Je vhodné kamarátiť sa?

Príspevok v téme: Je vhodné kamarátiť sa?
idka1

Chcem sa opýtať čo si myslíte dá sa udržať kamarástvo medzi mužom a ženou? Ide o to, že on ma istý čas balil a ked sa mi už odvážil povedať, že by chcel niečo viac ja som ho odmietla ( mala som sa to vtedy dovody...). Odvtedy už ubehlo pár rokov a už má niekoľko rokov priatelku. Jasne že hned ako sa dali dokopy, tak som sa snažila naš kontakt uplne zminimalizovať ( dovtedy sme boli v kontakte aj napriek tomu, že som ho odmietla, pretože povahovo si sedime), pretože som si myslela, že by to tej babe mohlo vadiť a nebolo by to vhodne. No teraz ked už su tak dlho spolu myslite, že je ok udržiavať znovu kamarástvo?

doubledog

moja skusenost je taka, ze otazku, ci kamaratstvo ano alebo nie riesia len ludia, medzi ktorými kamaratstvo NIE JE.
ak by ste boli naozaj len kamarati, nikdy sa nic taketo neopytas.

Delete

Vôbec by to nebolo čudné ani po takej dobe.

A vôbec by si nebola vinná ani nič podobné z rozbitia vzťahu.

Zbláznili ste sa? Nemožno rozbiť niečo čo už možno nefunguje a chlap sa dá ženou zviesť len vtedy ak to aj on sám podvedome chce.

Ja ti naopak radím kľudne choď do toho a neboj sa prejaviť hocijaké emócie ak tam z tvojej strany sú.

Podľa mňa ťa miluje stále ale dávaj si pozor na tie nedostatky, pre ktoré si ho najskôr odmietla. človek sa nemení a za priateľstvo sa hanbiť nemusíš.

Napíšem ti to jednoduchšie - myslím si, že ho platonicky ľúbiš len je veľa vecí, ktoré ti bránia vo vzťahu s ním. Ale to nie je dôvod nekamarátiť sa.

Nemusíš si dávať pozor ani na to, že rozvrátiš vzťah a nemusíš držať na uzde ani svoje emócie nech sú akékoľvek. Hlavne si dávaj pozor na seba, aby ti tvoje rozhodnutia neskôr neublížili.

Život je len jeden, tak prečo si ho neužiť???

Nie si na mieste tej ,,baby,, a nemáš sa dôvod ani tým zaoberať.

Vieš len to, čo ti povedal kvázi kamarát. Nepoznáš pohľad druhej strany a čo ak ho priateľka nemiluje???

Moja rada na záver...kľudne choď do toho a ak to budeš tak cítiť tak o neho zabojuj aj inak!
To, že má priateľku neznamená, že je šťastný ak chodí plakať na tvoje rameno.

idka1

Určite by som mu nerozbila vztah ;) Kebyže to chcem spraviť mohla som to spraviť ked mi volal, aby sa poradil. Skor to bolo myslené na to, že ked si dvaja ludia rozumeju tak to neciti len jedna strana... Že po tom všetko dať sa dokopy ( keby bol volný samozrejme!! ) by bolo asi hlupe/čudné... Ja chcem len kamarátstvo fakt ;) A ide mi o to, že teraz ja na mne či sa budeme kamarátiť alebo nie a ja som sa bála, že to bude nevhodné. To je celé :)

salalalalala

ano, to by teda bolo blbe, lebo ten chlapec ma priatelku. uz len to ze ti taketo nieco napadlo hovori o tom, ze by si ho mala nechat tak.

idka1

Ono ja som ho odmietla vtedy preto, lebo mi to povedal, ked som to absolutne nečakala a ja v tom strese s hlavou plnou rozumných dovodov prečo nie ( a bolo ich celkom dosť), povedala nie. A potom ked mi doplo, ako by sa viaceré dali vyriešiť už bol s nou tak som to nechala tak, že asi to teda so mnou až tak uplne vážne nemyslel kedže sa dali dokopy asi o mesiac. A ja som sa tak zmierila s tým, že nie a pustila som to z hlavy. A čo sa týka toho či ja necitim niečo viac. Nuž pravdupovediac za ten čas čo je s nou som mala x dovodov, ktoré ma usvedčili v tom, že som sa rozhodla správne, ale potom sa zase našlo aj pár dovodov, ktoré vraveli niečo iné. Každopádne ja chcem od neho teraz len kamarátsky vztah nič viac. A možno by som sa nad týmto celým nijak nepozastavovala kebyže som tiež zadaná, ja neviem.. Každopádne asi to skúsim, pretože je to skvelý kamarát :)

Btw. len taká otázka to by bolo asi blbe dať sa nim po takom čase dokopy nie? Kedže je tu možnosť, že je do mna ešte stále zamilovaný... Niežeby som nejako chcela, ale to mi len tak teraz napadlo

Delete

Tak potom ti asi neporadím. Veď nemáš čo stratiť nie?

Kľudne do toho choď ale dávaj si pozor hlavne na seba. Ak si dvaja ľudia rozumejú tak necíti nikdy len tá jedna strana.

idka1

Uprimne? Na začiatku ked mali problemy som považovala ich vzťah len za akýsi "klin", prvu možnosť, aby si mna vytlkol z hlavy, no časom som sa dozvedela, že s nou komunikoval ešte predtým, asi v čase ked balil mna. A tie ich problemy boli skor z toho, že pre tú babu je to prvý vztah a dosť vela veci preživa a on je na iste veci celkom flegmatik. Každopádne kvoli nej urobil dosť vela, napr. zmenil prácu len kvoli nej, nepije už ani kvapku alkoholu (ani ked je len s kamarátmi von) a podobne takže ju má podla mna naozaj rád. To, že ma má rád to viem, už mi to povedal, ked som mu vravela svoje obavy z kamarátstva s nim, či to bude vhodne vzhladom na to všetko. Jeho odpoved bola, že je sice s nou a je jej verný, ale ona je jeho priatelka a ja som jeho kamarátka a ona nemá dovod žiarliť...

Delete

Tak zažil som veľa podobných situácií.

priateľstvo medzi mužom a ženou existuje ale vždy ten jeden cíti niečo viac, ak nie obaja. No existuje a v skutočnom priateľstve nesmie chýbať ozajstná láska.

Či sa začať opäť priateliť? Tak ženy, ktoré sú vo vzťahu väčšinou žiarlia ak sa v okolí ich muža ocitne ,,nová alebo staronová žena. On mal už problémy v tom vzťahu a je pravdepodobné, že ich nevyriešili. Preto chodí za tebou. Má ťa rád, možno cíti niečo viac ale nedokážem ti poradiť.

Musíš si položiť otázku kto je pre teba dôležitejší - či jeho priateľka s ktorou si očividne nerozumie alebo to, aby si ho vypočula a vaše kamarátstvo.

Určite to jeho vzťah naruší a myslím si, že už narušilo...

Ale je to na tebe...podľa mňa ťa ľúbi stále a nikdy neprestal...ale to sa len domnievam :)♥