... inak bolesti kostrce su uplne bezne pri brusakoch...

Daduska13213

.. alebo je to v tom, že tie brušáky nerobíš správne a preto si príliš namáhaš chrbticu.. to je veľmi častý problém tých čo cvičia doma a nemajú správne držanie tela a nezapájajú potrebné svaly.. či už je to chrbát, kolená, členky, panva atď =)

pompiKolacik

Ono dobre by bolo ,skor ako si zaumienite spevnovat zadocek ,brusko ,stehienka povenovat sa v PRVOM rade chrbtici laco.lead1.eu ,ak na chrbatik kaslete ,necudujte sa ,ze mate bolesti.

Žužova

Lady prepáč že sa ti vtrem do témy ale mam podobný problém a nechcem zakladat tému.
je normálne že ma pri cvičení ,ked robím mostík alebo sa privela naklanam do zadu ma potom velmi dlho bolí chrbtica hlavne dole tá kost ako su kríže? Neviem čo robím zle..išla som na to postupne ,nesílim to no pri každom pokuse o mostík ma potom ešte aj týžden ,dva bolia kríže. čím to može byt ?

odpovedam

Brusaky sa vseobecne neodporucaje pravekvoli silnemu nepriaznivemu vplyvu na chrbticu. Rob sklapacky, skracovaky, pripadne sa inspiruj viedami na nete. Cvikov na brucho je naozaj dost ;-)

pompiKolacik

A nemavas bolesti hlavy ,zenske problemy a co tehotenstvo ? I privela kys. mocovej moze sposobovat bolest kostrce ,tvrda podlozka na sedenie ,najlepsie je robit brusaky na sikmej lavicky ,alebo si kup spartana ,ci TRX odporucam