26 rokov a stále škaredá pleť

Príspevok v téme: 26 rokov a stále škaredá pleť
perla123

Ahojte, viem, že je tu veľa podobných tém, no predsa by som ocenila aktuálne rady :) ďakujem..

Takže môj problém je moja pleť, už od základnej školy, myslím, že som si ju ešte sama zhoršila keď som začala používať aknekolor, keďže som ho vtedy ani nepotrebovala, no a tým sa to začalo a trvá to dodnes...problém je, že moja pleť sa mi veľmi mastí, teda hlavne T-zóna, teda medzi obočím, nos, okolie nosa a brada....líca a čelo mám normálne, nemastia sa ani na nich nemám akné...no T-zóna je hrôza...vyskúšala som snáď všetko, pravidelne užívanie vitamínov, RSB roztok, iné vodičky, pravidelne si umývam tvár špecialnymi pripravkami pre mastnú pleť...potom som čítala, že aj mastnú pleť treba hydratovať, tak som používala krém pre mastnú pleť, no aj tak hneď mi zostala mastná a ešte viac vyrážok sa mi vytvorilo...a keď vysušujem, tak je mastná aj sa šúpe zároveň, proste hrôza...ráno si dám na tvár make-up, ale prejde asi pol hodina a už sa lesknem, musím sa stále prikladať servitku na tvár...a make up je už nechutný, taký zošuverený, hlavne kde mám vyrážky, takže vždy len skláňam hlavu a nemôžem sa ani baviť s ľuďmi....ja už naozaj neviem, čím to môže byť??? ja už chcem mať s tým pokoj..aby som kvôli tomu nemusela vstávať hodinu dopredu, aby som si to pozatierala, ach jaj, poraďte...používam antibakteriálny make up aj púder..:((

Sejla

pi vela cistej vody, uzivaj zinok kazdy den, chod na mikrodermabraziu, daj si spravit testy na potravinove intolerancie, nejedz mastne jedla a sladkosti, jedno z toho by podla mna malo pomoct...

perla123

skúšala som aj skinoren, biodermu, no nič...a to nielen, že sa mi tvoria obyčajné akné, ale hlavne tie bolestivé podkožné :( no a k tomu mastna tvár nechutná, je to strašné :(