TSH

Príspevok v téme: TSH
ja20

dobry den,mam mensi problem pri nahodnom teste mi vyslo tsh zvysene "5,28" pricom druhy faktor bol v norme. tiez mam zvyseny cholesterol tc 6.52 a aj ldl len neviem mkolko.unavena samozrejme som, akosi sa mi nic nechce,tiez mi padaju vlasy. hej a este som mavala problem s nepravidelnym menzesom tc upraveny pomocou HAK. moze ist o hypotyreozu aj ked druhy faktor je v norme?dakujem za radu

kamoska

pozrite si www.zdravie.sk
ja som mala všeto v norme, len TSH som mala 7,11 a endokrinolog mi nasadil liecbu eurothyroxom, vraj mam hranicnu hodnotu pre subklinickú hypotyreózu

aljoska

Pri hypothyreoze nemusíš mať zvýšené všetky hormony.Ja som mala T3,T4 v norme a zvýšený som mala len TSH.Zvýšený cholesterol súvisí s ochorením štítnej žlazy.Mala by si navštíviť nejakého endokrinologa,nech ti urobí komplexné vyšetrenie a poprípade nasadí liečbu.

milluska

PRL ti robili? Urcite by si sa mala dat objednat ne nedokrinologiu, mas pravdepodobne latentnu hypotyreozu, a mozno aj nieco s prolaktinom, vezmu ti ho na endokrinologii auromaticky, len im treba opisat vsetky tazkosti. Vytok z prsika nemas?

RNG

Na upravu cholesterolu je ucinny vytazok z cukrovej trstiny Policosanol, ktory znacne znizi LDL("zly" cholesterol)a mierne zvysi HDL("dobry" cholesterol)
Davkovanie je 10-20 mg denne, vo velmi vysokych hodnotach cholesterolu mozno zdvojnasobnit bez problemov, jedna sa totiz o prirodny cukrovy vysokomolekularny alkohol, doplnok vyzivy, nie synteticky liek.

shobiana

len ldl cholesterol je ok,ten je ochranny,ale 6.5 je aj tak dost. ja mam ten ldl tiez vyssi ale celkovo je to 5.3

ja20

hej ale prave nepravid. cyklus kt soom mala preddtym mi dr 'manazuje" pomocou hak.ked ma tam dr poslala, myslim gynekologovi tak mi povedal ze som ok,, takze ta nepravidelnost musela byt z niecoho ineho