je mi z toho zle :-(

Príspevok v téme: je mi z toho zle :-(
petka16

ahojte.mam taky problem ze mam bledu pokozku a kvoly tomu sa mi smeju vsetci chalani..kvoly tomu som este nikdy v zivote nemala chalana a to mam uz 16 rokov! vzdy ked som niekde, ci je to v skole alebo v meste tak pocujem na mna narazky ze som biela skrata a nadavaju mi za to..ale ked ja neviem fakt co mam robit..snazim sa opalit ale nejde to moc..nemozem poveda ze by som bola az moc biela ale som biela! uz naozaj neviem co mam robit..stale to v kuse pocuvam a je mi z toho zle :-( strasne sa zle citim ked sa mi smeju kvoly tomu..prosim poradte co mam robit??ako sa spravat?? ako im ukazat ze ma to netrapi co si o mne myslia? prosim pomozte.som na dne :(((((

doremi

cau peta,verim ti ,dnesni pubertaci su strasne desni a smeju sa zo vstkeho a z kazdeho,len aby si niko nevsimol ich najvascie nedostatky.a ze si bleda?no a co? si tym vynimocna,teda vytrcas z davu,nie si ako ostatni,kt.scu byt silou mocou hnedi aj ked sa to uz asi 2 roky nenosi a terndom je bleda prip.prirodzene vyzerajuca pokozka.ale verim ti ze sa ti smeju,a bohuzial sama veeelmi dobre viem ako sa preto dokaze clovek trapit,sama som si presla strasnym peklom,aj ked neslo o pokozku...snazia sa ta presvedcit ze vyzeras hrozne,ked si bleda?tak im urob tu radost a zloz sa pred nimi,prave na to cakaju.a neboj,to ze si este nechodilas nikym neznamena ze je to kvoli tvojej pokozke,...skus skor popremyslat nad svojim sebavedomim.

sabina

ostatné baby majú pravdu aj ja si myslím, že sa nemáš za čo hambiť, a ty čo sa ti vysmievajú sú riadny hlupáci- nevšímaj si ich.môj chalan ma má rád takú aká som hoci mám úplne biele nohy.a ako riešenie ked sa toho už tak veľmi chceš zbaviť môžeš použiť npr.samopalovacie telové mlieko a tiež samoopalovací pletový krém na tvár ja odporúčam Niveu.ale poriadne si prečítaj návod aby ti neostali flaky.

mona028

Milá Peťka,
mám 28 rokov, som žena celkom pekná, ale mám vitiligo. čo by som dala zato aby som bola bledá ako ty, hľadám najlacnejšie spôsoby vyblednutia, lebo ak si chcem dať vybieliť pokožku, tak to aj bude stáť pekné peniaze - ale radšej ako byť fľakatá . Ináč moja pôvodná pokožka je svetlá ale mám pigmentu dosť tak sa viem opáliť pekne do čokoladova, ale čo z toho ked mám fľaky. Joj, byť tak ako ty. A pozri napriklad taku Nikol Kidman - aká je svetlá a pekná je, alebo napriklad aj iné Hollywoodske herečky, aj Angelina Jolie je krásna a je svetlá, bo sa asi neopaľuje, maloktorá sa opaľuje ak nerátam Paris Hilton. Viem že teraz je boom byť krásne hnedý hlavne u vás teenagerov, ale vôbec si nič z toho nerob, zmier sa s tým akú máš pokokžu, nieje to choroba ani handicap, vsad na iné prednosti

martin pichanda

ser na nich . nijaký z 16 ročných chlapcov nestojí za to aby si sa trápila.
A mimochodom Michael Jackson trpí chorobou vitiligo
www.zdravie.sk

lea

Ber to z pozitivnej stranky. vezmi si napriklad, co uz Michael jackson vsetko absolvoval len aby mal bledu pokozku :-)

robo75

to petka16 : Ahoj Petka. Je to dost smutne, ale mala by si si uvedomit, ze kazdy clovek je niecim krasny a urcite mas veci, ktore su na Tebe nadherne a na to nemusis byt ani tmavy playgirl typ. Ak sa Ti smeju, tak su to blbci, ktore este o zivote nic nevedia.Takze hlavu hore a ver ze, ked budes starsia pochopis a aj vsetci co sa Ti smeju pochopia, ze zivot je o niecom uplne inom. Co sa tyka opalovania, tak si skus davat beta karoten, chodievaj casto na slniecko ale nie na dlho, aby si sa nespalila, je dolezita pravidelnost a ak je zle pocasie tak chod do solarka a uvidis za sa Ti mozno pigment zmeni. Ja som byval tiez bledsi a mal som problem byt do hneda opaleny, vzdy len do cervena.Ale dokazal som to zmenit.Jarna dovolenka v Karibiku a odvtedy som si to stale udrzoval pri zlom pocku v solarku, pri dobrom som sa opaloval stale pri jazere, na balkone, pri sporte a teraz som celkom snedy. drzim palce a hlavu hore

malinka

Nooo...ja mam tiez svetlu pokozku, vlasy teply medovy blond. A davam si vzdy o spetku svetlejsi make-up, trochu farby na licka, neopalujem sa. Pekne to kontrastuje v perami. Vramci farieb som so sebou spokojna. A nikto mi nenadava do mrtvolky. Chces vyzerat ako klasicka pipula? Prefarbena na cierno a natreta make-upom farby pastety Majky po zarucnej dobe? Je to otrepane. A este si vezmi tych chalanov co sa ti smeju, keby si s nejakym takym chodila, neostalo by pri vysmechu z farby pleti, prisli by na rad dalsie veci a bola by si z toho na prasky. To su ti typci co chcu byt desne cool. Porozmyslaj nad tym KDE chalana hladas. Pouzivaj(malo, ale predsa) farbu na lica, a bud rada, ze si len bleda. Ja bojujem s akne. S radostou by som sa s tebou vymenila.

petka16

dakujem, pomohlo mi to..:-( ale chalanom sa to vysvetlit neda..:-( vsetci pozeraju len na tmave ciernovlase baby..ja som blondina s bledou pokozkou..a kvoly tomu sa mi smeju....