Otázky na RNG

RNG

PF 2014, telo pouziva kostru ako zasobaren mineralov, ked nedostane dost z potravy, ci uz zly vyber potravy, zla absorbcia a podobne, tak si to doplni z kosti.
A densitometrie/meranie histoty kosti, su jedine metody na zistenie, ci dostavas vapnika dost alebo nie. Ale nejedna sa len o vapnik, je tam aj horcik, draslik, bor, kremik a samozrejme vitaminy D-3 a K-2, co su potrebne na absorbciu a zabudovanie mineralov do kosti. Ak ti chyba cokolvek z menovaneho, kosti sa ti nemozu tvorit.
Specificky pocas menopauzy a po nej kvoli vykolajenym hladinam hormonov telo straca schopnost ucinne regulovat kolobeh mineralov a hospodarenie s nimu.
Preto odporucam si upravit hormonalny profil, na co je dobree brat napr yam.
A docasne brat doplnky mineralov na kosti, kde je spravny pomer a forma mineralov na kosti, spolu s vitaminami D-3 a K-2.

RNG

sorena, probiotika nam vyrabaju az 70% vsetkych protilatok, tj viac nez je samotne telo schopne. RRoznych uzitocnych probiotik je na stovky a definitivne ich potreebujeme pravidelne do criev dodavat a podporobat ich/zivit kazdodennym doplnkom zmesi mikrovlaknin.
Atb ucinkuju len na bakterie, a aj to nie na vsetky. Mnohym infekciam v tele davaju doslova "zelenu" tym, ze potlacia probiotika, ktore ich dovtedy udrzovali " v sachu"
Enzymi treba brat silne, nie ako ten vyse 40 rokov zastaraly Wobenzyme.
Silne enzymy na cistenie tela su napr entericky pokrytwe pancreatiny, pozri na vyrobok firmy Solgar, kde v davke 2 x 2 tablety dostanes do tela masivnu davku , 12 gramov=12 000 mg ekvivalent pancreatinu.
(Wobenzyme ma v jednej tablete 200 mg pancreatinu....)
Najdes ho napr v iherb.com pod Pancreatin, eneric, Solgar

RNG

Olivia, distributorov a vyrobcov je hromada, najma v USA, kde su ceny podstatne nizsie, a vyber podstatne vacsi.
Pozri napr do iherb.com alebo Puritan.com swansonvitamins.com a roznych inych

PF2014

Chcel by som sa spýtať, ako zistím, že mám v tele dosť vápnika? Lebo z krvi to bude asi ťažko, starka má kosti na rozpadnutie a vyšli jej normálne hladiny fosforu a vápniku. Denzitometria, alebo niečo iné?

sorena

Dobrý deň pán RNG

Chcela by som sa opäť poradiť ohľadom priateľa. Od minulého roku, začalo to v lete on vraví, že to pociťuje ako napätie, stres v svale, bodavú bolesť, mravčenie z vnútornej strany stehien, triesla až k miešku, či v miešku. Bol na urológií, kde mu vyšli pozitívne testy raz enterokok f., raz ecoli, potom mal zas pokoj chvíľu. Vybral už asi dokopy 8 druhov antibiotík od tej doby. Na neurológií nič nenašli, imunologické testy má samozrejme nie až tak dobré, ale je aj alergik. Prosím Vás, poradte nám niečo, už sme skúšali bral 4 mesiace vysoké dávky probiotík, laktobacily (vtedy mu zmizol ten enterokok zaujímavé, doktor vravel, že probiotkami to byť nemohhlo) enzými ako wobenzym akurát že na prírodnej báze apo-curenzym sa to volá, berie už mesiac, ale nič sa nezlepšuje. Magne b6, rôzne vitamíny, cesnak...a stále to má v tých stehnách. Zas bude musieť brať antibiotiká, prosím poradte ako ho z toho dostať :(

olivia7

Dobrý deň RNG, ďakujem za rady a chcela by som sa opýtať či viete poradiť stránky na ktorých by som mala kupovať vami odporúčané produkty- pankreatín, graviola, kokosový olej, citricidal,vitamíny, zmes mikrovlaknin s probiotikami,vitamímy C,D,E,, selen, zinok, adaptogen astralgus.

RNG

Enzymi vyraba a potrebuje aj detske telo, od narodenia. Len na roznu potravu treba rozne, takze take co pouzivaju dospeli odporucam az od vtedy, ked je roznaku stravu ako dospeli.
Samozrejme davky treba upravit podla vahy.
Serrapataza prichadza entericky pokryta, tj rozpusta sa az v crevach. A moze sa brat hocikedy, aj s jedlom. Kapsula sa nesmie otvorit, preto pre deti treba mensie, 30 az 40 000 IU

RNG

eminka, palenie je vysledok alebo nedostatku kyselin alebo prilis rozriedenych kyselin
Nepi s jedlom ale az 3 hodiny po nom, ked je jedlo dostatocne natravene a treba ho splachnut do criev. A vtedy pi hodne, lebo telo cistu vodu potrebuje.