Smutna metalistka

Príspevok v téme: Smutna metalistka
Cinnamon0

Zdravim vsetkych :)

Nechcem z tohto robit zoznamku, ani nechcem nejako posobit vtieravo, ale mam potrebu nejak sa rozpisat.

Mam 16, nemam takmer ziadne kamaratky, vacsinou sa len striedmo rozpravam so spoluziakmi, nikdy som nebola vo vztahu, neviem aky to moze byt pocit najst si osobu, ktora by pre vas znamenala vsetko, pojem laska je mi neznamy. Viem ze mam na taketo veci pomerne cas, i ked ine dievcata uz tieto veci doverne poznaju. Ja ale niesom ako ine dievcata, do spolocnosti prilis nechodim, som uzavreta, tichsia, ale tiez zavisi aj od situacie. Som schopna sa (ked mam nato dovod) smiat aj na celu ulicu. Hlavne poslednu dobu sa snazim hlavne byt komunikativnejsia, snazim sa byt otvorena, pristupna ludom, snazim sa posobit milo, nebyt utiahnuta, samotarska.

Ale aj tak mam pocit, ze akosi nemam stastie na ludi. Ked aj stretnem niekoho zaujimaveho, vacsinou ma ignoruje, alebo je zadany, alebo proste medzi nami prebehne kratky ocny kontakt a tym to hasne. Rada by som aj ja stretla, alebo poznala cloveka, ktory by bol mojou oporou, zdielal so mnou zazitky, radosti, i smutok, bol by mojou spriaznenou dusou. Vcera som bola na jednom rockovom koncerte, bola tam hromada parikov, kazdy sa tam drzal za ruku, uzival si koncert, a ja som sa len prizerala, a bezmocne stala. Rada by som aj castejsie chodila na koncerty, ale nemam s kym. Samu ma to nebavi, lebo sa citim smutna a frustrovana, ked vidim vsetkych tych metalistov, ktori su zadani. Jednoducho to vo mne vyvolava zmatok, sklamanie..Niekto si povie, ze co sa niekomu neprihovorim, ale take jednoduche to nie je, a niesom ten typ, co by sa len tak niekomu prihovoril. Preto tuto samotu vyplna len hudba, a to najma rock. Pocuvam hudbu takmer vzdy, ked som stastna, i smutna, ked sa citim blbo..bez hudby by som len tazko zvladala svoje nalady. Pocuvam rock, alternative, grunge, psychedelic rock, progressive rock, rockove balady, thrash metal, new wave, oldies hity, punk, punkrock, vsetko take dalo by sa povedat starsie. :)

Preto, ak by sa niekto s podobnym stylom nasiel, niekto smutny, opusteny, niekto hudobne zalozeny, kludne tu zanechajte prispevok, mozte napisat nieco o sebe + kapely, ktore mate radi. Nepoznam ani jedneho metalistu/rockera muzskeho pohlavia, nemala som zial to stastie. V mojom meste je len velmi malo ludi, ktori pocuvaju tvrdsiu hudbu, ked si tak povsimam ludi, ani jeden cloviecik v kanadach, alebo v metalovom obleceni. Iba na koncertoch sa zidu nejaki fanusikovia, ale po vcerajsku nemam dako ani chut sama chodit na koncerty. Clovek sa citi este viac sam.
Ak sa niekto ozve, budem rada, cela tato tema je tak trochu mimo naplne tohto fora, ale mozno si to niekto precita.

Dakujem :)

Moireal

vaporwave, ja sa priznam, ze ani ja som este o takom style nepocula, ale paci sa mi ako znie :)
Mne to pripomenulo shoegaze,aj ked to je off topic, skor len ten nazov rovnako pekny.

A metalisti. Nuz, chodila som s dvoma. Zalezi, ci tym metalom fakt ziju (co asi aj vacsina ano), cize maju silnu komunitu rovnakych kamosov, zboznuju koncerty, festivaly a vsetko mozne. Ja metal nemam rada, ale tak nechcela som aby ma hudba takto obmedzovala, no ukazalo sa ze, to bol krok vedla.
Ti, co maju tie silne komunity si o sebe myslia, ze su nadludia (vsak aj slecna zakladatelka temy nam to ukazala :D), obliekaju sa podla toho a ked maju frajerku, musi pocuvat to, co oni, lebo oni sa jednoducho neprisposobia, ba dokonca davaju prednost svojim kamosom pred frajerkou. Toto fakt vravim z vlastnej skusenosti.

Dalsia vec je, ze sa snazia byt strasni tvrdasi tym co pocuvaju a ako sa obliekaju, no vnutri su dost nevyrovnani. Asi sa stylom snazia nieco zamaskovat a toto mi sedi u nich na 100%. Typci, co sice pocuvaju metal, no nieje to pre nich zivotny styl sa skor prisposobia, vyberu si partnerku podla charakterovych vlastnosti, pripadne sa otvoria aj inym zanrom a hlavne budu mat frajerku o stupen vyssie nez kamaratov.

Len tolko som chcela, ziadny hate, len si sa pytala a ja som odpovedala. :)

xxxxxxxxxxxxxxx

vaporwave nie. nepocuvam to moc, a vaporwave mi nesedi vobec :D

Prezyvka055 skoro vsetky tie kapely pocuvam /staru tvorbu/ takze dobry vkus mas, podobny ako ja :D

vaporwave

moireal - ty si tu tuším písala, že metalhead chlapsi nie sú veľmi vhodní na randenie? môžeš to rozviesť? :)

""Venom, Celtic Frost, Burzum, Emperor, Darkthrone, Gorgoroth, Immortal, Mayhem, Ulver, Satyricon, Bathory ???? :D""

všetky tieto tiež poznám, niektoré aj dosť počúvam, ale ten ulver je dosť experimentálny..

btw xxxx - pod tym old school goth si pomýšlal aj Nico? :D

"co je to vaporwave? nejake retro?"
v estetike retro je pritomne, no hudobne si nie som istá či veľmi je, ale vyskytujú sa tam použité nejaké staré skladby spomalené na veľa krát

Moireal

A paci sa mi ta improvizacia, ze si ludia sadnu a zacnu jammovat. :))) To si pri metale viem velmi tazko predstavit. :D
Ale sak nech si kazdy pocuva, co chce, hudba zial nema s charakterom nic spolocne.

Prezyvka055

Moireal podla mna blues ma tu vyhodu ze je to relativne neinvazivna hudba takze aj ludia co ho nepocuvaju ju takpovediac nemoze nenavidiet. :)

Moireal

Ja milujem blues a styly, ktore su mu najblizsie az po rozne odvetvia rocku a zaciatky metalu. Jasne ze vsetko malo svojich predchodcov, tym som myslela, ze blues to zacal s gitarou,no. :)

Sranda, ze taketo nieco pisem tu na zdravi. Ale som aj rada, hudba lieci. :))))

A este na margo toho bluesu, je vskutku velmi malo ludi, co ho pocuvaju, alebo si ho aspon vypocuju, v tomto som ako stary dedko ale s dobrym vkusom. :))

Prezyvka055

Moireal podla mna sa nezabuda lebo stale ma svojich fanusikov ale nemozes cakat ze ked sa nieco z neho vyvynulo tak ze zastanci inych stylov budu zakonite pocuvat aj blues :D ten blues tiez pochadza z nejakych africkych spiritualnych melodii a europeskeho folku a nie kazdy kto pocuva blues bude aj na predchodcov :D.
V kazdom pripade ak ti niekto povie ze pocuva blues tak mu mozes verit ze pocuva blues :D co sa neda povedat o tom ked ti niekto povie ze pocuva metal :D

Moireal

Prezyvka, to potom ozaj svedci o konzume vacsiny ludi. A pritom vsetky gitarove styly vznikli z bluesu a na ten sa zabuda. Od neho sa vsetko odvodilo. Rock, n roll, psychedelic, rock az po metal. Ale nechcem sa tu robit mudra. :D