Pri prerušovanej suloži otehotnie 23 žien zo 100?

Príspevok v téme: Pri prerušovanej suloži otehotnie 23 žien zo 100?
heidi22

Ahojte, chcem sa opýtať, mám priateľa, a je to môj prvý dlhodobý sexuálny partner (dokopy je druhý). Tým chcem povedať, že som dosť neskúsená.
Spávame spolu niekoľkokrát týždenne. A keďže mi povedal, že to nemá rád s kondómom, tak bez neho. Vždy pred tým, ako je hotový, ho vytiahne. Ja som si myslela, že je to OK, a neriešila som. Lenže potom mi kamarátka povedala, že pri prerušovanej súloži je možnosť tehotenstva až 23%, čo je dosť vysoké číslo. Keď som to vravela priateľovi, povedal, že uňho bola metóda úspešná 15 rokov.
Keďže nemôžem brať tabletky a nemám veľmi peniaze na iné spôsoby ochrany, a kondóm nechce, ďalej spíme len tak. Ale občas sa nad tým zamyslím. Podľa Vás je to veľké riziko, používať iba túto metódu? Stalo sa niektorej z vás, že takto otehotnela.
A prosím vás, komentáre, že som hlúpa, keď mu verím, formulujte aspoň mierne.

MultiLevel

Ja som sice v manzelstve, cize pripadne otehotnenie by som nebrala ako pohromu, ale pripojim svoj nazor. Prerusovanu suloz praktizujeme s muzom uz vyse 7 rokov, nikdy sme nemali ziaden problem. Ide podla mna velmi o to, ci sa muz dokaze ovladat, ci pozna dokonale kedy bude mat vyvrcholenie....bohuzial su aj taki experti, co tvrdili, ze to maju pod kontrolou a o 9 mesiacov kocikovali... Takze je to najma o muzovi.
Dalsia zasada je, ze po jednom vyvrcholeni, ak sa pokracuje dalej v sulozi, je potrebne aby sa muz vycikal, nakolko mozu ostat spermie v mocovej trubici. To je tiez vec, na ktoru mnohe pary zabudaju. V kvapkach lasky sa spermie nenachadzaju, co je dokazane. No po vyvrcholeni ak sa pokracuje dalej v sulozi, ostavaju spermie v trubici, moc ich vsak moze znicit.
Samozrejme, prerusovanu suloz by som nepraktizovala s hoc kym, jedine s muzom v dlhodobom vztahu a s tym, ze realne vidis, ci ten muz vie co robi :)

mixta

a pytala si sa toho svojho fesacika, ze ked by si nahodou otehotnela co nieje vobec vylucene pokial chalanisko nepodstupil vazektomiu tak ci ako bude riesit tvoje tehotenstvo? Pytala si sa ho nato? Alebo ta bude obvinovat z nevery lebo jemu sa to stat nemoze kedze si svoj vercajg "vcas" vytahuje. Ci by ta poslal na potrat? Je ochotny niest zodpovednost za svoje ciny alebo len zasuvat?

joleen

Možnosti antikoncepcie

1. Úplná sexuálna abstinencia – najúčinnejšia metóda ako predísť nechcenému tehotenstvu a potom prípadnej interrupcii. Tento spôsob nesie so sebou ale vysoké riziko sexuálnej frustrácie. Nejde v pravom zmysle o antikoncepciu.

2. Mechanická alebo bariérová antikoncepcia

Pre mužov

Kondóm : táto metóda je najčastejšie odporúčaná začínajúcim párom. Ak sa používa správne a pri každom pohlavnom styku, je to jediná antikoncepčná metóda, ktorá zároveň chráni aj pred prenosom pohlavne prenosných chorôb. Spoľahlivosť tejto metódy je okolo 90%

Pre ženy :

Pesary a špongie, krémy a gulôčky – tieto prípravky sa zavádzajú do pošvy a sú väčšinou veľmi účinné. Pôsobia jednak ako mechanická bariéra, pretože bránia postupu spermií do maternice a tiež vďaka spermicídnej látke ničia samotné spermie. Ich problémom je to, že musia byť do pošvy zavedené v určitom momente pred pohlavným stykom a taktiež niekoľko hodín po styku musia v pošve zostať, teda vyžadujú istú sebakontrolu. Spermicídy pôsobia asi 1-2 hodiny, potom sa rozložia.

3. Hormonálna antikoncepcia – existuje v rôznych formách (tabletky, injekcie, náplasti, podkožný implantát).Jednou z najrozšírenejších foriem je tabletková hormonálna antikoncepcia, ktorá pri správnom užívaní zaručuje až 99,9% spoľahlivosť ochrany pred neželaným tehotenstvom. Táto metóda nechráni ale pred pohlavne prenosnými chorobami.

4. Postkoitálna antikoncepcia – v súčasnosti existujú tabletky, ktoré žena môže užiť do 72 hodín po pohlavnom styku, a zabráni otehotneniu. Táto metóda sa však neodporúča ako bežná antikoncepčná metóda, skôr v akútnych prípadoch. Výsledok nie je vždy 100%-ný.

5. Dlhodobá antikoncepcia – je možná vo forme implantátu, ktorý sa zavádza pod kožu a účinkuje na základe neustáleho uvoľňovania hormónu do krvného obehu. Pôsobí až niekoľko rokov.

Ďalšiu možnosť predstavuje podávanie injekcií s obsahom hormónov. Táto metóda poskytuje antikoncepčný účinok na 3 mesiace, po tom je nutné aplikáciu opakovať Táto forma antikoncepcie však na Slovensku nie je dostupná.

6. Dlhodobá vnútromaternicová antikoncepcia – ide o zavedenie vnútromaternicového telieska do maternice, kde pôsobí až niekoľko rokov. Po vybratí telieska dochádza k rýchlemu návratu k plodnosti. Telieska sú väčšinou v tvare písmena „T“ a sú zhotovené z ohybného a inertného, pre organizmus neškodného plastu. Existujú hormonálne a nehormonálne vnútromaternicové telieska, ktoré pôsobia (prevažne) lokálne. Nehormonálne pôsobia na základe vzniku tzv. „sterilného zápalu“ a hormonálne teliesko pôsobí na základe neustáleho uvoľňovania malej dávky hormónu, pričom má však prevažne lokálny účinok. Sú vhodnou voľbou pre dojčiace matky, ale aj pre ženy, pre ktoré užívanie hormonálnej kombinovanej antikoncepcie predstavuje riziko ( niektoré kontraindikácie tabletkovej antikoncepcie, fajčenie a pod.).

7. Sterilizácia – pomocou drobného chirurgického zákroku sa prerušia u žien vajíčkovody a mužov semenovody. Vzhľadom na nezvratnosť sa metóda používa u tých ľudí, ktorí si už neprajú mať deti. Účinnosť metódy je takmer 100%. Táto metóda je trvalá.

8. Výpočet plodných a neplodných dní – je založený na skutočnosti, že v priebehu menštruačného cyklu je len niekoľko málo dní, počas ktorých môže žena otehotnieť a počas ostatných dní by nemala otehotnieť. Metóda je to pomerne nespoľahlivá a je určená najmä ženám, ktoré si veľmi presne sledujú a majú pravidelný menštruačný cyklus.

9. Prerušovaná súlož – táto metóda je založená na technike partnera, ktorý vyberie pohlavný úd z pošvy partnerky tesne pred ejakuláciou, takže by nemalo dôjsť k žiadnemu výronu semena do pošvy. Odporúča sa len pre skúsené páry. Problémom pri tejto metóde je to, že semeno môže uniknúť do pošvy ešte pred samotnou ejakuláciou alebo to partner „nemusí stihnúť“. Preto prerušovaný pohlavný styk nepatrí medzi veľmi spoľahlivé antikoncepčné metódy.

dôchodokbude

Fakty: Aj dnes, po skoro 40 rokoch, som potentnejší bez kondómu ako som bol v 20-ke s kondómom. V svetle dnešných vedomostí si myslím že asi mám alergiu na latex na sliznici, ale mne osobne to s kondómom proste nikdy nešlo a nepáčilo sa a pritom dodnes v podstate problémy nemám.
S manželkou sme používali prerušovanú súlož, podľa najlepšieho vedomia a svedomia som si "nikdy necvrkokol predčasne".
Po 4 deťoch medzi ktorými je pauza max 2 roky sme prešli na HAK a viac detí nemáme :)

sob rudolf

heidi22, ak s tým mužom nechceš mať deti (myslím vôbec, nielen teraz), tak určite zvoľte nejakú účinnejšiu antikoncepčnú metódu. Hoci neviem, či práve voľba antikoncepčnej metódy je tvoj najväčší problém. Ja by som to skôr videla na zlý výber chlapa. Radím vymeniť :)!

Žužova

čitam diskusiu no nedá mi to sa nevyjadriť k flexiplexi.. ty si si toto všetko odkial vydedukovala ? :O si vešstica ked si z pár viet zistila o ich vzťahu veci ktoré možno nevedia ani oni sami ? ach ludia ma budu stále prekvapovať fakt...

liberta25

to su zas take domnienky. za 15 rokov mohol mat kludne dlhodobe vztahy, mozno aj len jeden. to je aka logika zase, ze ten kto zije sexualne 15 rokov musi byt promiskuitny a dokonca by mal mat urcite nejake pohlavne choroby?!

0vecka

flexiplexi tak uz to spolu robia zopar mesiacov imho a teoreticky uz vsetko od neho chytila :) takze je to uz jedno...

flexiplexi

A inak.. naozaj skus nebyt hlupa, ved on Ta ma len na vlastne uspokojenie. Len preto nemate kondom, lebo jem sa to nepaci? A co, keby si mu ho dala? Hodi sa o zem a rozplace? Ty ho pocuvas na slovo, nemas vlastny rozum? alebo si taka zamilovana, ze si myslis, ze jasne, otehotniem, a budeme zit ako v rozpravke?
Vies.. vztah ma zmysel, ak obaja chcu hlavne pre toho druheho to najlepsie.
U teba to mozno tak je, ty ho milujes, tak chces mu vyhoviet, a idete do toho bez ochrany. Ale on, kedy na Teba myslel on? On mysli len na seba, aby sa spravil. A ty mu len tak roztiahnes nohy, pricom vies, ze potrebujes dokoncit skolu? Si taka nezodpovedna? Ak Ta on tak velmi miluje, tak nech Ti predsa zariadi inu ochranu. Ked chce sexovat s mladou studentkou, co nema na antikoncepciu, tak nech ti ju financuje, lebo dieta je fakt dar, a je super mat dieta, ale len s clovekom, co sa na Teba nevysere!!!