Otázky na RNG

RNG

Vitamin D-3 , tukorozpustny, sa uklada v peceni odkial sa postupne podla potreby uvolnuje, Tj pecen sa da nalozit vysokymi davkami a nemusis ho potom brat pravidelne. Ale selen zinok a najma vitamin C sa zdrzuju v tele kratko a preto, ich treba casto dodavat, vitamin C aj mnohokrat denne.
A vysoke davky zinku a selenu su aj tak skodlive tj nesmies to predavkovat

RNG

anuska, ester c je umelo vyrobena velka molekula, aby sa udrzala v tele co najdlhsia. Lebo kyselina askorbova pre svoju malu molekulu vypoadne z tela rychlo, polcas vylucovania je 1/2 hodiny zatial co ester C ma az vyse 5 hodin, tj da sa z nim udrzat ovela vyssia hladina vitaminu C v krvi Cenovy rozdiel sa rozhodne tu vyplaca.

RNG

Ako 23, len tak pokracuj dalej, si na dobrej cest.
Hrce sa tvoria z nedostatocnej cirkulacie krvi a najma lymfy. Krv sa da riedit bezpecne napr nattokinazou a lebo este lepsie serrapaptazou, ktora je zarovern protizapalova a odhlienumjuca telo, tj podporuje aj tok lymfy. A na zlepsenie toku lymfy pomaha pravidelne cvicit, tj 2-3 krat denne 15 minut , najma na oblasti, kde mas problemy.Lebo lymfa nema pumpu, ako ma krv=srdce, ale tecie len pri pohybe svalstva.

PF2014

Hlavne ma zaujíma ten vitamín D, či to môžem zobrať nárazovo, či by to malo rovnaký účinok, ako keby som hobral pravidelne v menších dávkach.

PF2014

Chcel by som vedieť, či je niektoré s týchto vitamínov zobrať nárazovo, teda že nebudem to brať denne, ale zoberiem naraz takú dávku, ako by som zobral denne za 2týždňe. Napr. Vitamin D, zinok, selen, vitamín C, či by som sa predávkoval?

anushka

Dobry den. Prosim,ako funguje v tele Ester C, oproti kyseline askorbovej.Ci ma vyznam oproti velkemu cenovemu rozdielu.dakujem

aka23

pre RNG: Pekny den, objednavala som teraz z iherbu takto:
Vitamin B12 Methylcobalamin, 5,000 mcg, 30 Chewable Tablets v akcii za $2.95
Best NAC Detox Regulators, 60 Veggie Caps
$5.18
High Absorption Magnesium, 100% Chelated, 240 Tablets
za $17.99. Toto chelatovane magnézium som si vybrala dobre? Tú B12 chcem dať dcére, ktorá je vegetariánka a tiež jej chcem dať NAC, lebo máva často nádchy a virózy.. S magnéziom máme problém všetci, kŕče svalov, stresy..atď- Mňa stále trápia aj hrče pod lopatkami, nedokrvené miesta, ktoré sa ohlasujú bolesťou..
Teraz som si čítala o spiruline..
ja na jar v kuse tlačím mladú cibuľku aj s vňaťou, dávam všade veľa zelených vňatí a jeme veľa hlávkového šalátu, všetko z vlastnej záhrady..to nezlepší vstrebávanie?
ďakujem za odpoveď

RNG

Zaskrt a polio boli definitivne znizene ockovanim, tetanus je vec minulosti, casto nie je v malom state ako Slovensko za rok ani jeden pripad registrovany a ked sa vyskytne a je vcas diagnozovany, je to maly problem dnesnymi antibiotikami vynicit.
Osobne nie som extra za ockovania v sucasnosti, ked sa snazia do deti napchat v prvych 18 mesiacoch v USA az 56 roznych vakcin, niektorych az penta a hexa valentnych, tj 5 az 6 roznych dokopy, co podstatne viac dieta napadne a zamori a mnohe su doslova zbytocne a len skodlive.
Osobne som velmi proti kombinovanym stepeniam.
Pozor na konzervanty vo vakcinach, odmietni take, co maju v sebe konzervant thimerosal(51 % ortuti na vahu) alebo hlinnik/aluminum lebo tieto oba su neurotoxiny, tj nicia neurony v hlave deti.
Lekari tlaci priskore ockovania deti, ked este nemaju poriadne vyvinuty imunitny system a preto skody, co vakciny pachaju a co lekari tvrdohlavo nechcu priznat su o to vacsie.
A znacna cast dnesnych vakcin je vyrabana genetickou modifikaciou roznych mikrobov a substratov, tj dostasnes do telas priamo do krvi geneticky modifikovane materialy. Ked ludia odmietaju geneticky modifikovane potraviny, tak pre co by mali dostavat rovno do krvi geneticky modifikovane materialy?!?

Tirolerin

Ahoj Rng.
Moja dcerka bude mat zachvilku polroka a doktorka ma stale lame s ockovanim. Aky mas nato nazor? Ockovat ci neockovat? Zatial som nedala. Jedine co mi nahana strach je zaskrt, polio a tetanus. Nad ostatnym ani neuvazujem. Len tieto choroby mi trosku nahanaju strach a spochybnuju moje rozhodnutie neockovat. Dakujem za tvoj nazor k tejto tematike.

RNG

Diaminoxidaza rozklada niektore bielkoviny, ktore nase telo nevie poriadne inac spracovat a su to najma bielkoviny z roznych kvasnych a hnilobnych procesov.
Samozrejme, ked ti ho telo nevydava dost, tak ti niektore tie bielkoviny, ktore funguju drazdivo ako histaminy, zamoria telo. A je dobre sa takym potravinam alebo vyhybat alebo brat doplnok takeho enzymu s nimi.Je na trhu pod menom Daosin alebo Histame.
Ak ho nebudes brat, tak sa snaz vyhnut kvasenym potravinam, kvasniciam, sampanskemu a podobne./ A jedz co najcestvejsie potraviny, lebo casom sa tieto kazia posobenim kvasnych a hnilobnycy bakterii takze sa v nich zvysuje hladina tych potravinovych histaminov.