Problem s otcom

Príspevok v téme: Problem s otcom
lili222

Ani neviem kde mam zacat....mam 26 rokov a rozhodli sme sa s priateľom ze sa vezmeme. No je tu jeden hacik a to je moj otec. Nema ma rad a ani ma nikdy nemal. Ked som bola v puberte v kuse mi nieco zakazoval. Ci chodit von, ci ist do kina, niekam na pizzu a ked som sa ho nato pytala preco to robi tak odpoved bola stale len tak....ked som mala 18 dokonca sa neunuval prist mi na stuzkovu. No teraz ked sa mam vydavat asi tu hambu neprezijem. Zakazuje mi urobit odobierku v nasom dome dokonca sa vyjadril ze ani na svadbu nepride. Vobec somnou nerozprava nepozera sa na mna proste som prenho vzduch. Uz neviem co mam robit uz som na pokraji vsetkeho. Kazdy stale domna husti len aby som sa s nim porozpravala no nikto nechape jednu vec ze ako sa mam s nim rozpravat ked zakazdym ked ho iba oslovim otoci sa a odide. Uz vazne neviem co mam robit. Moj ,,najkrajsi" den v zivote bude premna asi ten najsmutnejsi :(

lili222

kkaffik: Dakujem za take pekne slova sama uz som bola v stadiu kedy som si vravela ze uz kaslem nanho a urobim posvojom. A zrejme mas pravdu spravim si to po svojom a dufam ze vsetko nakoniec vsetko dopadne tak ako ma a ja uz konecne po svadbe bude stastna a nebudem mysliet nato co sa niekedy dialo doma :)

kafe

Mozno to znie brutalne, ale tak si naplanujte svadbu bez otca. Je tam toho. Nebola by si prva ani posledna, co tak spravi. Odobierku spravte niekde inde a je to. Nerozumiem, preco sa silou mocou snazis pchat niekde, kde ta nechcu. To ze ti neprisiel na stuzkovu povazujem za silnu kavu. Ked ta prehliada on, prestan si ho vsimat tak isto. Potrebujes ho ku stastiu?? Nie. Nepodporil ta, nevnimal, namal rad.. tak aj ty ho vnimaj ako vnimas vzduch vo svojom okoli. Proste je aky je a ty sa mu nebudes pchat do zadku. Nepotrebujes ho. To, ze budes niekoho respektovat znamena, ze ho nechas spravat tak, ako sa sprava a nenechas sa tym zranovat/ovplyvnovat. On ma pravo sa spravat ako blbec. A ty mas pravo si zariadit svadbu po svojom, bez neho.
Hlavu hore a usmej sa. Bude to skvela svadba, so vsetkym ako ma byt. Je iba na tebe, ci celu pozornost sustredis na otca a co s nim, alebo ten problem jednoducho vyhodis z hlavy a sustredis sa na vsetkych ostatnych normalnych ludi a hlavne na seba s priatelom. On nestoji za to, aby si mu venovala tolko pozornosti, energie a namahy, tak tu energiu vyuzi trochu rozumnejsie.