Nevyliečiteľné akné

Príspevok v téme: Nevyliečiteľné akné
WantDie

Čaute,
Mám akné.. Trapim sa s tym uz aspoň cez 2 roky... Nič nepomáha.. Každý deň si vytieram pleť roznymi vodičkami a kremikami ktoré majú akože pomôcť, chodim ku nelacnej kozmetičke , používam doma aj laser.. A žiadne pokroky ani nič podobné. Proste závidim mojim rovesničkam ktoré majú krásnu pleť bež žiadnej vyrážky ani bez náznaku niečoho takého... Už sa mi aj všetci v škole smejú a vždy to v noci preplakávam. Poradťe hocičo mne to je už fuk ... Ani slávny AcneOn nepomáha

Fleur-de-lis

už som to tu písala vo viacerých témach. Akné je vnútorný problém. V puberte sú hormóny zbláznené už aj samé od seba, takže tam je to ťažšie úplne odstrániť, ale dá sa tomu pomôcť. U dospelého človeka s genetickou tendenciou k akné to súvisí najmä so stravou (ktorá tiež ovplyvňuje hormóny).
Problémové jedlá: lepok, cukor, mliečne výrobky (všetky okrem ghee), rastlinné oleje (vhodný len olivový do studenej kuchyne a na varenie kokosový). To sú hlavné problémové jedlá, ktoré zvyšujú zápal v tele.
Problémové môžu byť ale aj všetky ostatné obilniny (teda aj bezlepkové ako ryža, pohánka...), strukoviny, semienka a orechy.
Alebo ak máš neznášanlivosť na ľuľkovité napríklad (zemiaky, paradajky, paprika...).

Na začiatok, ak chceš, môžeš skúsiť vyradiť len mliečne na 2 týždne. Ak sa to nezlepší, pridaj lepok, ak sa nezlepší pridaj cukor, rastlinné oleje atď...
Na podporu môžeš piť zelený čaj - antioxidant. 3 šálky denne. Zaobstaraj si aj krém s výťažkom zo zel. čaju.

Akné proste človeku ukazuje, že v tele niečo nie je v poriadku...

Shayleen

ahoj. mam kamosku ktora mala ten isty problem. bola u x-dermatologov a nakoniec jednu nasla dala jej antibiotika a odvtedy ma kransu plet... chod aj ty ku dermatologovi a mozno ti daju ATB