Kto skúsil Herbalife?

Deria

to je dobry a poucny clanok o vyzive.
zazika a tebe akoze co vadi? ved tato tema je na to zalozena, aby sa tu vymienali nazory a skusenosti. a poznas ty nejaku firmu, ktora nechce zarobit a rozava zadarmo? ja osobne nemam z HL ziadne skusenosti, pretoze odoberam uz dlho od inej firmy prirodne produkty ale najradsej mam takych, co nemaju ani sajnu, nevyskusaju alebo nedodrzia pravidla pri uzivani a potom rozsiruju, ake je to na nic a vraj je to len obchod, chcu vraj en predat. a co nie je obchod??? za vsetkym, co denne pouzivas, je obchod! nikoho vsak nezaujima, ake svinstva su v tych produktoch, ktorych su plne regae na dosah ruky a ktore su nam tak esteticky servirovane denne aj v reklamach a v ktorych je kopu chemie. smutne je, ze ludia tomu veria a este za to aj platia, lebo ine nepoznaju. ja dam radsej zarobit takej firme, ktora mi ponuka zdraviu prospesne vyrobky a bez chemie. okrem toho, kazdy chce len schudnut ale malokoho zaujima, ako ZDRAVO schudnut. nuz, kazdy, ako si vyberie, tak ma. bohuzial, taky je teraz svet, kto sa nezaujima, nevie a väcsinou na to doplati, hlavne svojim zdravim.

žažiká

podla mna baby ktore to tu ospevujete si len robite reklamu lebo to aj predavate hejze? :-)okopirovane clanky a tak...znama to chlasta ale zeby to nejak zaberalo nebadam...zbytocne vyhodene prachy

123123-4

V Ý Ž I V A
Popri vode je to práve výživa, ktorá najviac ovplyvňuje naše zdravie. Dnes je už dokázané, že zdravá výživa dokáže predĺžiť život o viac ako 20 rokov.
Hoci je veda o výžive stále veľmi mladá, ukázalo sa, že existuje len veľmi málo chorôb, ktorým by vhodná strava nevedela zabrániť, alebo aspoň zmierniť ich príznaky. Vhodná strava pomôže pri každom zdravotnom probléme, navyše zlepšuje psychiku, dodáva viac energie a vitality, zlepší spánok a tak chorý človek oveľa ľahšie prekonáva svoju chorobu.
Človek by mal jesť to, čo potrebuje, ale väčšinou je to, čo mu chutí. Zdravie si však udrží vtedy, ak mu bude chutiť to, čo jeho telo potrebuje. Túto myšlienku vyslovil kedysi veľmi dávno grécky lekár Pyké. Dnes sa denne presviedčame, že mal pravdu.
Výživa nie je to, čo zjeme, ale to, čo dokáže naše telo využiť pre budovanie a činnosť jednotlivých systémov. Už viete, že všetky potraviny s predĺženou dobou trvanlivosti, sú chemicky koncentrované. V bežnom živote používame množstvo rôznych chemických látok, ktoré zľahčujú a zlepšujú život, no dostávajú sa nám do tela formou vzduchu, vody a potravín.
Už ste čítali o tom, že človek za svoj život zje 60 ton potravín a 240 kg chemických a konzervačných látok. To všetko musí naše telo spracovať.
Čo je to hlad? Hlad je potreba výživy a energie. Naše telo denne potrebuje asi 50 druhov mikroživin. To sú tie látky, ktoré si telo nevie vyrobiť a musí ich dostať v strave. Sú to vitamíny, minerály, stopové prvky, esenciálne aminokyseliny - to sú stavebné jednotky bielkovín, nenasýtené mastné kyselín, ...
Je smutné, že v dnešnej dobe, je veľa ľudí, ktorí trpia podvýživou na úrovni mikroživin. Všetci máme v strave málo mirkoživin. Zničili sme si životné prostredie a ani ovocie a zelenina dnes neobsahuje dostatok mikroživin. Ak telo nedostalo v strave mikroživiny, ktoré potrebuje, stále si pýta a to sú tie chúťky, ktoré nás veľmi často nútia jesť a máme aj veľmi častý pocit hladu.
Ak budete mať v strave dostatok všetkých mikroživin, stratia sa vaše chúťky a časté pocity hladu.
Mikroživiny sú bielkoviny, cukry, tuky, tie si naše telo vie vytvoriť a práve tých máme v strave prebytok.
Jeme veľa varenej stravy. Varením sa jedlo stáva ľahšie stráviteľným, no súčasne sa znehodnocuje a stráca chuť. Varením sa ničia aj enzýmy a tie sú veľmi dôležité pre naše zdravie. Jeme v podstate mŕtve jedlo, telo stále pýta a tak jeme zbytočne veľa a preťažujeme svoj tráviaci systém.
Ďalším nešťastím je náš zlozvyk kombinovať potraviny. Uvedomili ste si niekedy, koľko rôznych zložiek potravín zjete odrazu? Chudák tráviaci systém, musí to všetko spracovať a nečudujte sa, keď to postupne nebude vládať a jednoducho to vzdá. A navyše viete, že žalúdok po 20. hod. už nepracuje? Koľkokrát idete spať s plným žalúdkom?
Bolo by ideálne, keby sme jedli čo najjednoduchšie jedlá a keby sme po 18. hod. už nejedli. Snažte sa dodržiavať faktor čerstvosti. Jesť jedlo čerstvo pripravené a snažiť sa denne jesť veľa surového ovocia a zeleniny. Naučte sa pri nákupoch sledovať a kontrolovať zloženie a konzervačné látky vo všetkom, čo kupujete, aby ste vedeli, čo jete. Pokiaľ neviete, čo jedlo obsahuje a čo z neho vaše telo získa, tak ho radšej nejedzte.
Naučte sa jedlo dôkladne prežúvať. Žalúdok nemá zuby a veľké kusy nedokáže stráviť. Nedostatočne požuvané kusy jedla spôsobujú kŕčovité bolesti a v črevách hnijú. Naše telo vie využiť len to, čo dokáže skvapalniť.

issa

a viete co? kedysi som na to nadavala, myslela si, ze je to odrb a neviem co este, vyhybala som sa tomu... zacala sa tomu venovat jedna moja blizka (zdravotna sestra), naozaj schudla a nastrkala aj mne vyrobky, lebo chcela aby som bola zdrava, aby mi nic nechybalo... mala som to doma dlho, mala som to zadarmo a aj tak som mala predsudky a dlho s tym nezacala... az prednedavnom, ani mesiac to nie je, povedala som si, ze ked uz to doma mam, tak aspon skusit mozem, no a uz teraz mam dole 5kg... a nejem na ranajky a na veceru vyslovene len koktejl, ale vzdy si podla rad mojej poradkyne do toho dam aj nejake rozmixovane ovocie, takze si pokazde ked chcem trocha pozmenim chut nech to nie je nudne, druha vec, naozaj som zacala dodrziavat pitny rezim... ono je dobre nad sebou niekoho mat a potom zistit, ze staci dodrziavat iste zasady, ci uz s HL alebo bez, ale mne HL koktejl chuti a na ranajky a veceru si vzdy dam radsej rozmixovane ovocie v chutnom koktejli ako len ovocie samotne, alebo zeleninu, lebo clovek vzdy potrebuje aj nieco co mu chuti a nie len to co je zdrave, hlavne ak mu to pride prilis fadne, alebo ho jeden-dva kusy ovocia ci zeleniny nedokazu dostatocne zasytit... btw, mala som po porode nedostatok vitaminov a tym padom som mala kozne problemy... s tymto mi doplnky pomohli a upravilo sa to aj ked povodne ma lekarka pripravovala na laser... je mi jasne, ze keby sa mi niekto venuje a dokladne mi naordinuje ktore vitaminy a ako ich mam uzivat, tak sa dostavi urcite podobny efekt, ale najdite takeho cloveka a nemusite ani cakat, ze by si za to nevypytal velke peniaze (vid. dietologovia)...
HL je teda alternativa, kto chce skusi, kto nechce neskusi, ja osobne nemam pocit, ze by som hladovala a vyhovuje mi to, ze mi samotna priprava jedla a jedenie nezabera vela casu, kedze mam male dieta a som stale v jednom kolobehu... a este jedna vec, obed jem doteraz tak isto ako predtym, aj ked musim povedat, ze ja som velmi mastne a nezdrave jedla nikdy nevarila, takze tam som menit nic nemusela ;-)
ja by som teda HL odporucila, ale naozaj len niekomu, kto chce skutocne zmenit zivotny styl a nejde len za vidinou schudnutia, pretoze to je prvy predpoklad jojoefektu (kedze je jasne, ze sa po schudnuti bude chciet vratit k uplne povodnym stravovacim navykom) a je mi jasne, ze nechudnem z tabletiek, ale z toho, ze som sa zacala stravovat jedlom, ktore je menej energeticky vydatne... takze nech si nadava, kto chce ako chce (aj ja som to robila - mozno by som dokonca v tejto teme nasla aj niekde svoj negativny prispevok :-D), HL je alternativa zivotneho stylu, take alternativy sa urcite vo svete daju najst viacere a clovek, ktory sa nezdravo stravuje si len musi vybrat co jemu zrovna vyhovuje, ak to naozaj zmenit chce, lebo nikdy nebudu existovat tabletky, z ktorych moze clovek schudnut ak nezmeni stravovanie
jaj a este jednu, pre mna dost dolezitu vec som chcela napisat, ked som chudla predtym, tak som mala problem s tym, ze pri obmedzeni stravy som uz nemala kazdy den stolicu, co mi prislo trocha nezdrave, s tymto mam kazdy den aj ked vlastne jem malicko, co mna osobne prekvapilo...