Otázky na RNG

Michaelka1605

RNG, prosím Vás, chcem sa ešte uistiť v užívaní toho Citricidalu. Objednala som si ho zo stránky biozdravie.sk, píšu, že je 60%.. Takže mám zriediť 35 kvapiek s litrom vody a piť po glgoch celý deň? A ten 1 liter mám vypiť v priebehu 1 dňa? A koľko dní by som to mala užívať? Chcem sa zbaviť toho zlatého stafylokoka, streptokoka a e coli.. Mám 51 kg.. A tento istý roztok môžem používať aj na preplachovanie nosa a kloktanie? A ten oreganový olej NOW mám užívať 3x1 tabletu? Ďakujem!

RNG

Lia, po literature sa rozsirili lzi proti boru so zamerom mat co najviac zakaznikov, tj chorych, najma na podporu predaju farmaceutik. Podobne je to aj s jodom a inymi doplnkami. Kyselina borita je dobry sterilizator, pouzivany vyse 100 rokov a dnes povacsine zabudnuty. Ja si este pamatam z mladosti na nakazy v oku pouzivat 3% roztok kyseliny boritej.
www.homeopat.mypage.cz

RNG

Lia, kvasene produkty maju lactozu skvasenu povacsine. Ked budes jest pod 100 gramov sacharidov a najma celozrnne produkty a budes si doplnovat mikrovlakniny a probiotika a nebudes brat atb, tak sa nemusis navratu kvasiniek obavat.

RNG

PF,Naprav si travenie a odmor telo(entericky pokryte enzymy, mikrovlakniny), pripadne aj pecen protokolom dr Berksona. Samozrejme ked si oslabeny tak to vyuziju aj rozne mikeroby, co sa tam sekundarne, tj ako nasledok oslabenia a znicenej crevnej flory usadia.

Lia84

Este som zabudla na jednu vec. Aky nazor mate na kyselinu boritu spolu so sirou. Mne to dala kozna v pripade, ze by som citila palenie tam dole. Je to v poriadku ci mi to znici aj dobre bakterie? Kdesi som citala, ze kyselina borita (ci borova teraz neviem) je toxicka pre ludsky organizmus. Dakujem za nazor

Lia84

Pan RNG, pomaly koncim s protikvasinkovou dietou a tak rozmyslam ako postupne budem zakomponovavat napr mliecne vyrobky do stravy. Zboznujem kyslomliecne produkty, acidka, biele jogurty, len sa trosku obavam laktozy, je to predsa len mliecny cukor. Ovplyvnuje aj laktoza kvasinky? Ja viem, ze do konca zivota nemozem sledovat obsah sacharidov v strave, ale citim, ze mam hroznu chut napr na ovsene vlocky, ci na celozrnne razne ci spaldove suchare. Ale na druhej strane sa obavam, aby sa mi znova z tych sacharidov nerozsirili kvasinky. Kolko ovocia denne si napr mozem dat? Zboznujem granny smith jablka, grepy, kiwi, banany skoro vobec nejem. Dakujem velmi pekne.

PF2014

Ja ani takto nemám problém, že by som bol chorý, ja ochoriem na nejakú virózu alebo chrípku možno raz za rok, a aj to mi prejde možno za 3-4 dni, bez brania nejakých antibiotík alebo iných vecí. Ani mi takto neni nejako vyslovene zle, že by mi bolo na zvracanie alebo podobne, skorej sa to prejavuje tou veľkou únavou, ráno mám niekedy problém vstať aj o 11:00 ako dnes a to som večer išiel pomerne skoro spať. Skúšal som si merať tlak posledný týždeň pravidelne ale stále mi ukazuje skoro to isté, tlak okolo 125/65. Asi budem mať to trávenie rozbité, alebo potom nejaké mikróby, čo ma tak strašne oslabujú, inak si to neviem vysvetliť, pomaly nezvládam ani nejakú prechádzku vonka, a to som niekedy prešiel na bicykli za deň pravidelne aj 60-80 km.

RNG

PF, lwen malo kyselin moze dovolit v zaludku kvasit a tak kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom. Nuz a pri malo kyselin sa ti dostanu cez zaludok do criev rozne mikroby zo surovych jediel a znicia ti crevnu floru.
Takze mas oslabene travenie a absorbciu potrebnych zivin, a v crevach neziaduce kultury, co ti miesto vitaminov zivin a roznych obrannych latok produkuju toxiny. Takze ta unava je z nedostatku zivin a zamoreneho tela toxinami.
Musis si napravit travenie!
Samozrejme ked nemas v crevach aspon 90% 0sadenia probiotika, tak nemas dost obrannych latok proti roznym mikrobom, tj aj plesniam a kvasnym infekciam a tak mas ten povlak na jazyku a zrejme aj inde v tele.
A slabu imunitu.

PF2014

Dá sa chemické zamorenie nejako zistiť z krvi alebo podobne? Stále pociťujem tú strašnú únavu, na krv za obvodným ani nechodím, lebo vždy to je všetko v poriadku, či už infekčné ochorenia alebo ostatné hematologické alebo biochemické vyšetrenia. Ozaj neviem, čoho sa chytiť.

Akurát mám taký problém, že ma často nafukuje, a zvykne sa mi grgať a niekedy sa mi stane, že mi skoro zvratky alebo ako by som to nazval vbehnú až do úst, proste také kyslé cítim v ústach, jazyk mám kompletne nahrubo biely v zadnej časti jazyka, občas sa stane, ako keby tam bola aj taká hnedožltá farba, ale ten jazyk mám už takýto 2 roky a za svet sa ho nemôžem zbaviť.

RNG

nuz bryndza obsahuje len kvasinky na mlieko, a probiotik je hromada.
Obsah probiotik v jogurte je este ovela nizsi, pre to odporucam laboratorne vypestovane tie najuzitopcnejsie druhy , v ovela vacsich mnozstvach ako mas napr vo vyrobku firmy Healthy origins, kde mas 30 miliard(billions)z 8 roznych kultur v kazdej kapsuli a su odolne proti teplu a kyselinam.
Samozrej me aj to obrovske cislo na pohlad je len malicka nasada, co musis branim mikrovlaknin rozmnozit vyse 1000 krat, az na vahu 1 kg, aby to obsadilo cele creva
Zialbohu v nasej potreve nie je dost mikrovlaknin, takze si ich odporucam doplnat, minimun 10 gramov denne, lepsie 15 gramov. A to zaroven vyzaduje 1/2 az 3/4 litra extra vody.
Samozrejme potrebujes aj extra kyseliny a enzymy, lebo crevne propblemy sa vyvinu najma pri nedostatkoch kyselin a enzymov.
Berberine pomaha rozne skodlive mikroby v crevach potlacit, tj pomaha creva hojit.
Na znacke nezalezi,. len na obsahu a potrebujes az 2 x 1 gram berberinu na ucinnost.