Svrbenie celeho tela

Príspevok v téme: Svrbenie celeho tela
svrbi!!

nasiel som uz v roznych prispevkoch o tom hodne ale nikto nepopisal presne vsetky symptomy tak sa o to pokusim ja. po kazdom sprchovani ma po par minutach priserne zacne svrbiet plosne cele telo na viacerych meistach naraz. na pokozke ziadne priznaky ani zmeny vsak nepozorujem. po cca 20 minutach to postupne uplne ustupi. cely den je pokoj. nasledne ked idem spat po lahnuti do postele ma zacina opat svrbiet avsak nie telo ale iba nohy a ruky (odkryte casti pokozky). taktiez pocas noci sa zvyknem zobudit na svrbenie noh co opat po cca 20 minutach prestane. tiez rano po prebudeni ma opat cca 20 minut svrbi telo. co to moze byt? cim to je ? co mam vyskusat? na ake testy mam ist? k akej doktorke? poradte mi vsetko co mozete chcem o tom vediet vsetko co sa da. dakujem

SOM_ZUFALA

Ahojte aj ja chcem reagovat na tuto temu..takisto ma NESKUTOCNE svrbi cele telo po osprchovani a trva to uz velmi dlho, najcastejsie je to nevydrzatelne svrbenie na nohach a rukach a nezalezi na mesiaci ci rocnom obdobi...a teraz aby som vyvratila rady vsetkych pseudoradcov :
1. hygienu dodrziavam velmi dobre
2. vyskusala som uz milion roznych sprchovych gelov - Dove mi pomohol nachvilu(par mesiacov) rovnako ako Nivea-ostatne nezaberali
3. suchu pokozku nemam, kremujem sa pravidelne po sprchovani aj pocas dna-takisto som vyskusala rozne kremy-vzdy kombinaci sprchac dove aj mlieko dove(ucinok ziaden)
4. pecenove testy mam dobre
5. s psychikou urcite problemy nemam, podobne je to so stresom
6. ani cukrovka, nai alergia nie je dovodom, taksito ani fajcenie(nefajciar)
Lekar nepomohol...
TAKZE TERAZ RADTE???

mucko525

nevem co mam robit mam 10 rokov a tiez ma svrbi telo nechapem kazdy vikend to mam a kazde piatky poradtelebo to uz nevydrzim kazdy vikend sa nevyspim a ani moja mama ale ona to nema poradteeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!

DINGO1

Ked nemáte na to tak chodíte po lekároch.Treba sa len starať o svoje zdravie a držať sa v čistote.Stačí ked prestanete kupovať drahé šaty a iné nepodstatné veci.Stačí predsa čistá voda studená.čisté prádlo a bavlnené alebo hodvábne pyžamo.Psychiater nepomôže je to iba strata času.Prechádzky v prírode sú zdravšie.Ked nebudete môcť spať napíšte všetko čo Vás trápi a potom to roztrhajte.
My čo si sami varíme, pereme a šetríme vieme že lieky,cigarety,alkohol.. vec nerieši.Veľa vody prejem a depresie riešim tak že si upracem hlavne po sebe.

DINGO1

Zistila som že je dobré pred spaním použiť pleťovú masku na telo s minerálmi z mŕtveho mora od firmy AVON.Maska nieje drahá a po použití sa zmyje a svrbenie tela prejde.Colostrum je veľmi fajn ale je dosť drahé ešte dnes je za najnižšiu cenu v tomto roku Dávka ne jeden mesiac stojí 86,21€.Užívame to po kvapkách lebo zvyšuje imunitu organizmu.Kupujem to aj pre svojho vnuka ktorý je bezlepkový a nemôže ani mlieko piť.

Dingo1

Mam vlastnú skúsenosť.Kedže každý človek je iný u mňa zaberá nsledovné:Púpalka dvojročná kapsule s vitamínom E jednu Tabletku ACEROLY zapijem vodou.Napustím si vaňu čistej teplej vody a do nej pridám jablkový ocot cca 2dl a v kľude si poležím.oblečiem si čisté vyžehlené pyžamo a idem spať.Doporučujem bavlnené lebo hodvábne nemám.Viem že som alergická na niektoré druhy bieleho vína. Príjemné sny želám všetkým a veľa šťastia.

Kili

Ahojte, aj ja mam problem s tým svbením, mna však svrbí pokožka vo vlasoch , hlava,po umytí sa mi vyhodia take male vriedky su vodnate a velmi ma svrbi pokožka, ked si to poškrabem tak mi ten vodnatý malí vriedk praskne, neviem z čoho to môže byť

tvrdávoda

Mńa tiež svrbelo 3 týždne v kuse telo - chrbát a ramená. Potom to prešlo. Podľa mňa to môže byť aj z tvrdej vody. Ja mám z tvrdej vody aj akné.

Lujza 66

Ahojte všetci.

Aj ja som mala tieto problémi po sprchovani ma svrbelo celé telo.Najrv som nevedela čo s tým nedalo sa to vydržať.
Začala som to pozorovať a po neakom čase som prišla na to,že je to jednak z vody a po druhé od mydla, ktoré som užívala.
Voda je veľmi tvrdá, tak preto svrbý celé telo a mydlá obsahujú neaké zložky,ktoré ešte viac podporujú toto vysušovanie pokožky.
S tvrdosťou vody nič nenarobite,tak to ostáva na mydle!
Skúšala som ich rôzne značky a najlepšie, ktoré sa mi osvedčilo je Dove sprcháč.Obsahuje oleje a mlieko dôležité pre našu pokožku.
Prosím vyskúšajte to a dajte vedieť ako Vám to pomohlo.
Veľa zdravia:-))

DanaVelkna

vyskúšajte nasledovné - ublížiť vám to neublíži a pečeň nelikviduje

čo sa písalo o EXCIPIALi je pravda aj mne v minulosti pomohol

a teraz rady
obmedziť nosenie umelých vlákien (hlavne silonky, akrylové svetríky,väčšina elstických vecí, polyamid atď), zvoľte bavlnu
ústredné kúrenie - vysušuje pokožku - stlmiť v spálni na akceptovaťľnú teplotu
prestať na chvíľu používať parfémy (viem je ťažké sa toho vzdať, ale aj vône dráždia)
prádlo v práčke po vypraní vypláchať ešte raz a ožehliť (likvidujú sa zvyšky práškov a ďalších škodlivín z nich), resp. prať v bio - SONET - nedám dopustiť (objednavka možná aj cez net - najnižšie ceny z KOŠIC + zľavy)
nepoužívať klasické sprchové gély - v DM pozri ALVERDE,LAVERA - prírodná kozmetika
komu nepasuje telové mlieko - olivový olej je super, nechať vpiť po sprche, kúpeli
sprchovať sa nie príloš horúcou vodou - dráždi pokožku
vylúčiť zo stravy potraviny obsahujúce konzervanty, príchute a ďalšie umeliny, prečistiť hrubé črevo - ľanové semiačko, ovsené vločky, pšenica, nejesť nič čo kysne (chlieb - urobiť hrianky) a samozrejme, čerstvé ovocie a zeleninu - dobre umyť a utrieť - citrusy dráždia - zvážiť konzumáciu
vyskúšajte kúpele z dubovej kôry, repíka, nechtíka - bylinky zakúpite sypané v lekárni, príprava 1 PL na liter, ideál uvariť vodu v 4l hrnci pridať 4PL bilín, vylúhovať 15 min., medzitím napustiť vaňu a priliať výluh, v kúpeli zotrvať 25-40 min., potom sa nesprchovať (v prípade potreby bez mydiel a gélov)

snáď vám niečo pomôže :-)

kontakt cez www.harmonickabytost.sk

prezývka :)

nečítala som všetky príspevky v tejto teme, tak ak to tu nahodou nebolo spomenute - tiez mam tento problem... svrbenie po sprche hlavne.. nohy - chodidla, naraz viacero miest na tele a hlavne ruky - od laktov hore.. tam mam aj jemne suche fliacky.. na oko moc nebadatelne ale na dotyk velmi suche..

nepamatam si uz nick, ale jeden clovek tu na fore mi poradil mlieko, v lekarni stoji cca 4€ a nedam nan dopustit... je to EXCIPICIAL U HYDROLOTIO...
natieram sa 2x denne - rano a večer a svrbenie a suchost pokozky je o da sa povedat 70-80% potlačena!! vrelo odporucam a ak to cita osoba, ktora mi to poradila, este raz DAKUJEM :)