Otázky na RNG

catenr

Zdravim Ta RNG. Opat sa na Teba obraciam s prosbou o pomoc. Nedavno si mi radil ohladom pouzivania Citricidalu, pre zvysene ASLO.

Vcera som bola u lekara koli vysledkom krvi, kde som teda mala zvysenu hodnotu ASLO. Povedala som mu aj o mojich problemoch s bolestivymi klbami a on mi nariadil okamzite vybratie mandli. Co mi teda zaroven potvrdil aj krcny. Po vyseterni mi oznamil, ze moje mandle su chronicke, znicene a v tele uz aj tak nevykonavaju svoju funkciu. Vsetko uz za ne robia lymfy. Povedal, ze s najvacsou pravdepodobnostou v nich je aj lozisko streptokoka. Samozrejme mi nezarucil na 100%, ze ak pojdu von ASLO sa znizi. Ale, ze v mojom pripade su v tele aj tak zbytocne.
Ja nie som za vybratie mandli a nerada by som podstupila tento zakrok. Ved castymi anginami ani netrpim. V detstve som ich mavala casto ale teraz takmer ziadne.No aj napriek vsetkym vykladom rozhodla som sa preliecit antibiotikami s tym, ze o mesiac pojdem na kontrolny odber. Dal mi penicilinove antibiotika a tie teraz uzivam.

Co sa tyka Citricidalu. Rozhodla som pred navstevou Dr. zautocit na votrelca kvapkami. Po nich som mala ale silnu zapalovu reakciu o ktorej som Ti davnejsie pisala tak som davku prerusila a potom zacala od 9 kvapiek. Davku som postupne zvysovala ale ako som bola pri 20 opat zacali silne bolesti klbov. S Citricidalom som musela kuru prerusit lebo to bolo naozaj strasne bolestive.
Teraz beriem antibiotika od Dr. o ktorych moc neverim, ze by na streptokoka zabrali ale bolesti mi ustupuju.

Chcem sa spytat. S Citricidalom prestat v ziadnom pripade nechcem, neviem preco ale jemu verim, ze ich porazi. Mozem ho skusit pit aj ked beriem antibiotika? Samozrejme kvapkat aj do nosa. Alebo mam ho zacat pit az ked antibiotika doberiem?

Dakujem

RNG

Klucove slovo nie je pestrec/milk thistle, ale ucinna latka v nom, sylimarin. V tom produkte od Natrol je v dvoch kapsuliach 420 mg sylimarinu, tj 210 mg na kapsulu.
Ja pouzivam standardizovany produkt Milk thistle zo Swansonvitamins, kde je 250 mg vytazku z milk thistle s obsahom 80% sylimarinu, tj 200 mg sylimarinu na kapsulu, zarucene. A za menej nez 1/3 ceny na kapsulu.
Navody vyrobcov si netreba velmi vsimat, ale radsej sa riadit lekarmi, co tieto produkty uspesne pouzivaju. na sylimarin odporuca v protokole dr Berkson denne 900 mg sylimarinu, 600 mg ALA a 400 mikrogramov selenu.

1Michaela1

ďakujem a ešte som zabudla na stránke iherb som hladala pestrec mariánsky ale pri tom veľkom výbere som zistila že neviem ktorý a vôbec od čoho závisí to dávkovanie..
Jarrow Formulas, Milk Thistle, 150 mg 200 tabliet a dávkovania 1x za deň
kde je obsiahnutý len pestrec
od firmy Now som našla ale ten obsahuje aj iné doplnky a dávkovanie je zväčša 3x denne
a potom ešte Natrol advantage ktorý obsahuje 525mg pestreca ale tiež sú tam ešte ďalšie rastliny a tu je dávkovanie 2x denne

RNG

Reflux je sposobeny kvasenim a hnitim v zaludku, tj nedostatkom kyselin v zaludku alebo ich prilisnym rozriedenim. Snaz sa s jedlom nepit, ale az 3 hodiny po jedle, ked je jedlo uz stravene /rozlozene a potrebujes ho splachnut do criev.

RNG

Odporucam len oreganovy olej v kapsuliach, lebo len ten ma zaruceny vysoky obsah carvacrolu, co je tam ucinna latka.
Superenzymes je pancreatin plus trochu betainu HCl=kyseliny. Plant enzymy su rastlinne, ovela drahsie a pouzival by som ich len na specialne ucely(alebo pre vegetarianov, lebo pancreatin je zivocisny enzym....)

1Michaela1

Dobrý deň RNG, práve som bola na stránke herb a pridávala do košíka všetko potrebné na zlikvidovanie Candidy ale nie som si istá
vo výrobkoch:

1. Now Candida support a NOW oregánový olej v kapsuliach a tu sa chcem spýtať či mi stačí Candida support tabletky alebo si musím k tomu zobrať aj oregánový olej ?

2. A či enzými od NOW si mám objednať superenzými alebo Plant Enzymes ?

3. Práve sa mi zhoršil stav s mojím refluxom už aj cez deň sa mi prelieva žalúdok a mám pobolievanie v oblasti nad pupkom čoby mi nato pomohlo ? Nejaký druh enzýmov ešte k tým ktoré si idem objednať? ďakujem

RNG

cerstva stava z aloe vera predpoklada, ze mas tu rastlinu k dyspozicii a sam si z nej vyrezes/vyskrabez vnutorny gell a pouzijes okamzite.
To co je dnes na trhu je alebo konzervovana pasterizovana stava, co ma v sebe konzervanty a teplom ma znicene vsetky enzymi a ciastocne aj vzacne hojive cukry, alebo sa obratis na suche produkty/koncentraty, z ktorych jedine za mrazu suseny prasok ma najmenej znicenych hodnot. Taky tu odporucam, ziadne ine nie. A mozes ho dostat napr zo Swansonvitamins.com pod aloe vera powder.
Jedna 50 gramova krabicka 200:1 vymrazeneho(freeze dried) koncentratu ma obsah skoro 10 litrov cerstveho aloe vera vnutrolistoveho gelu.m A tak je to teda aj daleko najlacnejsie, lebo skutocne ucinne pouzivanie je najmenej 3 x deci denne, co by si sa v tekutych produktoch nedoplatil
a 3 deci tekuteho ekvivalent sucheho prasku je len pol kavovej lyzicky prasku/1.5 gramu.
Inac neocakavaj z toho zazraky, aloe vera vzacne cukry postupne prebuduju bunecne steny vsetkych buniek v tele a tie sa syanu odolnejsie proti prieniku mikrobov, vcitane virusov, ale to trva aspon pol roka brania, lez sa to zretelne ukaze.
Okamzite v boji proti virusom su napr vysoke davky vitaminu C(1 gram za hodinu, najma vo forme ester C)
chaparal 2 x 1 gram a ine. Viac na virusy najdes cez google.sk pod rng,herpes

Nick44

Ahoj RNG, chcel by som užívať aloe vera, keďže je na tvojej stránke ako jedna z najúčinnejších na virálnu imunitu a viem, že je dobrá aj na kopec ďalších vecí. Neviem ale, či mám piť jej šťavu alebo užívať kapsule, ak nejaké existujú a kde sa to dá zohnať. Vopred ďakujem za pomoc.

RNG

Bio znamena len ze sa pri tom nepouzuivaju chemikalie. To ale neznamena, ze je produkt kvalitny, nezamoreny alebo ci obsahuje aj rozne stopove prvky
Spirulina pestovana v hlbokomorskej vode, ultracistej na Hawaii je najmenej zamorena a bohata na stopove prvky Tu odporucasm v prvom rade.
Sladkovodne bazeny v Cine su napajane studnicnou=spodnou vodou a tak mozu byt znacne zamorene.

Lolitka

Dobry den RNG! Este som sa chcela spytat, o hovorite na tuto spirulinu??

www.bio-obchod.sk

Nema zlu cenu, len ci ma aj dobru kvalitu?? Ta z iherb ma dobre ohlasy, len spolu s DPH vychadza trochu viac nez som chcela (objednavali by sme viaceri), preto ak by som chcela objednavat nie az z takej dialky, ci tato z bio-obchodu je tiez dobra?? Dakujem. Pekny den.