Antikoncepcia a krvacanie pocas uzivania

Príspevok v téme: Antikoncepcia a krvacanie pocas uzivania
bosorka007

Za posledne dva roky som si tri krat nechala predpisat antikoncepciu.A vzdy to po 4 mesiacoch vzdam,pretoze kazdy mesiac po priblizne 10,11 tabletke nastanu bolesti v podbrusku a krvavy vytok, co trva az do konca balenia,takze daky pohlav styk neprichadza do uvahy. Skusila som Diane, Chloe,ale stale rovnaky priebeh. Kedysi som ale takyto problem nemala. POdla gynekologicky som zdrava. Ma niekto podobny problem?

Lilly26

Bosorka, nie si jediná.ja mam tiez take problémy. uz som vystriedala 4 druhy antibaby (novinette, lindinette,adele a softine) a stale krvácam,podla gynekologa som zdrava a nemala by som krvacat. a stale skusa nove tabletky. neviem co mam robit,lebo to nie je normalne.

ps.janussa, to co tebe vyhovuje,neznamena ,ze je to dobre pre kazdu zenu, kazda antikoncepcia ma vedlajsie ucinky ako napr krvacanie, bolesti, nevolnost,....

Veroncha29

Ku krvácaniu môže dochádzať vplyvom toho, že sa povrch sliznice maternice odlupuje, to je normálne počas menštruácie aby došlo k vyplaveniu neoplodneného vajíčka.Po tomto sa musi obnovit výstelka čo spôsobuje zvýšená hladina estrogenu. Ale ak žena berie antikoncepciu tak si udržiava stálu hladinu estrogénu, preto nedochádza k zvýšeniu estrogenu a tým sa povrch sliznice maternice odlupuje aj mimo menštruacie čím sa zabraňuje uhniezdeniu vajíčka.Čiže v skratke antikoncepcia ovplyvnuje hladinu estrogenu a tým može dochadzať k odlupovaniu sliznice a kedze sliznica je dostatočne krvne zásobena, tak sa to prejavuje akoby začínajucou menštruáciou:) dufam že je to dostatočne vysvetlenie len to musi ešte posudiť lekár, ja som len študentkou lekárskej fakulty a mam rovnaký problém a o tejto téme som sa rozprávala s profesorom, ktorý si myslím že vie viac po histologickej stránke ako lekar:)

mmoonika

dobry den HA uzivam 4 roky vzdy som dostavala menzes na cas ten isty den a teraz pocas užívania o 9 dni skor sa objavilo slabe krvacanie . Preco? mozem byt tehotna ?

eeva

Naposledy som mala menstuaciu 6.10 a vcera 12.10 sme sa s mojim priatelom milovali...no zistila som ze krvacam (a to som mala sex uz viac krat)je vobec mozne ze to este boli dozvuky menstrucie alebo mi nieco je...PORADTE MI PROSIIIM

bosorka007

Natalka, dakujem, ze si sa ozvala, uz som myslela, ze tento problem mam len ja. zvlastne, ze podla lekarov sme ok. ak sa nieco dozviem, dam Ti vediet, len neviem na aku adresu, mozes mi napisat na adr. bosorka 007@gmail.com, momentalne mam jeden pripravok, ktory cast problemu vyriesil. ak chces ozvi sa. papa

natalka1234

Bosorka, mam presne tento isty problem krvacanie pocas cyklu a tyzden pred menstruaciou aj pocas sexu a neviem co s tym vysetrenia doteraz boli ok tak neviem,ale je to dost neprijemne hlavne pre partnera...ak s ti nieco pomoze tak urcite napis

andrea777

Ahoj Bosorka. Aj ja mam tento problem. Uzivam Lindinette uz asi rok. Predtym som niekolko rokov uzivala Cilest. Uz asi rok mavam uprostred cyklu krvacanie, ktore trva asi den a nie je velmi intenzivne, ale neviem, kvoli comu sa to deje. Pri najblizsom vysetreni u gynekologicky sa jej chcem na to opytat, ale mam obavy, cim to je a ci som zdrava... Ma niekto skusenosti s tym, ci to je vazne a cim to je a ako sa toho zbavit????

bosorka007

navyse ma trapi dalsi problem, posledny tyzden pred menstruaciou pri sexe krvacam, je to dost neprijemne,mozno tospolu suvisi.Ale ani s tymto mi ziadny lekar nevie pomoct ani povedat preco, trva to uz asi 6 rokov, vystriedala som 3 gynekologov kvoli tomu.

bosorka007

ja som pred tym tiez nidy nemala taketo problemy, Aj Chloe je nizkodavkova antikoncepcia, neviem, ci to nesuvisi s vekom, mam 40 rokov. Dufam, ze sa tu najde niekto, kto mi poradi