PLS poraďte mi- menštruácia

Príspevok v téme: PLS poraďte mi- menštruácia
nikusa

Mam taky mensi problem, uz niekolko mesiacov mam zvlastnu menstruaciu.je to hnedy vytok , nemala som take problemy iba raz ked som bola mensia a stalo sa to iba raz.Min mesiac som mala normalnu mestruaciu, ale dnes to zase prislo, iba ten hnedy vytok. Mam 161cm a 40kg, vela sportujem a som vegetarianka 7 rokov a mam 17. nemala som ani pohlavny styk, co mam robit? Nemozem byt ani tehotna, nie? ved neposkvrnene pocatie... Heh... Tak co to je??

nikusa

hej zalozila... toto mi neustzale blblo tak sorry... no ale je mi tak aj celkom fajn ze nemam take starosti kazdy mesiac... ale bojim sa musim kecnut s mamcou... ach dik za rozhovor a bolo to nieco velmi vazne alebo iba take bezne ochorenie? mysela som ze to uz bude ok kedze min mesiac bola v pohode.... ach :(

qiu

si tuším založial ešte jednu tému s toiu istou otázkou a tam si sa vyjadrila trocha jasnejšie... Tento problém som mala aj ja, sa mi to asi po 4 mesiacoch napravilo..hej som nezodpovedná k svojmu zdraviu to mi povedala aj doktorka..že mám štastie že to neni nič také že to mohlo byť vážne a bla bla... dala som si predísať antikoncepciu a mi povedala že kým ju budem brať tak už by sa mi to nemalo stať... tak uvidím... Inak ja som tieto problémy začala mať po tom ako som vysadila ant. totálny masaker v cykle... Ale určite chod k doktorke..nezahrávaj sa zo zdravím...máš len jedno

nikusa

trapi ma to, lebo vsade kde sa nieco docitam tak automaticky ze je baba tehotna a vsetko okolo toho, ale musim sa porozpravat s mamcou... uz mi z toho sibe...No nejem preto lebo nechcem... moja postava je taka, ze akonahle sa najem viacej trosku tak to hned vidno na bruchu a mnesa to nepaci ... blbost hej ale som taka... ale aj tak bojim sa :(

qiu

no neviem potom čo by to mohlo byť..ale prečo by ti malo byť trápne isť k doktorovi? ved on tam nato je... aj ja som tam išla s uplnou blbosťou ( teda to som zistila až potom) a normálne ma vyšetrl... ale osobne si myslím že to je hormonálneho pôvodu čiže ti predpíše n ejaké hormony a malo by sa to upraviť, lebo strata dvoch kíl neni zasa až taká tragická a to že viac cviciš by malo byť skor prospešné... A čo ti nechutí jesť? tak to by som brala..hehe

nikusa

No ani nie...Mne sa to stalo hned po plaveckom, mala som dostat menstr. a dostala som len spinenie a potom o dva tyzdne zase... a potom asi o mesiac mi mala prist menst a a zacalo to spinenim a potom to preslo do menstruacie a terat 2.7. zase to spienie... Velmi sa bojim...Ale je mi aj trapne ist k doktorovi... Mamci som o tom hovorila ale nevie ze sa to zase opakuje... A vzdy som mala okolo 42kg len teraz mam do tych 40.vela sportujem- behanie fitness aj doma cvicim hodinu najma bruskaky a podobne..A priznam sa aj menej jem. Vlastne dam si obed a potom uz iba vodu alebo kakao...Ale nikdy som taky problem nemala... :(

qiu

to nikusa
hmm no neodpisuješ... ak to je tak ako som písala predtým potom by to mohla byť porucha jedného vaječníka...aj ja som s tým mala problémy a doktorka mi predpísala antikoncepciu na napravanie. Ale môže to byť aj zápal vaječníka a to sa potom už lieči inak.

qiu

to nikusa
ak somtomu správne pochopila tak jednu menštruáciu máš normálnu a druhú len špinenie? a takto sa to pravidelne opakuje?

poliewoocka

A si vegetarianka z presvedcenia ci z dietnych dovodov?To prve chapem ale v tvojom veku je to druhe nie najlepsie...