Vážny problém vnímania..

Príspevok v téme: Vážny problém vnímania..
man123

Zdravím mám veľký problém čo sa týka vnímania reality a seba samého..
Dosť často na mňa príde akoby som nemal svoje telo, akoby som ho proste ani nevedel ovládať..
Je to zložité vysvetliť, ale je to hrozný pocit a strašne sa bojím..
A ešte mám pocit akoby veci okolo mňa neboli reálne.
Veľký strach mám z tohto a potrebujem pomoc..

Severka

povedz to rodičom a nech idú s tebou k psychológovi. Tiež som mala psychické problémy a hlavne na strednej škole. Nikdy som nemala náladu a neustále som len a len plakala a nič ma nebavilo a mávala som skraty. Vnímanie sa mi akosi zaseklo a ja som ani nevedela čo sa som ňou deje. A nerobila som so sebou nič a skončilo to s mnou zle. Ocitla som sa v nemocnici. Konaj keď je skoro. Inak to môže by horšie.

Teraz sa už cítim lepšie a držím sa. Musíš byť silný a prekonať všetko. Neboj prekonáš aj toto.

A hlavne sa nechaj vyšetriť aj k neurológovi.

man123

1. Áno, je to horšie a aj to už dosť dlho trvá.
Áno, deptá ma to až príliš, niekedy ani len do školy nechcem ísť, ovplyvňuje to aj moju pamäť, nie len myslenie..
A negatívnych myšlienok mám v hlave priveľa a neviem sa ich zbaviť, stále sa to snažím pochopiť a prísť na to, že čím to je..

2. Aktivity, ktoré to občas zlepšujú: Písanie si na mobile, pozeranie Profesionálov (to je taký seriál keby ste nevedeli), keď si pozriem niečo iné tak sa to zhorší, nemôžem byť ani na PC, iba mobil a občas telka..
Sú chvílly kedy mi to tieto činnosti zlepšia na celý deň, ale väčšinou iba na 1-2 hodiny..

Von chodiť nemôžem, už som mal aj také, že som nespoznával ulicu na ktorej bývam, ako keby som sa stratil..
A horúci kúpeľ mám dosť často ale žiadne zmeny nevidím..

somalec

man123,

Viem, že to čo teraz zažívaš je nepríjemne, sám som si tým pocitom prešiel a trvalo to niekoľko dní, kým to ako-tak prešlo.
Ale neboj sa, nebude to vážne a ani to nie je problém na dlho, časom to ustúpi, ver mi.

Naozaj si myslíš, že je to horšie ? Skús čo najobjektívnejšie zhodnotiť, či to vnímanie je horšie, alebo skôr to, že to dlho trvá, a zhoršuje tvoju náladu, myslenie, čiže, že ťa to deptá ? Pocituješ aj napätie a akoby negatívne myšlienky, kedy sa snažíš pochopiť ten stav a priam si vymýšľaš teórie ?

Takisto, popíš nám viac kedy to je lepšie, tzn. aké aktivity ti pomôžu na to zabudnúť a odohnať to, resp. dá sa to vôbec úplne odohnať aspoň na pár minút, hodín ?

Pýtam sa preto, aby sa dalo rozlíšiť, či je tento stav následkom úzkosti, alebo samotnej DP/DR.

Tiež som mal taký nepríjemný pocit vnímania, na všetko čo som sa pozrel bolo pre mňa nič, žiadne emócie, nevedel som nič precítiť, mal som pocit, že všetko je iné.

Dosť mi vtedy pomohlo neostať doma a vybehnúť za naj kamarátmi a skúsiť na to nemyslieť, vyslovene sa donútiť a presvedčiť, že toto si len mozog vymýšľa.

Taktiež mi pomohol šport (aj keď na silu) a horúci kúpeľ.

Ako si na tom ty v tomto ? Vyskúšaj si ten dobrý pocit vybojovať a napíš, či sa ti to podarilo.

Prajem veľa síl, zvládneš to :)

man123

Ďakujem..:)
Aj keď neviem či už nie je neskoro lebo tie príznaky mám stále a nechcú ani trochu ustúpiť, ešte 2 dni dozadu to bolo lepšie..:/

ss23

Ja presne viem čo prežívaš, to som myslela len že ti to mohlo tu derealizáciu spustiť.
Kukni toto www.youtube.com myslím že on to popisuje dosť dobre, ja som sa v tom našla.
Budem ti držať palce :) Uvidíš to zvládneš, hlavne sa s tým snaž robiť niečo čo najskôr.

man123

Nie je to presne ono, niečo tam aj je čo tiež mám, ale ja mám pocit akoby som nemal svoje telo..Veľmi ťažko sa to vysvetluje..
Je to hrozný pocit a ja neviem ako to zastaviť, niekedy sa mi podarí potlačiť bolesť tým, že som na mobile a celkom sa do toho zažerem, ale akonáhle sa pozriem mimo mobilu tak to znovu začne..

A asi skúsim teda toho školského psychológa, ale neviem kedy, musím nabrať odvahu..

ss23

Ale to by mohlo byť z toho. Čo si myslíš o tomto www.zdravie.sk ?
Ved šak nemusíš tam ísť pred nimi, a psychológ im to nebude vešať na nos :)
Alebo im povedz, že tam ideš lebo potrebuješ poradiť na aké povolanie sa hodíš.. niečo si proste vymysli. Asi teda nie si na tom tak zle keď ti viac záleží na tom čo si pomyslia iní. Radšej tam chod teraz ako keď ti bude ešte horšie. Ja chápem nie je to jednoduché nazbierať odvahu, ale keď už rodičia ti nechcú pomôcť musíš brať čo príde..

man123

Nemal..
Ale priznám sa, že som sa často bál chorôb a dokonca som si aj nejaké namýšľal, bol som viacmenej hypochonder, mám to tak aj teraz ale nie až tak veľmi..

A školského psychológa nechcem z tohto dôvodu: Na škole mám dosť takých spolužiakov, ktorý sa vysmejú za všetko a ja nepotrebujem počúvať vkuse blbosti aby som bol ešte viac zničený..

ss23

Ja to neodsudzujem, len som sa pýtala :) Keď to nie je z trávy tak možno zo stresu, mal si teraz nejaké horšie obdobie ?
Čo tak skúsiť toho školského psychológa ?