Čim nahradit vapnik pri alergii na mlieko

shayleen

Nutričná hodnota – makový olej (100g)

KJ– 3 586,8 Kcal– 854 Vápnik – 1 500 mg Bielkoviny – 1 g Tuk – 96 g Omega 6 kyseliny – 61 500 mg Vitamín E – 14 mg

Rng tak sa poriadne mýliš

Nefritova

shayleen, nemas pravdu, RNG ma pravdu. ja sama mam oficialne diagnostikovanu alergiu na kazein (bielkovinu kravskeho mlieka), nie laktozovu intoleranciu. a vdaka spominanym enzymom uplne v pohode mozem jest syry, cokolady, aj normalne mlieko... kym so to nevedela, tak som drzala prisnu dietu a myslela si to, co ty. tiez to mas len nacitane odniekial,nie? ja mam narozdiel od teba vlastnu skusenost, nie precitane kvazipoznatky.

a ked to obcas vyskusam, ze si dam mliecne bez enzymu (ze teda, ci este mam tu alergiu, lebo ja verim, ze zmizne, tak ako zrazu prisla, ked sa mi zahoji travenie), tak okamzite citim, ze mi to netravi, vyhadzu sa mi ruky, pali ma zaha ako fras, ked si dam enzymy a mliecne, uplne v pohode.

a dakujem RNG za cennu radu, kym som to nevedela, drzala som tu dietu a akurat som bola furt chuda (lebo k diagnostikovaniu ma viedli dlhodobe traviace problemy, schudnutie atd.) a odkedy jem aj mliecne s dairy enzymami, tak som pribrala.

a co sa tyka nasich gastrolekvarov, tak ja mam taku skusenost s nimi, ze oni toho teda vela nevedia o traveni celkovo, akurat kade-tade pichat hadice vedia, tot vsjo. velmi boli prekvapeni, ze existuju aj enzymy, ktore pomozu "oklamat alergiu na kazein", oni poznaju len laktazan, ktory pomaha s laktozou. no ved nech studuju aj dalej, nielen donekonecna opakovat stare veci

hribik12

my detom nedavame vobec kravske mlieko alebo len ozaj minimalne, ale kokosove a mandlove a vapnik nahradzame makovym olejom a ziadny problem nemaju.. makovy olej je podla mna TOP

RNG

Nuz zaujimave je, ze alergie na mlieko skoro vzdy zmiznu , ked to mlieko pijes s doplnkom enzymov, ci uz na laktozu ci uz na mliecne bielkoviny alebo dokonca aj tuky.
Ale necham vas tu vo vasich teoriach o intoleranciach a alergiach a kvazimedickych reciach.

shayleen

PRE PÁNA MUDR RNG Alergia na mlieko
Alergia na bielkovinu kravského mlieka (ABKM) sa radí medzi najrozšírenejšie potravinové alergie. Najčastejšie sa objavuje u dojčiat - v 95% prípadov sa objaví v prvom roku života dieťaťa, väčšina dokonca počas prvých štyroch mesiacov. Postihnutých je asi 2 -5% dojčiat. U deviatich z desiatich pacientov táto alergia vymizne do troch rokov.

Príznaky alergie na mlieko:

tráviace ťažkosti (hnačky, koliky, vracanie)
kožné prejavy (atopický ekzém, žihľavka)
respiračné ťažkosti (alergická nádcha, astma)
v niektorých prípadoch aj neprospievanie a chudokrvnosť.
Pri alergii na bielkovinu kravského mlieka sa pristupuje k striktnej diéte. Vysadí sa mlieko aj mliečne výrobky, je nutné sa vyvarovať všetkých zdrojov kravských bielkovín. U dojčených detí je zvyčajne možné s dojčením pokračovať, v niektorých prípadoch sa dojčiacim matkám odporúča dodržiavať špeciálnu diétu. U nedojčených detí je nutné používať špeciálne upravené mlieka s úplne naštiepenou (hydrolyzovanou) bielkovinou .

Viac o ABKM si môžete prečítať v samostatnom článku Alergia na bielkovinu kravského mlieka .

Intolerancia laktózy
Jedinci, ktorí sú postihnutí laktózovou intoleranciou, majú nedostatok enzýmu laktázy. Z tohto dôvodu nie sú schopní spracovať a vstrebať mliečny cukor - laktózu. Činnosťou črevných baktérií nestrávená laktóza kvasí a dochádza k nadmernej produkcii plynov.

Príznaky intolerancie laktózy:

iba tráviace tažkosti - bolesti brucha, nadúvanie, hnačky
BEZ kožných a respiračných prejavov
Striktne nemliečna diéta väčšinou pri intolerancii laktózy nie je nutná. Postihnutý zvyčajne bez väčších ťažkostí znesie malé množstvo mlieka alebo mliečnych výrobkov. Pre jogurty a syry je typické, že obsahujú menšie množstvo laktózy v dôsledku činnosti baktérií mliečneho kvasenia.
Špecifickou situáciou je prechodná alebo získaná laktózová intolerancia. K tej dochádza najčastejšie pri narušení črevnej mikroflóry po podávaní antibiotík alebo po prekonanom črevnom infekčnom ochorení. Obvykle trvá 1-3 týždne, kým sa črevá zregenerujú a zahoja.

shayleen

Alergia na mlieko a intolerancia laktózy sú dve odlišné ochorenia, ktoré ale často bývajú zamieňané. Niektoré príznaky môžu byť podobné, ochorenia však majú úplne odlišnú príčinu.

Kým v prvom prípade (alergia) sa jedná o neprimeranú reakciu imunitného systému, v druhom prípade (intolerancia laktózy) hovoríme o neschopnosti organizmu stráviť mliečny cukor, laktózu. Nasledujúci článok vám priblíži rozdiel medzi oboma ochoreniami.