OCD nici ma to

branislaff

Ja mám tiež obsesívne myšlienky, je to zákerná porucha a vidím na tebe ahoj090, že potrebuješ lekársku pomoc, potrebuješ sa ukludniť a naučiť sa vzdorovať myšlienkám, zvyknúť si na ne a bez pomoci tých liekov to ide veľmi ťažko, ludia v tomto topicu ti dobre radia a je len na tebe, či si z toho niečo zoberieš alebo sa budeš trápiť ďalej, tak veľa šťastia

bella21

ahoj, OCD nie je zďaleka to najhoršie, čo Ťa mohlo stretnúť. OCD má svoju logiku, takže existuje návod, ako na ňu. Nie som odborník, ale nemyslím si, že je to choroba na celý život. Ak by aj bola, tak sa dá psychoterapiou príp. aj s podporou liekov eliminovať na znesiteľnú úroveň, keď už nebude tak obťažovať.

Vtedy, ak si neposlúchla myšlienky a stalo sa niečo - aká je pravdepodobnosť je, že sa to stalo práve preto, že si neposlúchla? Tieto dve veci vôbec nemuseli súvisieť, len Ty si si ich v hlave zo strachu spojila. Ak by si skúšala neposlúchať, zistila by si, že v 99 % by sa absolútne nič nestalo. Pre jeden prípad, ktorý ani s nutkavými myšlienkami nemusel mať nič spoločné (mohla to byť len obyčajná náhoda), sa nechávaš zotročovať tými myšlienkami. A čo sa vlastne vtedy také zlé stalo?

anonymka44

a prestan sa prosim Ta lutovat, ako Ta ludia znicili. ide o chemicku nerovnovahu v mozgu, ktoru Ti nevyriesi ani lubovnik a ani zlty melon. jedine lieky a potom aj Ti ludia mozu aj po hlave skakat, zvladnes hocico. drzim palce.

anonymka44

Reiter ma pravdu. daj si povedat, lebo budes lutovat ako ja. ako 30 rocnej mi pomohli, uz ma to uplne zavrelo medzi 4 steny doma a prisla som o vsetko!

reiter

Moja milá, bez liekov sa Ti bude stav len zhoršovať. Viem o čom píšem..ja som s tým dlhé roky bojoval bez liekov a teraz banujem, že som po nich skôr nesiahol..zbytočne premarnene roky..roky úzkosti, strachu, nechuti do života..a k čomu to bolo. K ničomu! Akurát že sa mi viac OCD prehĺbila. Áno, AD-čka sú svinstvo..ako aj cigarety, chlast a mnohé potraviny, ale radšej budem žrať svinstvo, ako trpieť ako sviňa!!

Ahoj090

ocd je chronicke ochorenie,porucha.zistila som ju sama ,nebola som u ziadneho psychiatra ani psychologa.neviem co mam robyt.nechcem jest lieky!!!len to nie..lebo viem ze to e svinstvo!lubovnik som zacala pit

helper12

Ak ti ju diagnostikovali len nedávno, mala by sa dať úplne vyliečiť...vieš, ja ju mám už chronickú...žijem s ňou už 17 rokov, a to som len pred 3 rokmi zistila, o čo vlastne ide...ak chceš plnohodnotne fungovať, musíš si nájsť systém, ako sa dostať nad ňu (ľudovo povedané)....u mńa je to možno aj o to ťažšie, že ja kompulzy nevykonávam...mám len obsesie,nad ktorými samozrejme neustále rozmýšľam, či sa mohli stať a prečo zase nie...ty máš akú formu?

ahoj090

mas pravdu.ale ked som raz neposluchla ,tak sa aj nieco stalo,tak radsej to robim aj ked my to roby zle..nemozem sa toho zbavit!ani tak ani onak..da sa to liecit vobec tato choroba?citala som ze je na cely zivot a mna tu ide porazit ..to je to najhorsie co sa my mohlo stat za cely zivot.iny ludia sa vyzivaju s toho ked je niekto chory a roby im to radost..nechapem ako taky ludia mozu zit!z tohto sveta som znechutena to SVET ma zmenil a teraz trpim!viem ze niesom jedina a maju aj horsie problemy ,viem,ale toto je uz to posledne co ma mohlo stretnut ..to je to najhorsie..kiezby sa to zmenilo este davam tomu sancu,lebo viem ze to niesom ja ale to je choroba!