Zlé obdobie?

Príspevok v téme: Zlé obdobie?
Luss14

Ahoj, mám 16 a pocit, že v poslednej dobe už neviem čo si mám myslieť, neviem čo so sebou a neviem ako zvládnuť svoje problémy. Prvým je to, že som na intráku a už asi 2 mesiace som nebola nikde so starou partiou vonku, ani s naj kamoškou. Naši ma nepustia vonku do 3 alebo aj do rána ako ich. Na jednej strane by som chcela ísť von aj ja, ale na druhej, nechcem sa ožierať, fajčiť a nevedieť sa zabaviť bez chľastu ako oni. Pripadám si už ako nespoločenský človek keď som doma, no v škole je toto dobré. Nevidím zmysel v tom, čo robia moji kamaráti, ale zároveň chcem stále patriť do partie. Zavolám niekoho vonku, no už ani so mnou nejdú, asi preto, že miesta na ktoré môžem ja ísť sú obrazne povedané, pod ich úroveň. Namiesto kaviarne zafajčený bar plný ožranov. Ani chalani sa o mňa nezaujímajú, čo by vlastne nevadilo, ale niektorí vlastne akoby ma odsudzovali a nemajú dôvod. A k tomu sa bojím aj o kamarátku pretože posledný rok sa dosť ,,spustila,,. Druhým je to, že som si vybrala ťažkú školu a niekedy je toho na mňa veľa, niekedy aj plačem, som v strašnom strese, málo spím, pretože sa do noci učím,už nevládzem(no nie som sama) a keď chcem od našich podporu, tak mi len povedia že aj oni to tak mali, že čo som si vybrala to mám a pod. Do toho keď sa pridajú aj napríklad rodinné problémy, začne sa všetko kaziť a nič sa nedarí, mám pocit že som naozaj na dne a neviem čo mám s tým robiť. Už nemám ani voľný čas, som rada ak sa stihnem najesť, chodím na jazykovku, inak mi čas neostáva na nič iné.

Prosím, poraďte mi ako z toho von. Ďakujem :)