Nenávidím leto a teplo

Príspevok v téme: Nenávidím leto a teplo
winter125

No už to prichádza. Teplo, teplo, slnko, teplo, teplo, slnko, ešte väčšie teplo polonahý a spotený ľudia. Neuveriteľne mi vadí keď na mňa svieti letné slnko :(, mám vtedy chuť niekoho zabiť. Pravda aj je, že mi celkovo horúčavy nerobia dobre ani po psychickej a telesnej stránke. Ak to mám uprestniť mne vadia aj 20 stupňové teploty nie to ešte 30 to už ani nežijem. Ja nechcem aby som to takto brala, že leto a slnko je niečo zlé, ale keď ja si nemôžem pomôcť, vždy sa mi na slnku točí hlava. Ako malá som mala leto rada kôli kúpaniu, ale len kôli tomu, inač som tie horúčavy nikdy nemala rada, lenže teraz ma už ani to kúpanie neláka tak leto vždy pretrpím :(. Strašne ma to vyčerpáva a chorá bývam vždy cez leto inač sa cítim zdravá ako rybička, ako nastane obdobie jari a leta tak mi je všetko možné :(....priznávam sa, že mám nadváhu možno je to celé tým, lenže ja si to nemyslím. Neviem, čo s tým robiť, trápi ma to všetci v okolí sa z leta vytešujú, sú plný energie a ja som jak živá mŕtvola :(....njardšej by som bola keby furt pršalo a bolo javiac 18 stupňov. Napríklad, včera mi bolo skoro na odpadnutie na tej horúčave, mala som nejaké povinnosti, tak som musela ísť von, ale akonáhle prišli mraky a začalo liať jak z krhly tak ako keby som znova ožila, zrazu som mala prílev energie, nechápem to. Je tu ešte niekto taký ako ja? Nikekto kto by vedel ako znášať horúčavy?

Moireal

Clovek by mal pocuvat svoje telo a ked mu skodi priame slnko, mal by sa mu logicky vyhnut. Ale nadavat na leto ako take je extrem. Ja si tiez myslim ze aj zakladatelka aj vsetci co nadavaju na leto si zato mozu sami. Keby nejedli mastne tazke jedla, ich pot by tak nesmrdel, neboli by pri tele. Mne to pride, ze vy co tu nadavate na leto v skutocnosti nemate vobec radi prirodu. Som zvedava kde by ste boli bez stromov, slnka a zveri. Vcera boli teploty nad 30 a ja som si to maximalne uzivala. A vonku bolo tolko vela usmievavych ludi. A to aj preto, ze doteraz bolo stale len okolo 22-23 stupnov.

simka111

Ja mam leto veľmi rada, ale ked som na záhrade, sedím pod stromom, čítam knihu, počávam spev vtákov..... ked som bola menšia tak som si nevedla predstaviť leto bez opalovania, kupaliska, každý den som musela mať zmrzlinu, musela som byť vždy na slnku, neskor som to na kupku prehnala, prehriala som sa a odvtedy mi horučava robi neskutočne zlo, stači že som na priamom slnku pár minut a už ma boli hlava, buší mi srdce, oblieva ma studeny pot,horí mi hlava... sama neviem, či si to nahovaram, lebo sa bojim že sa opäť prehrejem, viem len, že na kupalisku by som nevydržala ani 3 hodiny.... trápi ma to, pretože leto kupalisko a opalovanie vždy patrilo k môjmu životu :)

Teraz mam najradšej ked idem večer alebo skoro ráno na prechádzku, bicykel, korčule... primemu slnku sa stránim :(

anjelik *

Serakris, a napadlo ťa vôbec niekedy, že problém nie je v Slnku, v teple, v lete, v okolí, ale v tebe? Skús si po sebe prečítať, čo si napísal. Za predpokladu, že by si pripustil, že ako vonku, tak aj vo vnútri, muselo by ti dôjsť, že aby čokoľvek vzniklo, musí to byť stvorené. Že aby ty si v sebe vytvoril to, čo nazveš nenávisť, alergia, tak to musíš vytvoriť. A ak dokonca pripustíš aj to, že nenávisť, hnev, zloba, jedovatosť, sa dá veľmi dobre priblížiť k výbuchu bomby, keďže sú to stavy spojené s výbušnosťou, tak potom, ak si nájdeš chvíľku času, tak objavíš, že akýkoľvek výbuch je spojený s extrémnou teplotou, približujúcou sa teplote na povrhu Slnka. Tak milý zlatý, ako čo myslíš, že sa v tvojom tele deje, keď ty tak neopatrne začneš generovať nenávisť a jedovatosť, že ako sa v tom tele budeš cítiť?? No ako v hlbokom pokojnom lese, presýtenom jemnou vôňou ihličia asi nie. Skôr ako na púšti. Kde sa belejú kosti tých, čo tak neopatrne hazardovali práve s teplotami a vlastnými silami. Tak, ak pripustíš, že môžem mať pravdu, skús ovládať tie svoje úžasné nálady, pokús sa predstavou schladiť vlastné vnútro a možno sa ti podarí prežiť príjemné leto. A možno aj bez tých otravných alergií, ktoré sú tiež tvoje vlastné umelecké dielko. ;o) Vieš, nenadarmo sa vraví, vzplanul spravodlivým hnevom...kde kľúčovým slovom je práve to *vzplanutie*.
To isté platí aj pre zakladateľku témy, ktorá sa dotazovala, ako bojovať s teplotami. Len tak na okraj, aj medvede si na zimu robia tukové zásoby, žeby to využívali ako tepelnú izoláciu?? Aby sa nepodchladili? :o)))

Serakris

Takze predsa len som ako tak normalny aj ked si myslim ze ja som v tomto extremista. Neznasam leto ako take uz od puberty a teraz sa to uz vystupnovalo do gigantickeho problemu. Neznesiem slnko, teploty nad 10 stupnov su premna stale teple a nehovoriac o mojich alergiach, ktore este viac podporuju moju nenavist voci teplu a slnku. A cestovanie v MHD je chore na hlavu.
Ked mrzne verte ci nie, tak nemam problem mne zima nikdy nie je staci sa len obliect a vybavene a aj to take ze hruba bunda nehrozi to by muselo byt -10 minimalne co na slovensku je rarita. Nenosim ani dlhe tricka a hrube ponozky. Kazdy sa namna pozera a kyve hlavou ci som normalny ked beham pri 10 stupnoch v kratkom a oni maju bundy. Viem ze Slnko potrebujeme pre zivot ale ja skor viac umieram ked svieti a pali. Je to proste nevyhratelna situacia. Zimy su tu teple premna a ano je doba kedy naozaj som spokojny a ziarim ale to je malo a leta su nicive.
Co sa tyka odstahovania tak kde uz najdete leto, ktore by malo teploty pod 15 stupnov a bolo by zamracene? Asi nikde a extremy typu arktida, aljaska a pod neberem do uvahy. Som zufaly ale jedine co mi ostava je prezit aj ked ta predstava cestovania v takom teple a behania na rozne vybavovacky alebo pohovor a prepoteny, nervozny, uplne nesvoj ma dohana k absolutnemu sialenstvu.

Moireal

Neskodi len dusny vzduch v teple ale hlavne toxiny v ovzdusi a zato si my ludia mozeme sami. Ci chcete, ci nechcete, slnko potrebujeme, bez neho by ste boli vsetci mrtvi. Noste klobuky, ked su velke horucavy a majte flasu vody vzdy so sebou a nejedzte tazke vyprazane jedla a nepite alkohol vonku, lebo slnko plati vzdy druhu rundu.

Slobodna

Samozrejme, ze slnko je kvoli ozonovej diere coraz agresivnejsie a klima na celom svete sa dramaticky meni. Na to predsa popredni vedci uz dlho upozornuju, co si zaspala dobu?
Idealne pocasie na Britskych ostrovoch? :D Tak to si tam musela byt velmi kratko a musela mat stastie, pretoze prave tam je dost premenlive pocasie a to nehovorim o dnoch ale minutach, no a tiez dost vlhky vzduch od mora.

winter125

A nebude niečo v neporiadku so slnkom? Ja mám taký pocit, že je omnoho nepríjemnejšie ako bolo kedysi. Mám kamarátku, ktorá bola ten typ čo slnko, leto milovala, vonku na slnku dokázala stráviť celé hodiny, vždy som sa jej čudavala, ja sa môže celý deň pardžiť na slnku a vždy ma ťahala von keď bolo najväčšie teplo. Keď som s ňou prednedávnom bola mi povedala, že sa jej už zo slnka veľmi točí hlava....Mne by možno nevadilo až tak slnko v nejakej prímorskej krajine, kde more vzduch trochu osviežuje, ale 30 stupňové leto na Slovensku tak to je peklo. A pri vodných plochách sa mi zdá ešte teplejšie....snehuliak, áno hlavný dôvod je ten, že cez leto je vzduch pre mňa skoro nedýchateľný, nenávidím dotieravú vôňu trávy, furt nejaký zápach človek cíti, hnusný dusný vzduch, muchy okolo, včely, osy, komáre, "najlepšie" je, že niektoré letá bývajú aj také, že byýva kludne aj v noci 25 stupňov, tak to je na porazenie. V noci teplo, ráno teplo, cez deň ešte teplejšie. Ste pozerali tú predpoveď :D veľmi "pekné" tridsiatky tam svietili :D :(. Pre mňa by bolo ideálne počasie na britských ostrovoch, tam sú celý rok teploty mierne, i keď im tam málokedy nasneží ak vôbec. V roku 2012 som bola v LOndýne práve v období keď bolo na Slovensku pomaly 40 stupňov a tam 18 a sem tam dáždik, sem tam slnko, takže parada :)

LMarika

winter125 - nahodou alergiu na spory plesni nemas? Necitis sa zle v lete vonku najma po dazdi? Myslim na odpadnutie. Alebo vonku pri jazerach? Tam, kde je teplo a vlhko? Nezvykne ti v lete v parku medzi stromami po dazdi tiect z nosa, ako keby si mala nadchu? Bolesti hrdla v lete? Ja mam tuto alergiu a v lete mam najradsej zatiahnute zavesy, ventilator, otvorene okno a telku. TO JE ONO a nie kupalisko. Na krytu plavaren chodim rada, lebo tam je vsetko krasne vydezinfikovane a take hororove teplo tam nie je. A strasne sa mi v lete poti chrbat, ze ked si dam elasticke tricko, tak vyzeram uz po nejakej pol hodine prechadzania sa vonku, ako keby mi niekto na chrbat vylial za vedro vody, ze sa az hanbim v takych trickach chodit, ale aj tak v nich stale chodim :D Do takeho Salzburgu by som ta dala odstahovat, tam stale prsi. POvedzme z nejakych siedmich dni v tyzdni najmenej styri dni leje ako z krhly nonstop cely den so silnym vetrom, ze ked vyjdes von, tak mas dazdnik a hlavu mas suchu a vsetko ostatne mokre, aj vzduch je vtedy chladnejsi a tie teple slnecne dni su zase s vetrom, takze v pohode, da sa. Klagenfurt a okolie by som ti neodporucala, tam su 40 stupnove horucavy a aj 3x za den prehanky, uplne bezvetrie, vzduch po dazdi plny plesni nonstop, to uz ked sa ti na Slovensku toci hlava a je ti na odpadnutie z tepla, tak ako by ti este v Klagenfurte bolo? To by bola samovrazda. Skus, ci by ti pomohli volne dostupne antihistaminika, nejaky Zyrtec, alebo take nieco. Mozno sa od nich budes citit lepsie. Aspon na leto si ich skus nasadit a uvidis, ci to bude zmena k lepsiemu. Snad ano.

Moireal

Sewie vam dobre poradila, ked vam to vadi, zmente destinaciu, inak sa zmierte s tym, ze sa holt obdobia striedaju a pocasie nezmenite....
Inak sa stavim, ze ak v zime dobre mrzne, nadavate tiez....to je jak boj s veternymi mlynmi toto.